4ie jaargang no. 3 maart 1999 Tijdschrift voor geodesie en geo-informatie I 19 117 Gestimuleerd door de invoering van het Investeringsbudget Stedelijke Vernieuwing zijn veel gemeenten bezig tpekomstvisies en investerings strategieën te ontwikkelen. Bij de uitvoering van deze plannen gaat het erom op het juiste moment de juiste investeringen te doen en daarover ook goed te communiceren. De samenhang kan en moet gegarandeerd worden door een stedelijke toekomstvisie als onderlegger vjoor de verschillende investerings beslissingen. Dit is het derde artikel in de serie over digitale fotogrammetrie. De auteurs beschrijven de experimenten die de MD heeft uitgevoerd om inzicht te krijgen in de voor- en nadelen van digitale fotogrammetrische technieken en de mogelijke inzet van digitale fotogrammetjrie binnen de Rijkswaterstaat. Tevens wordt een overzicht gegeven van de huidige toepassing van digitale fotogrammetrie bij de MD. In dit tweede artikel over de Ravi/TUD-workshop van 2 oktober 1998 worden de belangrijkste punten uit de discussie besproken, wat de ontwikkelingen op dit gebied voor Nederland kunnen betekenen, welke beleidsontwikkelingen er in ons land gaande zijn, en wat er nog zoh moeten gebeuren. Voor de commerciële sector zijn er kansen om de markt op te gaan met geo-informatie- producten, maar het rijksbeleid moet nogj wel verder worden uitgewerkt en vormgegeven. De Nederlandse grond wordt intensief benut. Dat landgebruik zelf wordt weer intensief bekeken. De vraag is of de overvloed aan informatie meerwaarde oplevert inzake daadwerkelijke veranderingen in het grondgebruik of dat multitemporele datasets slechts eigen fouten aan het licht brengen. Anders gezegd: wordt er niet voornamelijk ruis gemeten? Een verslag van een onderzoek vanuit het GIS/RS-programma van het ministerie van L& V. Identiteit René van der Schans, informatie-architectl Sand Management Module Studiemiddag Quantity Surveying Bertin's 'Zien of lezen' in het Nederlands NVG/WL Uit de losse pols Agenda In memoriam ir. H. M. de Heus Stichting Geodesia Berichten Scripties Personalia interview Stichting Geodes Bij de voorplaat Nieuwbouw voor overheid ol commerciële bedrijven fungeert yaak als trekpaard voor stedelijke investeringsprojecten. Zie artikel op p. 111. 109 GEODESIA komt ELF maal per jaar uit (juli en augustus gecombineerd). www.geodesia.nl issn: 1385-7517 Geodesia Gemeentelijke investerings strategieën ir. E. C. C. Blitz en mr. ing. J. Eshuis Serie Digitale Foto- grammetrie (3) Digitale fotogram metrie, toepassen of niet? ir. R. J. Wicberson ing. F. M. Spniijt Vrije toegankelijk heid van geo- informatie in Nederland, de USA en de EU (2) mr. ing. B. C. Kok 113 Geo-informatie voor monitoring landgebruik C. J. de Zeeuw M.Sc. en verder...

(NGT) Geodesia | 1999 | | pagina 3