A Kies Kwaliteit Kies Kontek Nederlandse situatie, zonder traditie van "freedom of infor mation", méér informatie beschikbaar alhoewel het nog niet duidelijk is in hoeverre de regering zich daadwerkelijk sterk zal maken om dit beleid adequaat vorm en inhoud te geven. Overigens wil de regering in de gemeenten "over heidsloketten" en "service centra" gaan inrichten. Vanaf juni 1998 geldt er in Nederland nieuw overheidsbeleid. Het principe is dat het verder toegankelijk maken van over heidsinformatie een taak is van het bedrijfsleven en niet van de overheid. Het aardige is dat de overheid wel informatie verder mag ontsluiten in gebieden waar die overheid niet primair voor verantwoordelijk is, maar waar de private markt nog niet is ontwikkeld. Hier is dus een goede balans gevonden tussen de activiteiten van de overheid en de pri vate sector op dit terrein. De discussie wat de overheid wel of niet mag bij het ontsluiten van data, lijkt in Nederland, vergeleken met andere landen, vrij hoog op de agenda te staan. Een derde trend die zichtbaar werd uit het rapport, is de onbekendheid in de aard en omvang van de private sector als het gaat om het ontwikkelen en exploiteren van informatie producten. De Europese Commissie zou in de toekomst moeten stimuleren dat hierin een adequaat inzicht wordt verkregen, zodat het bedrijfsleven in staat wordt gesteld een De volledige, Engelstalige, proceedings van de workshop "Free accessi bility ofgeo- information in the Netherlands, the United States and the European Community" zijn verkrijgbaar bij de TU Delft, Subfaculteit der Geodesie, mevr. H. Verwest, telefoon 015) 2785094). actieve rol in de informatiemarkt te kunnen vervullen. Free accessibility of geo-information in the Netherlands, the US and the EU (1) At a seminar on October 2nd, 1998, eight speakers representing all parties in volved presented information and opi nions about the need for and develop ment towards free access to geo-informa- tion, particularly relating to commercial use of these data. A general trend is that governments are inclined to relax the once restrictive policies in this field, as is already the situation in the US, and that this will create more opportunities to add value to datasets by both (semi-) governmental and commercial organi zations, and the development of new commercial products by the business community. KONTEK Lelystad b.v. Waagpassage 1 Postbus 331 8200 AH LELYSTAD Fax (0320) 23 20 63 Tel. (0320) 24 14 54 KONTEK Zuid b.v. Lievekamplaan 16 Postbus 839 5340 AV OSS Fax (0412) 64 46 05 Tel. (0412) 64 43 30 30 1999-1 GEODESIA Summary Kontek is een technisch dienstverlenend bureau dat beschikt over circa 50 enthousiaste en goed opgelei de medewerkers. Kontek biedt o.a. de volgende diensten: DTM-vervaardiging GBKN-vervaardiging en bijhouding A/D-conversie Leidingenregistratie Volume- en oppervlaktebepaling 3D-maatvoering Hiertoe gebruikt Kontek de modernste apparatuur zoals reflectorloze afstandsme ters, GPS-ontvangers en one-man total stations met pencomputer.

(NGT) Geodesia | 1999 | | pagina 32