A fotodata ERVAREN FOTOGRAMMETRISCH OPERATEUR M/V AANKOMEND FOTOGRAMMETRISCH OPERATEUR M/V delpatroon in een waaiervorm. Gedu rende de afgelopen jaren zijn de preci sie en foutenvoortplanting van het sys teem uitvoerig bestudeerd en beschre ven, maar is er nog weinig aandacht besteed aan de betrouwbaarheid van het systeem. Een manier om het systeem te valide ren is om voor de meetcampagne uit voerige calibraties uit te voeren. Hui dige calibratiemethoden kunnen wor den onderverdeeld in een dynamisch deel en een statisch deel. In dit afstu deeronderzoek is het dynamische deel bestudeerd. Bij dynamische calibratie wordt al varend getracht de calibratie- parameters op te lossen. De huidige calibratiemethoden hebben een aantal belangrijke nadelen, die geheel of ge deeltelijk zouden kunnen worden op gelost door een andere aanpak te kie zen voor de dynamische calibratie. Het resultaat van een beter gecali- breerd multibeam-systeem levert bete re en meer betrouwbare eindresultaten op- In de scriptie wordt ingegaan op de huidige aanpak voor dynamische cali bratie van multibeam-systemen en wordt tevens een nieuwe aanpak ge presenteerd. Daarbij wordt ook een nieuwe vorm als onderwater calibra- tie-object voorgesteld. ben over deze nieuwe afdeling. Voor heen was hij elf jaar werkzaam in de offshore survey industrie bij Oceonics Intersite en Seateam. Op 16 november 1998 is ir. Emile Weesie in dienst getreden bij Twijn- stra Gudde management consultants in Amersfoort. Hij zal zich als adviseur onder meer richten op de organisatori sche aspecten van de ruimtelijke infor matievoorziening, geo-informatie en ICT. Voordien heeft hij vijf jaar bij het Kadaster gewerkt, het laatste half jaar bij het Geodetisch Adviesbureau in Apeldoorn. Op 1 november 1998 is ing. J. H. Mombarg in dienst getreden bij de ge meente Harderwijk als hoofd van de af deling Landmeten. Hij volgt M. G. van het Loo op, die gebruikmaakt van de regeling flexibel pensioen en uittre den. 48 Per 1 november 1998 is Huug Haas noot in dienst getre den bij Fugro-Inpark bv in de functie van business unit mana ger FLI-MAP® (Fast Laser Imaging Mapping Airborne Platform). In deze functie zal hij de verantwoording heb- 1999-1 PERSONALIA GEODESIA Oranjewoud Fotodata is specialist op het brede gebied van fotogrammetrie en digitale beeldverwerking. We bieden onze opdrachtgevers een volledig dienstenpakket, van luchtopnamen tot en met digitaal eindproduct. Oranjewoud Fotodata verzorgt projecten voor overheid, gemeenten, waterschappen, nutsbedrijven en particuliere instellingen. Het aantal activiteiten neemt toe en daarom willen wij op korte termijn ons team versterken met 2 nieuwe medewerkers: (vac.nr.: 99-1-01) Na het afronden van een relevante opleiding op MBO-niveau ben je al minimaal 4 jaar werkzaam op het gebied van de fotogrammetrische kartering. Je hebt deze periode benut om je landmeetkundige en/of kartografische kennis goed uit te breiden. Ervaring met interactief grafische werkzaamheden beschouwen we als een pre. (vac.nr.: 99-1-02) Je hebt een relevante opleiding op MBO-niveau afgerond en beschikt over goede landmeetkundige en/of kartografische kennis. Uitgebreide werkervaring is geen vereiste, want je volgt gedurende 6 maanden een interne opleiding tot fotogrammetrisch operateur. Ook voor deze functie zien we graag ervaring met interactief grafische werkzaamheden. Oranjewoud Fotodata biedt passende arbeidsvoorwaarden. Je salaris wordt vastgesteld op basis van opleiding en ervaring. Voor meer informatie kun je contact opnemen met Leon Hendriks, directeur van Oranjewoud Fotodata, telefoon (036) 539 65 20. Geïnteresseerd? Richt dan je overtuigende brief met curriculum vitae vóór 1 februari aan: Oranjewoud Fotodata B.V. T.a.v. dhr. ir. L.F.G.M. Hendriks Postbus 10044,1301 AA Almere-Stad

(NGT) Geodesia | 1999 | | pagina 50