BCC Leerdam BEDRIJFSREPORTAGE Het bureau met de kleine naam en een brede kijk surveying, datacapture, profile I keywords landmeten, gegevensinwinning, reportage trefwoorden Ingenieurs Bureau voor Civiele en Cultuurtechniek heet het voluit en opereert sinds 1 september 1998 vanuit een riant onderkomen aan de Prins Mauritsweg in Leerdam. En dat kersverse onderkomen mag worden gezien. Alleen al de hal geelt een indruk van enorme ruimte, een groot contrast met het voormalige gebouw Parkstaete aan de Stationsstraat, waar het bedrijf echt uit was gegroeid. tingen van maaiveldhoogten, grondwaterpeilen, watergan genstelsels en wegprofielen. Maar tot dan toe hield het werk op bij de metipg zelf. Wat er met de opgemeten gege vens moest worden!gedaan, werd door anderen opgepakt. De landmeter weet wel dat het water van hoog naar laag stroomt, maar de cultuurtechnicus weet ook hoe het an dersom moet, en hoe het moet als er teveel water tegelijk omlaag komt. Theo Scbeele, redacteur. Ing. Tim Holtel, hoofd van de afde ling GIS/CAD, is gastheer en geeft met trots een rondleiding door het fraaie kantoorpand. Voor een officiële feestelijke opening is nog geen tijd ge vonden, het werk gaat gewoon door en iedereen lijkt al aardig gewend aan de enorme ruimte. Cultuurtechnische impuls Het van oorsprong landmeetkundige bureau, pas omstreeks 1985 als een eenmansbedrijf begonnen en al snel uitgegroeid, kreeg een extra impuls door toetreding van een cultuurtech nisch deskundige: de huidige directeur ing. Rienk Theisens, afkomstig uit de waterwereld, waarmee men in een ge heel nieuw werkveld wist door te drin gen. Het hoofdzakelijk landmeetkun dige werk werd daardoor uitgebreid richting cultuurtechniek, een niet zo'n verwonderlijke stap omdat er al veel raakvlakken waren, bijvoorbeeld me- Het takenpakket vah BCC is nu zo breed geworden dat er ook weieens (als reclameslogan) wordt geadverteerd met „Brede kijk op Civiyle en Cultuurtechniek". Het logo be staat uit een smalle blauwe band met daaromheen een soort ellips gedrapeerd, die een knipoog voorstelt naar de ellip soïde van Bessel. Maar ik mocht deze geen foutenellips De breedte van het takenveld is ook af te lezen uit de orga nisatie van het bureau dat vier afdelingen kent: Landmeten, Infrastructuur, Bodem, water en milieu, en Grondzaken en taxaties. De klanterikring omvat de rijksoverheid, provin ciale diensten, waterschappen, gemeenten en particulieren. De afdeling Landmeten is de grootste tak. Daarin worden de meeste opdrachten uitgevoerd, hoewel die vaak weer te maken hebben met] het werk van de andere afdelingen. Inmiddels staan er negenennegentig medewerkers op de loonlijst bij BCC. Als de honderdste binnenkomt, is er ge bak, volgens Holtel. Het nieuwe onderkomen in Leerdam. 493 GEODESIA INGENIEURSBUREAU BCC CRONOt^*

(NGT) Geodesia | 1998 | | pagina 17