A TU Delft omdat er nu eenmaal geen adres zon der postcode is. De Vector garandeert dus 100% dekking. Andere systemen blijken bepaalde adressen vaak niet te kennen. Nederland telt 422 000 post codes. Elk omvat een klein gebied, in de regel niet meer dan 10 tot 15 adres sen. Zo is er ook geen probleem met lange straten, zoals de Laan van Meer- dervoort in Den Haag. Het Vector-navigatiesysteem is een product van Mobile Care Electronics bv in Hoofddorp. In de winkel gaat de Vector 1175,- inclusief BTW kos ten. De kosten voor het doorgeven van de coördinaten bedragen 1,05 per minuut. In het algemeen is daarmee niet veel meer dan een minuut ge moeid. Als de coördinaten eenmaal zijn doorgeseind, zijn er geen kosten meer. Inlichtingen: Mobile Care Electro nics bv, Hoofddorp, telefoon (023) 569 85 16. Op 2 oktober 1998 heeft het seminar „Free accessibility of geo-information in the Netherlands, the United States and the European Community plaats gevonden. De proceedings zijn voor 35,- te bestellen bij: Hilda Verwest, Subfaculteit der Geodesie, TU Delft, telefoon (015) 278 50 94, fax (015) 278 27 45, e-mail: h.verwest@geo. tudelft.nl. De landelijke organisatiestructuur van het Kadaster verandert. In de meeste regio's worden twee of meer nu nog provinciaal georganiseerde directies samengevoegd. Zo ontstaan de direc ties Noord, Oost, Gelderland, Zuid, Zuidwest en Noordwest. Onlangs zijn de directeuren benoemd. In de directie Noord (Groningen/ Friesland/Drenthe) is dat ir. Sieb Dijkstra, thans hoofd Landinrichting en Landmeetkundige Zaken (LLZ), tevens vestigingsmanager te Utrecht. In de directie Oost (Overijssel/Flevo land) ing. Herman Holtkamp MBA, nu adjunct-directeur Informatie- en Geodetische Technologie te Apel doorn. Directeur in de directie Gel derland wordt mevr. ir. Everdien Breken, die nu hoofd LLZ in Zuid- Holland is. In de directie Noordwest (Noord-Holland/Utrecht) is drs. An ton Wolfkamp benoemd, die nu di recteur Noord-Holland is. Directeur in de directie Zuidwest (Zuid-Hol land/Zeeland) wordt mr. Cor ter Braak, die nu al directeur Zuid-Hol land en Zeeland is. De directie Zuid (Noord-Brabant/Limburg) krijgt mr. André Faas als directeur. Hij is nu al directeur Noord-Brabant en Limburg. Deze benoemingen zijn ingegaan op 1 oktober 1998. Daarnaast is besloten alle kadastrale landinrichtingsactivitei ten in één directie Landinrichting (in Apeldoorn) te bundelen. Tot directeur Landinrichting is per 1 augustus 1998 ir. Jelle Gaastra MBA benoemd, die hoofd LLZ was in Arnhem. Op 8 september 1998 is geodetisch ingenieur C. C. J. M. Tiberius aan de TU Delft gepromoveerd op het proefschrift „Recursive data pro cessing for kinematic GPS surveying" (promotor prof. dr. ir. P. J. G. Teunissen). Doctor Chris tian Tiberius is momenteel werkzaam als universitair docent mathematische geodesie en puntsbepaling bij de Sub faculteit der Geodesie. Op 29 september 1998 is geodetisch ingenieur P. J. de Jonge aan de TU Delft gepromoveerd op het proefschrift „A processing strate gy for the application of the GPS in networks" (promotor prof. dr. ir. P. J. G. Teunissen). Mo menteel is doctor Paul de Jonge als on derzoeker verbonden aan het Scripps Institution of Oceanography van de universiteit van Californië. Per 1 januari 1999 wordt ir. S. J. Poel hoofd van de sector Beheer en Uitvoe ring bij de provincie Noord-Holland. De laatste vijf jaar was hij hoofd van de hoofdafdeling Topografische geo- informatie bij de Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat. ,<-M De afstudeerscripties van de TU Delft, Subfaculteit der Geodesie, zijn te verkrijgen bij de bibliotheek, Thijsseweg 11, 2629 JA Delft, tele foon (015) 278 25 60 of 278 25 68. De publicaties zijn ook aan te vragen via: http://www.geo.tudelft.nl/bibIio- theek. A. Vitner (Afstudeerdatum: 18-2-1998) De Wet Waardering Onroerende Za ken (Wet WOZ) heeft als doelstelling het op een meer uniforme en doelma tige wijze bepalen van de waarde van onroerende zaken en de verwerking van de hierbij benodigde gegevens. De Verantwoordelijkheid voor de uitvoe ring van de Wet WOZ ligt bij de ge meenten. In dit afstudeeronderzoek komt de techniek van het clusteren van ge meenten naar voren. Deze techniek kan worden gebruikt om tot een be tere monitoring van de uitvoering van de Wet WOZ te komen. Het onderzoek valt binnen het project „De WOZ-Thermometer", uitge voerd door de Subfaculteit der Geo desie. Allereerst is een model voor de uitvoe ring van de Wet WOZ opgesteld. Paarna is bepaald welke fysieke ge- meentekenmerken (zoals inwonertal, gemiddelde leeftijd en politieke voor keur) theoretisch gezien invloed zou den moeten hebben op de werkwijze bij de verschillende uitvoeringsstap pen. Hierna kunnen de gemeenten ge clusterd worden. Tenslotte is een mo del besproken waarmee de resultaten van de clustering van gemeenten kun nen worden getest. Dit model is ge baseerd op resultaten van een WOZ- enquête, waarbij gemeenteprofielen vastgesteld zijn. Een gemeenteprofiel beschrijft een mogelijke werkwijze van een gemeente gebaseerd op te beïn vloeden kenmerken zoals: organisatie 521 GEODESIA PUBLICATIE PERSONALIA I998-II SCRIPTIES Voorstel voor een verbetering van het monitoren van de Wet Waardering Onroerende Zaken

(NGT) Geodesia | 1998 | | pagina 45