ONS WERKTERREIN km vrijblijvend oriënterend gesprek. meentebesturen ontdekken de moge lijkheden van GIS-toepassing voor hun planning en voor het nemen van beleidsbeslissingen, waarbij men voor al wenst uit te gaan van actuele infor matie. Ook de klant aan de balie wordt verwend met beeldschermraad pleging, waarbij hem of haar via sim pele aanwijzing op het beeldscherm al lerhande informatie over huizen of (bouw)percelen kan worden getoond. De basis bij dit raadpleeg-GIS is dan vaak de luchtfoto of de daaruit verkre gen topografische informatie. Het jubileumfeest van Hansa Luftbild wordt gevierd op vrijdag 20 november 1998 in de feestzaal van het fraaie en beroemde stadhuis van Munster (waar in 1648 de vrede van Münster werd gesloten). In het ochtendgedeelte staan toespraken op het programma van dr. Gunnar Rogwalder en prof. dr. Ralph Schroth, directeuren van Hansa Luftbild, evenals actuele onderwerpen op het gebied van wereld milieu-ont wikkeling, ontwikkeling van de foto- grammetrie en van de geo-informatie- systemen. Vooraanstaande deskundi gen zoals prof. dr. Klaus Topfer, prof. dr. Gottfried Konecny, prof. dr. Die ter Fritsch en prof. dr. Manfred Ehlers zullen daarover hun licht laten schij nen en de laatste ontwikkelingen op dit gebied toelichten. De lezingen zullen worden opgeluis terd met muziek, zang en dans, waar mee het nuttige, het aangename en vooral het feestelijke karakter van de dag in evenredigheid tot hun recht zullen komen. Inlichtingen: Hansa Luftbild, Schip- hol-Oost, Mark Wijngaarde, tele foon (020) 648 04 60, fax (020) 648 04 60, e-mail: 106651.1672@ compuserve.com. Over vijftien jaar praat Nederland mee over de plannen om onder twee nieuwe startbanen van Schiphol een verkeers plein aan te leggen, het ondergrondse Koning Willem IV-plein. Zo zien zes medewerkers van de Meetkundige Dienst (MD) althans de toekomst van de Waterstaat. Zij wonnen met die visie de prijsvraag Rijkswaterstaat 2013. Een werkdag in het jaar 2013. Marie ke van Delft, adviseur van de MD, gaat naar haar werk. In de ochtend werkt zij aan het project Koning Wil lem IV-plein, een ondergronds ver keersplein met daarboven twee nieuwe startbanen van Schiphol. Op haar computer stromen de on line reacties van burgers binnen. Ook de markt partijen hebben inspraak. Hun reac ties worden meteen in de plannen ver werkt. In de middag neemt zij plaats in het virtual conference centre, om met collega's en relaties te vergaderen over andere onderwerpen. Globaal is dit de inhoud van het ver haal, waarmee Ruben Dood, Han Goei, Fieke-Neel Jongerius, Erik de Min, Margót van den Oever en Rob van 't Zand in de prijzen vielen. Het zestal verdiende een reischeque ter waarde van negenduizend gulden. „Het gaat net een stap verder dan de techniek van vandaag. Bovendien is ook het sociale leven in het verhaal op genomen, waardoor het een compleet beeld geeft van een dag in 2013", al dus het oordeel van de jury. Het 200-jarig bestaan van de Rijks waterstaat was voor het hoofdkantoor aanleiding een prijsvraag uit te schrij ven onder de medewerkers. De op dracht was om op een creatieve manier aan te geven welke rol de Rijkswater staat in 2013 in de maatschappij speelt en hoe het dagelijks werk eruit ziet. De organisatie ontving ruim vijfendertig inzendingen. (Uit: V&W-blad „Profiel", 8 oktober 1998) ■s. De KvAG (Kring voor Aard observatie en Geo-informati- ca) organiseert elk jaar een aantal themamiddagen. De KvAG be staat uit drie secties, te weten: foto- grammetrie, remote sensing en GIS. Op 26 november 1998 organiseert de KvAG voor de eerste keer een thema middag waarbij alle drie de secties be trokken zijn. Het thema van deze mid dag is „3D geo-informatie inwinnen en toepassen". Het programma ziet et- als volgt uit: 13.45 uur Ontvangst met koffie/thee. 14.00 uur Inleiding. 14.05 uur Seismische tomografie voor opbouw van een 3D geo fysisch model, Roel Snieder (RUU). 14.40 uur Gebruik van 3D-modellen in de geo-wetenschappen, Ipo Ritsema (TNO- NITG). 15.15 uur Koffie/thee. 15.30 uur Fotogrammetrische inwin ning van 3D-modellen van gebouwen en industriële installaties, George Vossel- man (TU Delft). 16.05 uur 3D-terreinmodellen in Vir tual Reality, Michel Ma- hieu (TNO-FEL). Geo Meetdienst, bureau voor landmeetkunde, begeeft zich al sinds 1966 op de meest uiteenlopende werkterreinen. Met ruim 80 gespecialiseerde medewerkers bieden we u de landmeetkundige dienstverlening waar u om vraagt: maatwerk in de letterlijke zin van het woord. Uw werkterrein kent voor ons weinig geheimen. Uw werkterrein is immers ons werkterrein. Hoofdkantoor Bunschoten Celsiusweg 7 Bunschoten Postbus 13 3750 GA Spakenburg Tel. (033) 298 42 84 Fax(033)298 66 85 Bijkantoor Assen Beilerstraat 27a 9401 PB Assen Tel. (0592) 31 34 00 GEODESIA 1998-11 Rijkswaterstaat^! Zestal van Meetkundige Dienst wint wedstrijd RWS 2013 n» Themamiddag 3D geo-informatie inwinnen en toepassen BUREAU VOOR LANDMEETKUNDE %LmeETD!éNa

(NGT) Geodesia | 1998 | | pagina 39