A Sinds 1991 levert het Kadaster via het Kadasternetwerk digitale informatie aan klanten. Dagelijks worden via dit netwerk zo'n 30 000 inzagen gedaan door bijna 4000 klanten. In 1996 is het netwerk uitgebreid met producten die als e-mailbericht worden nagele- verd. Zo kunnen object- en subject- berichten, hypotheekberichten en ka dastrale kaartjes van een perceel wor den aangevraagd. De klant haalt deze vervolgens via e-mail op uit zijn „post bus". Deze klanten vragen per dag ge middeld 6000 berichten aan. Vooral de kadastrale kaartjes 1500 per dag scoren hoog. Met name de makelaar dij gebruikt dit product in toenemen de mate bij de dossiervorming. Nu het systeem ruim twee jaar operationeel is, zijn via het Kadasternetwerk al meer dan twee miljoen e-mailberichten ver werkt en ruim 500 000 kaartjes afge leverd. Onlangs zijn het adres en de naam van Controlec T&L bv als volgt gewijzigd: Controlec Networks bv, Weizigtweg 21, 3314 JJ Dordrecht, Postbus 80, 3300 AB Dordrecht, telefoon (078) 611 76 11, fax (078) 611 76 66. Door de toenemende werkzaamheden bij de werkmaatschappijen van de Controlec-groep is er op het hoofd kantoor in Schiedam ruimtegebrek ontstaan. De directie van Controlec T&L bv heeft daarom besloten te ver huizen naar het moderne kantoor gebouw aan de Weizigtweg te Dor drecht, waar ook de zustermaatschap pij Geomatic bv is gevestigd. Tevens is besloten om tegelijk met de adreswij ziging een nieuwe naam te introduce ren. De nieuwe naam geeft de werk zaamheden beter weer. Op 10 september 1998 heeft er een wisseling van de wacht plaatsgevon den: het 59e bestuur van het Land meetkundig Gezelschap Snellius heeft de taken van zijn voorgangers over genomen. Het kwintet dat de studie vereniging van Geodesie de komende tijd zal gaan besturen, bestaat uit de volgende personen: Ardien Weterings, voorzitter; Freek van Leijen, secretaris; Mirelle Goos, penningmeester; Friso Penninga, commissaris onder wijs; Eltjo Keijer, commissaris TU-prak- tijk. Met veel werklust en enthousiasme zijn we begonnen aan ons bestuursjaar en we hopen dat het onvergetelijk zal worden. Wie weet komen we u het komende jaar bij een geodetische ge legenheid nog tegen. De oprichting van de Trimble Ge bruikers Groep is, na een proefperiode van circa een jaar, een feit. De ge bruikersgroep is opgericht op initiatief van de Nederlandse Spoorwegen en ARCADIS. Hierin zijn op dit mo ment 20 gebruikers van Trimble GPS- apparatuur vertegenwoordigd. Mede door het gebruik van GPS Real Time zijn de toepassingen op GPS- gebied toegenomen. Door de toename van toepassingen hebben de gebrui kers meer behoefte gekregen om met andere gebruikers te spreken over hun ervaringen, problemen en gevonden oplossingen. De gebruikers van Trim ble GPS-apparatuur hebben daarom een dealer-onafhankelijke gebruikers groep opgericht. De gebruikersgroep komt tweemaal per jaar bijeen. Tijdens de bijeenkom sten kunnen de gebruikers informatie en ideeën uitwisselen over het gebruik van GPS van Trimble. De gebruikers groep beperkt zich tot de landmeet kundige en/of geodetische toepassin gen. Onderwerpen die aan bod komen, zijn bijvoorbeeld het millennium- en roll- overprobleem, automatische kaartver vaardiging met GPS en telemetrie- verbindingen. De bundeling van ge bruikers kan als spreekbuis fungeren naar Trimble, voor bijvoorbeeld nieu we ideeën over toepassingen, specifie ke wensen over aanpassen software of suggesties voor de dienstverlening. Inlichtingen: ARCADIS Heidemij Advies bv, Nico Schaefers, telefoon (023) 566 84 72; e-mail: n.a.schae- fers@arcadis.nl. Onder de naam Oplossingen voor de basiskaart" presenteerde Grontmij Geogroep op donderdag 24 september 1998 in de Bernardzaal van de Jaar beurs in Utrecht een demodag. De in jaren zeventig-stijl getinte muren en vloeren waarbij groen en oranje over heersen, stonden in schril contrast met de ingenieuze lichtgewicht pencom- puters die het landmeetkundige werk aanzienlijk kunnen vereenvoudigen. Als opening van deze dag heette Gijs Boekelo, hoofd marketing geodesie van de afdeling InformatieTechnolo- gie (IT) van Grontmij Geogroep, alle tweehonderd deelnemers welkom. „De vraag die wij ons bij het organise ren van deze demodag hebben gesteld, is: hoe ga je om met de basis onder je geo-informatievoorziening? Wij kun nen u daarvoor een aantal oplossingen bieden. Vandaag proberen we al deze oplossingen overzichtelijk te presente ren. Op de demomarkt kunt u tijdens de koffiepauze en na de lunch uitge breide informatie krijgen over al onze verschillende producten. Ik wil deze inleiding afsluiten met ons motto van vandaag: blijf met beide benen op de grond. En verdiept u zich goed in alle mogelijkheden voordat u een beslis sing neemt. Ik wens u veel plezier van daag en ik hoop dat dit een luchtige dag wordt". Daarna gaf hij het woord aan zijn col lega Jurgen ten Siethof, operations manager van de afdeling IT. In zijn GEODESIA 1998-11 Snel en accuraat bediend via het Kadasternetwerk Adres- en naamswijziging Controlec T&L bv Bestuur L.G. Snellius Oprichting Trimble Gebruikers Groep VERSLAGEN Demodag Grontmij Geogroep 517

(NGT) Geodesia | 1998 | | pagina 41