Geodesia-congres 1999 „Geodesie zonder grenzen" Stichting Geodesia Het 20e Geodesia-congres zal van 27 t/m 29 oktober 1999 plaatsvinden in de Jaarbeurs in Utrecht en heeft als thema „Geodesie zonder grenzen". De geodetische wereld, die vroeger zo was afgebakend en keurig in vakjes was opgedeeld, begint behoorlijk diffuus te worden. Apparatuur kent bijna onbegrensde mogelijkheden. Datacommunicatie maakt onbegrensde versprei ding van gegevens mogelijk. De grens van ons vakgebied met gebruikersdisciplines wordt alsmaar vager: geologen, planologen, beheerders van groen, wegen en leidingen, en anderen, hebben - op een digitale basiskaart na - geen geodeet meer nodig om metingen te doen en kaarten/bestanden te maken. In de lezingen op het congres willen we aan de orde stellen wat dit inhoudt voor het vak, voor de werkzaamheden, voor de beoefenaars en voor de gebruikers. Het driedaagse lezingengedeelte heeft de volgende thema's: 1De grenzen tussen werkprocessen vervagen. Inwinning wordt steeds meer gecombineerd met verwerking: tachy- meters zijn ware computers geworden, pencomputers beloven veel. Het Field Office komt eraan en biedt, in combinatie met een GIS, enorme mogelijkheden. Wat betekent dat technisch? Wat kun je nu beter of anders dan vroeger? Welke consequenties kan dit hebben? En waar zit de echte winst? Kan GPS nog meer betekenen, wat doen we met hoge resolutie-satellietbeelden en de mogelijkheden van laseraltimetrie? 2. Hoe gaan de klanten met onze producten om? Afnemers eisen een steeds hogere actualiteit, en uitwisseling van data moet sneller en gemakkelijker. Is internet de oplossing? Wat betekent dat voor de prijs van onze producten? Klanten combineren verschillende digitale geo-producten en constateren tegenstrijdigheden. Krijgen we te maken met juridische of morele aansprakelijkheid? Kunnen we het onze afnemers aandoen om coördinaten (en dus bestanden) te hervereffenen? En moet misschien de klant ook nog wat worden opgevoed? 3.Landmeten kan toch iedereenMet de huidige apparatuur kan, lijkt het, iedereen landmeten. De grens tussen de geodesie en andere vakgebieden wordt steeds vager. Ook de grens tussen de nationale en internationale geo detische wereld wordt transparanter. Wat zit er voor ons nog aan? Zijn we nog nodig, en waarvoor dan? En hoe moet de geodetische onderwijswereld hierop reageren? Als u een bijdrage wilt leveren aan het congresthema, stuur dan een samenvatting van uw bijdrage (ongeveer één A4), voorzien van een beknopte beschrijving van uw werkervaring in de laatste vijf jaar. In de samenvatting dient helder te worden aangegeven op welke vraag wordt ingegaan en wat het karakter van de bijdrage zal zijn (theoretisch, beschouwend, evaluerend, praktijkervaringen, e.d.). De lezingen dienen waar mogelijk een praktijkge richte inslag te hebben. Op basis van de inhoud van de samenvattingen en de mogelijke onderlinge relaties zal de congrescommissie het lezingenprogramma vaststellen. De commissie wil verder de aantrekkelijkheid van het lezingenprogramma vergroten door de lezingen te verleven digen; als u daartoe mogelijkheden ziet, wordt u verzocht om dit bij uw aanmelding te vermelden. Aan de beste lezing zal tijdens het congres een publieksprijs worden uitgereikt. U kunt uw samenvatting tot uiterlijk 1 februari 1999 sturen naar: Stichting Geodesia, Congrescommissie 1999, Hertespoor 27, 3772 SE Barneveld. E-mail: d.van.dijk@geodesia.nl. Alle inzenders ontvangen vóór 1 maart 1999 bericht over de samenstelling van het lezingenprogramma. Voor inlichtingen kunt u contact opnemen met ing. D. van Dijk, telefoon (0342) 49 53 56. Call for papers 510 1998-11 GEODESIA

(NGT) Geodesia | 1998 | | pagina 34