Visual Reality: een nieuwe dimensie in geo-informatie A CYCLOMEDIA Na afloop van de Hermeting Dieren is in maart 1920 een overzicht ver schenen bestaande uit een beschrij ving (van 36 bladzijden) over de werkzaamheden aldaar en als bij lagen alle formulieren en kaartsyste men die zijn gebruikt. Op een bijlage zien we dezelfde tekening als in het tijdschrift uit 1916, alleen zijn er nog enkele kleine hulpstukken bij af gebeeld, waaronder een tekening, ook op schaal 1:10 van een plaatje dat in de holte van de kadsteen kan worden gelegd, om tijdens de hoek meting boven het juiste punt te kun nen centreren, (fig. 7). De bovenste op de foto, is het plaatje dat is ontworpen voor die her meting van Dieren. Met dit verhaal is aangetoond dat aan het ontwerpen van de veel gebruikte kadsteen veel denkwerk en onderzoek is voorafgegaan en dat wij hem eigenlijk hebben te danken aan de ideeën die I.Boer Hzn al in 1881 ontwikkelde en in 1915 voor het eerst gestalte kregen. Fig. 7. Centreerplaatjes. [1] Holsbrink, H., Landmeetkunde uit de oude doos. Geodesia 1999 no. 1 en 2. The story of the Cadasterstone In this article the author describes when the Cadasterstone, as a tool for marking points of survey grids, for he first time was used. In the years 1916 sir I. Boer Hzn of the dutch Cadaster designed a solid construction. But a lot of problemes had to be solved before the real and wellknown stone was used for the first time and found his way throughout the country. And, he is still alive now. CycloMedia haalt de wereld naar uw beeldscherm 194 1999-4 GEODESIA Literatuur Summary Inzicht in een oogwei::: Frank Data International opent met CycloMedia de volgende dimensie in geo-informatie: Visual Reality. Elke meter straat of gevel in uw gemeente of regio, 24 uur per dag zichtbaar op uw eigen pc. Met CycloMedia is het mogelijk. Door systematische opname van cyclo- rama's (digitale panoramafoto's), waarop u letterlijk 360° om u heen kunt kijken. En door deze te combi- Frank Data International N.V. Postbus 68,4180 BB Waardenburg Tel: 0418 - 65 39 72 Fax:0418-65 33 14 Internet: www.frankdata.com E-mail: info@frankdata.com neren met GIS, CAD, databases of Virtual Reality haalt u de wereld naar uw beeldscherm: u creëert Visual Reality op uw eigen kantoor of - via internet - op de burgerbalie. Dit concept wordt nu al toegepast bij beheer en registratie, planning en ontwerp, waardetaxatie, veilig heid en voorlichting, commercie en recreatie. Visual Realifry

(NGT) Geodesia | 1999 | | pagina 36