Zoals u op p. 96 kunt lezen, wordt op 27 april 1999 een Geodesia-studie- middag Quantity Surveying georgani seerd. Tijdens deze middag is er gele genheid op een mini-vakbeurs te laten zien wat u als bedrijf of organisatie doet met Quantity Surveying. Als u een stand op deze beurs wilt inrichten, kunt u vóór 15 maart een verzoek daartoe indienen op onderstaand adres. Aangezien het een mini-vak- beurs betreft, zal het aantal beschikba re stands beperkt zijn. Selectie zal door de organisatie geschieden op basis van hetgeen gepresenteerd gaat worden. Uw aanvraag dient dan ook gepaard te gaan met een omschrijving van de pre sentatie. De kosten voor een stand be dragen 250,-. Inlichtingen: René van Noord, A. Thaerlaan 13, 3571 EB Utrecht, e- mail: rene@gni.ns.nl. De Wet Waardering Onroerende Za ken (Wet WOZ) is op 1 januari 1995 in werking getreden. Op grond van de wet is het college van B&W van iedere gemeente verantwoordelijk voor de waardebepaling van onroerende zaken en het daartoe benodigde gegevens beheer. De getaxeerde waarden zijn van belang voor belastingheffing door gemeenten, waterschappen en de Belastingdienst. De ruim 7.000.000 WOZ-objecten worden in 1999 en 2000 ten behoeve van het tweede WOZ-tijdvak 2001-2004 allemaal opnieuw getaxeerd. In toenemende mate dient het taxatie proces te worden ondersteund met ac tuele en volledige geo-informatie. Zo eist de toezichthoudende Waarde ringskamer dat van ieder kadastraal object wordt bepaald wat de (geome trische) relatie is met de te definiëren WOZ-objecten. Bij de taxaties dient daarnaast in toenemende mate reke ning te worden gehouden met geo metrisch geregistreerde omgevingsfac toren zoals bodemverontreiniging. Te vens kan geo-informatie de analyse van taxatiegegevens ondersteunen. Vanuit deze wettelijke taak is een bin nen de gemeente goed georganiseerde en bij voorkeur geautomatiseerde ge gevenslevering van administratieve en geo-informatie van groot belang. Vanuit de praktijk van Ingenieursbu reau Oranjewoud bv zal op 25 februari 1999 over bovengenoemd onderwerp een presentatie worden verzorgd door Gert Prins en Hans van der Meij, on der de titel "Het belang en de toepas sing van geo-informatie bij de uitvoe ring van de Wet WOZ". De bijeen komst zal worden gehouden in Motel Van der Valk te Assen, aanvang 20.00 uur. gljljlgp DeNVGen VVI. héb- initiatief genomen tot het stimuleren van continue persoonlijke ontwikke ling van geodeten in hun vakgebied. Eén van de daartoe ingestelde werk groepen is de werkgroep POLIS, Per manente Ontwikkeling in Land- Inrichting en Stadsinrichting. POLIS biedt geodeten een platform voor ken- nisopbouw op het vakgebied landin richting, stadsinrichting en in het verlengde daarvan waardebepaling van onroerend goed. Daartoe worden onder meer periodiek zogenaamde ex pertmeetings georganiseerd. De ex pertmeeting is bedoeld voor alle Delft- se en Utrechtse geodeten werkzaam in bovenstaand vakgebied. Zij vormen de experts die door onderlinge discussie werken aan verdieping van de vakin houdelijke kennis. Op 12 april 1999 organiseert de werk groep voor de tweede keer een expert meeting. Deze zal plaatsvinden in Stadskasteel Oudaen te Utrecht. Deze keer staat één thema centraal, het in strumentarium voor ontwikkeling van de stadsrand. De stadsrand is een qua ontwikkelingsmogelijkheden complex gebied. Op de grond bestaan veel aan spraken, voor verstedelijkingsdoelein- den, voor recreatie, voor de ontwikke ling van nieuwe natuur, voor diverse "restfuncties", enzovoort. De ontwik keling gaat dan ook lang niet altijd even soepel. Problemen rond verkrij ging van de beschikkingsmacht, kos tenverdeling en tijdige realisatie treden geregeld op. Een nieuw instrument als lyet voorkeursrecht lijkt slechts ten de le een oplossing te kunnen bieden. In de stadsrand komen twee "werelden" bij elkaar, de wereld van de landin richting en die van de stadsinrichting. Beide kennen hun eigen deskundig heid, hun eigen instrumentarium en hun eigen werkwijzen. De landinrich ter trekt zich in de praktijk echter al snel terug. Is dit niet een gemiste kans? gouden landinrichtingsinstrumentari um, de werkwijzen rond herverkave ling en de ruildeskundigheid waarde vol kunnen zijn rond de ontwikkeling van de stadsrand? Deze vragen staan centraal op deze expertmeeting. In een aantal parallelle groepen zullen enkele aspecten van dit thema onder de loep worden genomen. Aan het eind van de expertmeeting proberen we de uitgezette lijnen weer bij elkaar te krijgen. Twee inleiders geven een (korte aftrap. Samen met van tevoren itoegezonden materiaal moet dit een goede basis vormen voor een waarde volle bijeenkomst. De bijeenkomst zal informeel worden afgesloten. Het pro gramma ziet er als volgt uit: 15.00 - 15.30 ontvangst 15.30- 19.30 expertmeeting vanaf 19.30 borrel en buffet Deelname aan deze expertmeeting kost, inclusief het gezamenlijke afslui tende buffet, 150,— voor leden van NVG of WL, en 175,- voor niet- leden (inclusief btw). Voor leden zon der werk zijn de kosten 75,—. Deelname is alleen mogelijk indien men zich vooraf opgeeft. Inlichtingen en aanmeldingsformulier zijn ver krijgbaar via Hilda Verwest (Sub faculteit der Geodesie TU Delft), tele foon (015) 278 50 94, fax (015) 278 27 45. GEODESIA 1999-2 STICHTING GEODESIA Stichting Geodesia Mini-vakbeurs Quantity Surveying Rayonbijeenkomst Noord NVG/VVL-werkgroep POLIS: expertmeeting instrumentarium stadsrand ontwikkeling

(NGT) Geodesia | 1999 | | pagina 47