Tijdschrift voor geodesie en geo-informatie 4ie jaargang no. 2 februari 1999 In dit tweede deel van de erfenis uit het leven van oud-landmeter Polée gaat de auteur verder met zijn beeld van het leveij en werken van de landmeters rond de vorige eeuwwisseling. Metingen met historische betekenis, toponiemen uit Friesland en grensaanwijzingen op de Veluwe passeren de revue. Authentieke aantekeningen, advertenties en schetsjes brengen de lezer terug in de "primitieve" landmeterstijd, maar ook blijkt dat Polée docent is geweest van enkele beroemde geodeten. 55 J. II. Hoisbritlk dr. ir. M. J. P. M. Lemmens ir. S. M. E. C. Knispel In deze tweede bijdrage in de serie Digitale Fotogrammetrie wordt aandacht besteed aan de basistechnieken voor extractie van informatie uit digitale beelden. De auteur behandelt methoden voor kenmerkextractie, voor matching van corresponderende elementen in verschillende beelden en vooral voor het detecteren van grenzen. De principes van de algoritmen worden beschreven, alsmede de verwachte mogelijkheden voor verdere automatisering. Voor burgers is informatie over publiekrechtelijke beperkingen die op vastgoed rusten, slecht toegankelijk. Met de Tijdelijke Regeling Publiekrechtelijke Beperkingen wordt geprobeerd dit te verbeteren. Beschreven worden de publiekrechtelijke beperkingen, de achtergronden van de tijdelijke regeling en de ervaringen met de invoering daarvan bij de gemeente 's-Hertogenbosch. en verder... 54 77 81 85 88 91 91 93 94 95 96,97 98 98 161 161 164 164 Heeft geo-informatie een goede pers? Interview met Dick van de Velde, voorzitter VNBG Vastgoedinformatie in 4D - verslag 3D geo-informatie inwinnen en toepassen - verslag Duizend landmeetkundige ing's - verslag Nico Keesmaat: verzamelaar van niveau Landinrichting in de lift - reactie NCG-kwartaalbericht Uit de losse pols Agenda Stichting Geodesia Berichten Verslagen Techniek Publicaties Personalia Rectificatie Stichting Geodesia In de raadszaal van de gemeente worden talrijke zaken behandeld op het gebied van het publiek recht. Zie artikel op p. 69. (Foto: Ad de Kok Fotoprodukties.) 53 Geodesia GEODESIA komt ELF maal per jaar uit (juli en augustus gecombineerd). www.geodesia.nl issn: 1385-7517 Landmeet kunde uit de oude doos (2) jlKgÜg- Kriiis Koulil' image patch template 61 Serie Digitale Foto- grammetrie (2) Basistechnieken in de Digitale Fotogrammetrie 69 Publiek rechtelijke Beperkingen Bij de voorplaat

(NGT) Geodesia | 1999 | | pagina 3