A Met de betrokken gemeentelijke afde lingen zijn de volgende afspraken ge maakt over de opslag en uitwisseling van gegevens: Gegevensbeheer bij de bron Veranderingen in de organisatie structuur en taakverdeling van afde lingen binnen de gemeente 's-Her- togenbosch zijn uitgesloten. De af delingen zijn zelf verantwoordelijk voor het archiveren en verwerken van brondocumenten. Bovendien zijn zij aansprakelijk voor de kwali teit van de aangeleverde gegevens. Actualiteit ruimtelijke gegevens: 6 weken De verwerking van mutaties in de kadastrale registratie geschiedt bin nen zes weken. Bij de koppeling van besluiten aan de kadastrale registra tie is de actualiteit van de kadastrale registratie bepalend voor de eisen die aan de actualiteit van de ruimte lijke gegevens van besluiten worden gesteld. Levering gegevens in digitale vorm Om de efficiency bij gegevensuit wisseling te bevorderen en de gege vens optimaal te kunnen beheren, is gekozen voor het opslaan van gege vens in digitale vorm. Hierbij is re kening gehouden met de mogelijk heden op het gebied van automatise ring. Bij de levering van gegevens aan het Kadaster worden geen restricties ge steld aan de naamgeving van de soort beperking en het gemeentelijk bron document. Beperkingen worden ge ïdentificeerd met de door het Kadaster gehanteerde naamgeving van object belemmeringen. Voor de naamgeving van gemeentelijke brondocumenten is binnen de gemeente 's-Hertogenbosch afgesproken elk gemeentelijk bron document uniek te identificeren. De identificatie bestaat uit acht alfanu merieke karakters, hetgeen correspon- van Tabel 2. Geregistreerde publiekrechtelijke beperkingen in de gemeente 's-Hertogen boscb. deert met de gemeente, de afdeling en de nummering het besluit. In elk besluit wordt de ruimtelijke ligging van het betreffende object op diverse manieren beschreven. Het object is gerelateerd aan een (verouderde) kaart, adres of kadastrale gegevens. Op basis van de betreffende ruimtelij ke gegevens zullen de kadastrale gegevens aan het besluit moeten worden gejrelateerd. Aangezien de kwaliteit van de ruimtelijke gegevensverzamelingen verschillend is, kan geen directe koppeling plaatsvinden. Fig. 8. Relatie besluit en kadastrale registratie. De actualiteit vanbeide gegevensverzamelingen zal op el kaar moeten wordgn afgestemd, omdat er anders geen juis te koppeling tot stand kan komen (fig. 8). Als een perceel met een ander adres wordt geïdentificeerd dan op basis van de verstrekte gegevens wordt verwacht, is de koppeling via de digitale kadastrale kaart een tweede mogelijkheid. Als er dan nog onduidelijkheden zijn, is het zeer waarschijnlijk dat het adres onjuist is. De gegevens zullen dan direct moe ten worden teruggekoppeld naar de betreffende afdeling, waarvan de gegevens afkomstig zijn. Gemeentelijke afde lingen zullen uitsljiitsel moeten geven over de ruimtelijke ligging van het vastgoedobject waarop de publiekrechte lijke beperking betrekking heeft. Het team Geo-Informatie heeft binnen de gemeente 's-Hertogenbosch alle gegevens geïnventariseerd en cen traal geregistreerd. In tabel 2 wordt weergegeven op welke wijze de koppeling met de kadastrale registratie plaatsvindt en is het aantal peijcelen vermeld waarop de publiekrechte lijke beperking rüst. In de gemeente 's-Hertogenbosch bestaan ongeveer 35 000 percelen. Dit houdt in dat 10% van alle percelen binnen de gemeente belast is met een publiekrechtelijke beperking die voortvloeit uit de tijdelijke regeling. Voor het beheren van gemeentelijke brondocumenten is de bestaande technische infrastructuur niet geschikt en zal een en ander moeten gorden aangepast. Op grond van de be staande technische infrastructuur zijn er in eerste instantie mogelijkheden omj via het kadastraal informatiesysteem ge meentelijke brondpcumenten te ontsluiten. Voor de volle dige verwerking van publiekrechtelijke beperkingen zal het datamodel deels volstaan. Een alternatief voor de regis tratie van publiekrechtelijke beperkin gen is het informatiesysteem dat wordt gebruikt voor het archiveren van ge meentelijke documenten. Het data- model biedt mogelijkheden voor de re gistratie van ruimtelijke gegevens. 73 GEODESIA 1999-2 Besluit Kwaliteit tx kaart adres kadastrale gegeve LS AKR Kwaliteit t, kadastrale gegevens Besluit Onteigening Baat- en Beschermd Gemeentelijk bouwgrond Stads- en Monument belasting dorpsgezicht Identificatie kaart kadastrale kaart Kaart gegevens Adres Aantal 29 126 3000 119 percelen

(NGT) Geodesia | 1999 | | pagina 23