A Universitair Docent Digitale fotogrammetrie 527 GEODESIA 1998-11 De Technische Universiteit Delft is de oudste en grootste technische universiteit in Nederland. De TU Delft verzorgt 15 universitaire opleidingen, waarvan er 8 uniek zijn. 7 faculteiten bieden onderdak aan ruim 60 vakeenheden, die onderwijs geven en wetenschappelijk onderzoek van hoog niveau verrichten. Van! de meer dan 13.000 studenten is bijna 10 afkomstig uit het buitenland. De TU Delft biedt werk aan ruim 5.000 medewerkers, van wie 2.700 tot de wetenschappelijke staf behoren. Binnen Europa bestaan wetenschappelijke betrekkingen met ruim 20 universiteiten. Daarnaast zijn er in heel de wereld talloze samenwerkingsverbanden met universiteiten, instituten en bedrijven. Technologiebeleid voor de 21e eeuw: In een veranderende maatschappelijke, economische en culturele omgeving, neemt de TU Delft de uitdaging aan technisch-wetenschappelijk onderzoek en onderwijs nieuwe impulsen te geven. Hiertoe zijn onder meer tien interdisciplinaire technologiethema's aangewezen, dik worden uitgewerkt binnen de nieuwe Delftse Interfacultaire Onderzoekscentra (DIOC's), in onderzoek dat de grenzjen tussen de traditionele technische disciplines overschrijdt. De Faculteit Civiele Techniek en Geowetenschappen is recent gevormd door de clustering van de subfaculteiten Civiele Techniek, Geodesie en Technische Aardwetenschappen. De subfaculteit Geodesie verzorgt de universitaire opleiding tot geodetisch ingenieur. Onderwijs en onderzoek worden uitgevoerd vanuit de secties Fysisch, Meetkundige en Ruimtegeodesie, Mathematische Geodesie en Puntsbepaling, GIS-technologie, Ge\>-informatie en Grondbeleid, en Fotogrammetrie en Remote Sensing. De sectie Fotogrammetrie en Remote Sensing houdt zich bezig met de ontwikkeling van efficiënte methoden voor metingen in digitale beelden en de inwinning van digitale hoogte modellen. In het bijzonder richt het onderzoek zich op het benutten van objectmodellen bij metingen in de close-range fotogrammetrie, op de ontwikkeling van methoden voor de verwerking en analyse van metingen met laser-altimetrie, en op het gebruik van informatie uit groot schalige geografische bestanden (GBKN) en laser-altimetrie ten behoeve van de semi-automatische kartering in digitale luchtfoto's. De sectie participeert binnen de onderzoeksschool ASCI (Advanced School for Computing and Imaging). De sectie verzorgt drie basisstudie vakken, twee eindstudievakken en een servicevak voor de subfaculteit Civiele Techniek. In de basisstudie komt de gehele breedte van het vak gebied aan de orde, terwijl er in de eindstudie enkele aspecten verdiept worden en er aandacht wordt besteed aan nieuwe ontwikkelingen. Functie-inhoud U bent medeverantwoordelijk voor het verzorgen van twee colleges op het gebied van de fotogrammetrie. Uw bijdrage aan het onderwijs is zowel inhoudelijk als organisatorisch. Uw onderzoek ligt op het gebied van de digitale fotogrammetrie. Dit richt zich op de integratie van digitale luchtfoto's met geografische informatie ten behoeve van semi- automatische interpretatie. Verdere integratie met grootschalige remote sensing gegevens kan ook deel uitmaken van de onderzoekstaak. Daarnaast neemt u in voorkomende gevallen bestuurlijke, leidinggevende en/of organisatorische taken op zich voor de sectie of de faculteit. Persoonlijk profiel U heeft een relevante universitaire opleiding, bijvoorbeeld Geodesie, Natuurkunde of Elektrotechniek. U bent gepromoveerd of bent bereid te promoveren. Daarnaast heeft u affiniteit met de verwerking van beeldinformatie en ervaring met het verrichten van wetenschappelijk opderzoek. Verder beschikt u over didactische vaardigheden en heeft u ervaring met het geven van (weten schappelijk) onderwijs. Ijaarnaast functioneert u uitstekend iij teamverband en werkt graag in een innovatieve omgeving. Tevens beschikt u over een goede mondelinge en schriftelijke uitdrukkingsvaardigheid. De TU Delft biedt Dp aanstelling is voor een periode van vijf jaar met ruime mogelijkheden voor ontwikkeling binnen het vak gebied. Het salaris is afhankelijk van opleiding en ervaring en bedraagt maximaal 8.387,00 bruto per maand bij een full-time aanstelling. Directe opname in het pensioenfonds. Uw sollicitatie Ujv schriftelijke sollicitatie, vergezeld van een uitgebreid curriculum vitae, zipn wij graag voor 6 december 1998 tegemoet. Zend uw sollicitatie aan: Subfaculteit Geodesie, t.a.v. mevrouw R.M.J. van Akkeren Sciarone, Hoofd Djenst Personeel Organisatie, Tljijsseweg 11, 2629 JA Delft. Vermeld op de linkerbovenhoek van mV brief het vacaturenummer GE9815. Voor meer informatie over de functie kdnt u contact opnemen met de heer prof.dr.ir. M.G. Vosselman (tel: 015 278 17 41, e-jnail: m.g.vosselman@geo.tudelft.nl). Overige informatie kunt u verkrijgen bij1 de Dienst Personeel Organisatie (tejl: 015 278 19 84). Uitgebreide informatie over de Tephnische Universiteit Delft vindt u op! internet-pagina www.tudelft.nl TU Delft

(NGT) Geodesia | 1998 | | pagina 51