-1 "|-ï Gis Punten dacht ik maar geen komma's dacht kartering lijnenbreed in kaart ik lees een mening blijkt de kaart geen jota waard want moet gesloten als de regels waterdicht word anders teruggefloten in kritieken niet gespaard want men wil gissen maar niet raden gistoevallig is mijn aard Gaijus Voorwaarden in het algemeen wordt gesteld dat vervorming van elementen met LKI-coderingen uit de Bxx-serie (bebouwing) niet is toegestaan. Wel mogen de losse uiteinden van lijnen worden verlengd en verkort om een polygoon te kunnen sluiten. Er mag worden vervormd binnen een marge van 5 cm om korte lijnstukjes te voorkomen; lijnketens met B01 'hebben voorrang boven bijvoorbeeld B02, Bil, enzovooft; in een lijnketen mógen, met uitzondering van begin- en eindpunt, coördinatenparcn maar één keer voorkomen (fig- 3); bij het verplaatsen -éan een los eindpunt gaat de voorkeur uit naar het handhaven van het oorspronkelijke argu ment. Een los eindpunt wordt niet verder verplaatst dan de vastgestelde tolerantie; Fig. 12. binnen de tolerantie is aansluiting op bebouwing toege staan door middel van vervorming, dat wil zeggen dat het argument van een (ijnstuk uit de Vxx-serie (verharding), Wxx-serie (water) èn Txx-serie (bos- en rietvelden) mag veranderen (fig. 12 en 13); Fig. 13. taludlijnen kunnen vaak niet als vlakvormende lijn wor den gebruikt. Dit geldt eveneens voor de insteek van sloten aan de wegzijde; door de vlakvorming mogen geen lijnstukken ontstaan, die korter zijn dan 5 cm; indien het project in deelbestanden wordt uitgevoerd, dienen na het samenvoegen van de bestanden de polygo nen gesloten te zijn. Bestanden dienen dus naadloos en zonder sprongen op elkaar aan te sluiten; binnen de gestelde randvoorwaarden blijft de eis tot het creëren van zo lang mogelijke lijnstrings van kracht. Het maximaal aantal punten bedraagt 50. Fig 14. Te sluiten polygonen De onderstaande topografisch elementen dienen uit ge sloten polygonen te bestaan: gebouwen die tot de GBKN-inhoud behoren; verhardingen van openbare wegen, waaronder ook de drempels en druppels; spoorwegen, op basis van de begrenzingen aan weers zijden; wateroppervlakten; bos en rietvelden. Inconsequente afbeeldingen Gedurende de twintig jaren waarin de GBKN is vervaar digd, zijn er verschillen in aanpak geconstateerd. Hierdoor zijn verschillende afbeeldingen ontstaan, bijvoorbeeld de insteek van de sloot in plaats van de waterkant, het midden 13 GEODESIA 1999-1 De volgende situaties moeten worden voorkomen bij dicht bij elkaar staande bebouwing T20 bron T-lijn T20 bron T-lijn tol. <15 cm tol. 15 cm T20 bron T-lijn Of T20 bron T-lijn tol. 15 cm tol. 15 cm

(NGT) Geodesia | 1999 | | pagina 15