Ti veau dat in 2002 door ongeveer 80% van de partijen zou moeten zijn bereikt; 'Na 2002': het niveau voor de voor lopers. Een inhoudelijke beschrijving treft u aan in [3] en [5]. In het kader van uniformering is ook de verdere ontwikkeling van de nuts- GBKN (Noord-Brabant en Limburg) van belang. Een haalbaarheidsstudie naar de aanvulling van dit product naar een meer volledige GBKN is na genoeg afgerond. Om de uniforme ringsdoelstellingen te realiseren, heb ben wij onder meer de volgende activi teiten op het programma staan: communicatie over de resultaten en gebruikte terminologie van de OOG- en UG2002-projecten; marktonderzoek naar behoeften bij potentiële klanten; uitwerking specificaties en modelbe stekken; pilot-projecten; ondersteuning in ontwikkeling van regionale plannen van aanpak. Ook in dit spoor wordt de kar getrok ken door een werkgroep. Nadrukke lijk zal worden gekeken naar de resul taten die reeds zijn bereikt in het land. Tabel 2 geeft een planning van de ge wenste resultaten van deze werkgroep weer. Fig. 11. Gewenste ontwikkeling volgens het beleidsplan. Fig. 12. Opdelingsobjecten terreinen en wegen (gemeente 's-Herto- genbosch). Fig 13. Inrichtings elementen bij weg: trottoir, fietspad, rijbaan (gemeente 's-Hertogen bosch). Fig. 14. Inrichtings elementen zoals we ze buiten zien. Fig. 12 tot en met 16 geven een in druk van de objecten en de inrichting hiervan in een objectgerichte GBKN. Voor een landelijk geïnteresseerde klant is aanschaf van de GBKN op dit moment niet eenvoudig. Men zal on geveer veertig loketten verspreid over het land moeten benaderen en wordt jtierbij geconfronteerd met een brede Schakering aan leveringsvoorwaarden, landelijke en bovenregionale klanten onderhandelen liever met één partij, jdoewel het koffie-dik-kijken is voor wat betreft het aantal bovenregionale jdanten dat zich aandient, denken wij dat we in deze tijd niet meer om een landelijk (virtueel) loket heen kunnen. Een dergelijk loket zien wij als aan- jvullend op de huidige verkoop- en dis tributiestructuur. Een 'loket op maat' dus, voor lokale klanten dichtbij en met lokale kennis, vjoor bovenregionale klanten op lande lijk niveau. Hiervoor is actie nodig op zowel technisch, or ganisatorisch als bestuurlijk gebied. Technisch groeipad In technische zin stellen we ons het volgende groeipad voor: de opzet van een ihtermediair en informatiepunt, dus een soort gele gids vojtr de GBKN. Hierover zijn we in ge sprek met de Stichting NCGI (Nationaal Clearinghouse Geo-Informatie); doorgroei naar eep virtueel bestelloket. Naast het opvra gen van informatie kan men nu ook bestellingen plaat sen; levering gebeurt door de databeheerder achteraf (rechtstreeks aan de klant); realisatie van een |Volwaardig distributieloket, waarlangs ook de levering kan plaatsvinden. Organisatorisch groeipad Parallel hieraan mcjet ook organisatorisch het nodige ge beuren: versteviging informatiefunctie LSV; afspraken over transparante en uni forme leveringsvoorwaarden (inclu sief prijsstelling volgens het principe 'gelijke tarieven voor gelijkwaardige producten'); landelijk accountmanagement om op landelijk niveau tot een volwaar dig loket te kunnen komen. GEODESIA 1999-4 ondersteunende activiteiten primaire activi- teiten Uitvoerings organisatie Bijhouding Informatie communicatie Bestuurlijke organisatie Uniformering Stabiele beheers situatie Verkoop en Distributie 2002 Verkoop en distributie 167

(NGT) Geodesia | 1999 | | pagina 9