A van de sloot in plaats van de waterkant. Om tot vlakvor- ming te komen is bij diverse inconsequente afbeeldingen een hulplijn (T20) geplaatst (fig. 10). Vervolgens zijn er situaties die om extra aandacht vragen (fig. 14 en 15). Slotbeschouwing De productie van de basisvlakkenkaart in Noord-Holland heeft ertoe geleid dat het GBKN-bestand aanzienlijk verbe terd is voor het gebruik. Hoewel met veel inzet de GBKN tot stand is gekomen, bleek het resultaat niet meer dan een snel te reproduceren kaart. Dankzij een goede samenwer king met het Kadaster en het bedrijfsleven is een bruikbare productbeschrijving ontstaan. De opbouw van de basis vlakkenkaart is nagenoeg afgesloten. Naast de opdracht tot het sluiten van de polygonen en het verbeteren van be- standsfouten is tevens de opdracht gegeven achterstanden in actualiteit op te sporen. Tijdens dit proces is gebleken dat de GBKN ondanks de aandacht die wij besteedden aan de actualisering, diverse mutaties nooit waren gemeld. Het huidige product benadert de wensen van de klant. In het bijhoudingstraject is het van belang de juiste polygonen in de basisvlakkenkaart gesloten te houden. Dat betekent dat het daartoe benodigde gereedschap in de vorm van goede programmatuur aanwezig moet zijn bij de bureaus die de bijhouding uitvoeren. Fig. 15. De volgende fase kan worden gestart, met name de benoeming van de geslo ten polygonen met gebruikmaking van huisnummers, symbolen en het gezonde verstand. Het daarmee te be reiken resultaat moet voor de klant een meerwaarde hebben die uitstijgt boven de basisvlakkenkaart. Wellicht is er opnieuw samenwerking mogelijk, die de volgende fase in goede banen leidt. Van groot belang is dat alle be heer gerelateerd is aan de basiskaart en dat alle beheerders in staat zijn de ont wikkelingen te volgen. Op dit mo ment zijn er nog vrij veel analoge kaartgebruikers die wellicht in de toe komst voordeel genieten van een ver traagde voorsprong. Dit moet niet betekenen dat er geen vernieuwing be hoeft te worden geïnitieerd. De initia tiefnemers moeten echter hoge ont wikkelingskosten trachten te voor komen. Wij denken met ons product een toe komst te dienen waarin men blij is dat er een product als de basisvlakkenkaart is gemaakt. Op beurzen laten bedrij ven al leuke toepassingen zien met de grootschalige topografische kaart als basis. Wie weet kan iedereen binnen afzienbare tijd dit schitterende pro duct thuis van de beeldbuis plukken. Area based map In 1991, the production of the digital large-scale base map (GBKN) in the province of Noord-Holland was accele rated. Now the GBKN is completed, it is rapidly losing its use for some clients be cause in recent years their demands have increased. Converting the GBKN to a fidly object-oriented base map was a bridge too far for both producer and user. But they agreed to an improve ment in the structure, consisting of de fining areas' out of their linear ele ments, that will not block a future up grade of the topographical information into objects. After the specifications for the labelling of the areas is defined, the new map will be implemented promptly. 14 1999-1 GEODESIA deze situatie van niet aansluitende lijnen wordt als volgt geaccepteerd knooppunt Summary is een vermoed merkelijkheid is waai gedoelde ra de wil vaak daarin rheestuift niet bij bouw dan toch bij sloop A of.door erosie md of dooi; explosie eplaag op^èf n hoop A ,i|(gfsteren dp dag ervoor ébfhs zelfs heden len weer verleden kaart \s zorgen met éen reden

(NGT) Geodesia | 1999 | | pagina 16