tie is gekozen voor de Zeeuwse Biblio theek, Kousteensedijk 7 te Middel burg. De ontvangst is gepland om 13.30 uur. Op 27 april 1999 vindt een avondbij eenkomst plaats van het rayon Gelder land/Overijssel, met als onderwerp 'RD en NAP in het GPS-tijdperk'. Presentaties worden gegeven door Joop van Buren (Kadaster) over de RD en door Ronald Molendijk (Meet kundige Dienst van de Rijkswater staat) over de vernieuwingen bij het NAP. Aanleiding tot het denken over de her ziening van het RD-stelsel is het ge reedkomen van het GPS-kernnet en het Actief GPS Referentie Systeem voor Nederland (AGRS.NL). Bij deze ontwikkelingen blijkt de onnauwkeu righeid van het huidige RD-stelsel steeds meer een belemmerende factor. Het Kadaster staat nu voor de beslis sing om het RD-stelsel daadwerkelijk te herzien. Wat zijn hiervan de voor- en nadelen? Eenzelfde soort beslissing moet bij de Meetkundige Dienst worden geno men als beheerder van het NAP. Hier is het niet zozeer een direct gevolg van het meten met GPS als wel van de re sultaten van het combineren van de landelijke nauwkeurigheidswaterpas singen. Deze geven aan dat ook de zo stabiel geachte ondergrondse merken een meetbare beweging ondergaan. Tijdens de bijeenkomst zal inzicht worden gegeven in de verschillende mogelijkheden en scenario's van even tuele stelselherzieningen. De bijeenkomst is vrij toegankelijk en begint om 20.00 uur in de kantine van het Kadastergebouw, Waltersingel 1 in Apeldoorn. Ontvangst met koffie vanaf 19.30 uur. Op 8 februari 1999 ondertekende de gemeente Emmen een samenwer kingsovereenkomst met de Topografi sche Dienst in Emmen. Dit contract werd getekend om verdere efficiëntie- verbeteringen aan te brengen in het vervaardigen van geografische infor matie binnen de gemeente. De samen werking met de Topografische Dienst heeft de vorm van een driejarige proef. Deze proef houdt in dat de gemeente mutaties uit haar grootschalige basis- kaart Emmen aan de Topografische Dienst levert. Met deze mutaties ac tualiseert de Topografische Dienst haar kleinschalige kaart (TOP 10- vector) van het grondgebied van Em men. Vervolgens levert de Topografi sche Dienst de gemeente een bijge werkte TOPlOvector. NS Geodesie Infradata is sinds 1995 één van de financieel verzelfstan digde bedrijven in de 'marktsector' van NS Holding. Met het oog op de aanstaande uitplaatsing uit het NS- concern van NS Railinfrabeheer heeft de Raad van Bestuur van NS besloten om NS Geodesie Infradata per 1 ja nuari 1999 over te dragen aan NS Railinfrabeheer. NS Railinfrabeheer, nu nog onderdeel van de 'taaksector' van NS Holding, is zowel vanuit zijn nieuwbouw- als vanuit zijn beheer- en instandhoudingspoot de veruit be langrijkste opdrachtgever van NS Geodesie Infradata. Het relatiebe heer blijft voor alle relaties in geodeti sche kring behartigd door dezelfde functionarissen. Ingenieursbureau 'Oranje woud' heeft haar activitei ten op het gebied van vastgoed-, geo- informatie en geodesie ondergebracht in een nieuwe business unit met een nieuwe directeur. Sinds begin dit jaar geeft ir. Jaap van der Veen (44) leiding aan de unit die, na een prijsvraag on der de eigen medewerkers, de naam Oranjewoud Geo-Info heeft gekregen. In Oranjewoud Geo-Info zijn de voor malige afdelingen Vastgoed-, Geo-in- formatie en Geodesie uit de voorma lige 'Oranjewoud'-districten samenge bracht tot één krachtige organisatie. In de gedrukte media zoals briefpapier, folders en dergelijke zal daarbij als subtitel 'advies, management, realisa- tie' worden gebruikt. Daaruit spreekt duidelijk de veelzijdigheid in dienst verlening van deze nieuwe business unit van 'Oranjewoud'. Oranjewoud Geo-Info heeft vestigingen in Heeren veen, Almere, Capelle aan den IJssel en Oosterhout. Op donderdag 10 juni 1999 vindt vanaf 13.30 uur het 'Oranjewoud' seminar 'Optimaliseren digitale basis- kaarten voor gebruik' plaats in De Meern. Gezien de relevantie van het onderwerp wordt dit seminar ge steund en gesponsord door de Stich ting Geodesie. In het seminar staat de stapsgewijze verbetering van de struc tuur van digitale basiskaarten ten be hoeve van het gebruik centraal. Hier bij komen zaken aan de orde als: wat is tje meerwaarde per stap, hoe verkoop ik het intern, hoe verloopt het proces i]n de praktijk, wat zijn de valkuilen en de consequenties. Via demonstratie- ppstellingen krijgt men ook een beeld yan de resultaten en toepassingen uit ^e praktijk. De doelgroep van het se minar bestaat onder andere uit kaart- beheerders, beleidsmedewerkers, coör dinatoren I&A en management van gemeenten, waterschappen en Kadas ter, en verder iedereen die bij wil blijven met ontwikkelingen in de grootschalige geo-informatie. De or ganisatie is in handen van de business unit Geo-Info van ingenieursbureau 'Oranjewoud'. Inlichtingen: J. Meerkerk, telefoon (036) 539 65 12. Tijdens een bijeenkomst op maandag 21 december 1998 vond de officiële ondertekening plaats van de nieuwe samenwerkingsovereenkomst voor de bijhouding en het beheer van de GBKN in de gehele provincie Flevo land. Deze ondertekening vond plaats in het restaurant Flevo Marina te Lely stad. De opening werd verzorgd door gedeputeerde mevrouw L. Bouwmees ter. Daarna gaf ing. H. B. Holtkamp MBA, directeur van het Kadaster Le lystad, een terugblik op het ontstaan GEODESIA 1999-3 Rayonbijeenkomst Gelderland/Overijssel BERICHTEN Contract gemeente Emmen met Topografische Dienst Herpositionering NS Geodesie Infradata Nieuwe naam voor geo-activiteiten 'Oranjewoud' ^anjewoud 'Oranjewoud' seminar Grootschalige BasisKaart Nederland in Flevoland in een nieuw jasje

(NGT) Geodesia | 1999 | | pagina 49