A Studiemiddag Quantity Surveying 27 april 1999 Zalencentrum Engels Rotterdam Stichting Geodesia (Stationsplein 45, 1 minuut lopen vanaf station Rotterdam CS) Nederland investeert fors in haar infrastructuur. Zelfs na het aantreden van het nieuwe kabinet en de daaraan gepaard gaande bezuinigingsdrift blijft deze stelling geldig. Als landmeters bij ingenieursbureaus pikken we daar een graantje van mee, al zouden we wat meer graantjes willen meepikken. Quantity Surveying is één van de ideeën waarmee een extra graantje kan worden meegepikt in die infrastructurele markt. Maar ook als u niet voor een ingenieursbureau werkt, kunt u betrokken zijn bij de aanleg van infrastructuur, bijvoorbeeld als opdrachtgever. In dat geval kan Quantity Surveying een middel zijn om uw rol beter te vervullen. Het is niet nieuw dat civieltechnici bij de aanleg van infrastructuur landmeters inschakelen om hoeveelheden te bepalen. Als landmeter zijn we gewend om te denken in begrippen als precisie en betrouwbaarheid, maar tot nu toe doet de civiel- technicus weinig met deze begrippen in relatie tot het door de landmeter geleverde volume. Vanuit een geheel andere hoek wordt de civieltechnicus nu geconfronteerd met vragen omtrent precisie en betrouwbaarheid: vanuit de accountancy. Accountants eisen dat de verantwoording van de uitgaven voor infrastructurele werken precies en betrouw baar geschiedt. Als deze uitgaven gekoppeld zijn aan grondverzet en asfalthoeveelheden, is er een relatie met het denken in precisie en betrouwbaarheid zoals wij als landmeters gewend zijn. Is dat dan Quantity Surveying? Wat voor nieuws voegt Quantity Surveying precies toe aan datgene wat we altijd al in die infrastructurele markt doen? Als u het antwoord op die laatste vraag weet, hoe gaan we dan maximaal gebruikmaken van Quantity Surveying? Welke kansen biedt Quantity Surveying voor u als werknemer? Hoe moeten bedrijven en over heidsorganisaties inspelen op deze trend? Al deze vragen komen aan de orde op de studiemiddag Quantity Surveying. Niet alleen in de vorm van lezingen, maar ook door middel van een mini-vakbeurs. (Zie voor aanmelding voor deze mini- vakbeurs p. 97 in het februarinummer). Programma: 12.30 - 13.15 Ontvangst, mogelijkheid tot bezoeken mini-vakbeurs. 13.15 - 13.20 Opening door de dagvoorzitter, ing. T. E. Houterman, ingenieursbureau Van Steenis bv. 13.20 - 13.45 Onafhankelijke Quantity Surveyor: nut of noodzaak voor de opdrachtgever?, J. C. de Raat, hoofd afdeling uit voering Regionale Directie Zuid-Holland Rijkswaterstaat. 13.45 - 14.10 Hoe ziet de aannemerij de ideale Quantity Surveyor?, ing. J. van der Mars, Hollandsche Wegenbouw Zanen. 14.10 - 15.10 Pauze, bezoek minivakbeurs. 15.10 - 15.35 Quantity Survey model Diemerzeedijk: efficiëntie vanuit proces en techniek, ing. N. A. Schaefers, projectleider Arcadis Heidemij Advies bv. 15.35 - 16.00 Naar een onafhankelijke Quantity Surveyor voor Rijkswaterstaat, W. van de Guchte, Meetkundige Dienst Rijkswaterstaat. 16.00 - 16.30 Forumdiscussie onder leiding van ing. T. E. Houterman. 16.30 - 17.30 Bezoek mini-vakbeurs en borrel. Inlichtingen: Op de website van de Stichting Geodesia www.geodesia.nl of telefonisch (055) 576 14 40 (ma., wo., do. 9-12 uur). Aanmelding: Via WWW.GEODESLA.NL (studiemiddag) of door opsturen of faxen van het losse inlegvel uit dit blad vóór 17 april naar: René van Noord, A. Thaerlaan 13, 3571 EB Utrecht, fax (030) 235 85 47. U krijgt geen bevestiging van uw aan melding. Het aantal aanmeldingen is beperkt tot 200. 148 1999-3 GEODESIA

(NGT) Geodesia | 1999 | | pagina 42