A Congresprogramma Het congresprogramma staat garant voor nieuwe im pulsen en biedt u de mogelijkheid uw grenzen te be palen en te verleggen. Het centrale thema 'Geodesie zonder grenzen' heeft geleid tot drie dagthema's. Deze zijn als volgt ingevuld: Woensdag 27 oktober De grenzen tussen werkprocessen vervagen Inwinning wordt steeds meer gecombineerd met ver werking: tachymeters zijn ware computers geworden, pencomputers beloven veel. Het Field Office komt eraan en biedt, in combinatie met een GIS, enorme mogelijkheden. Wat betekent dat technisch? Wat kun je nu beter of anders dan vroeger? Welke consequenties kan dit hebben En waar zit de echte winst? Kan GPS nog meer betekenen, wat doen we met hoge resolutie- satellietbeelden en de mogelijkheden van laseralti- metrie? De mens is altijd op zoek naar uitdaging: reizen naar onbekende oorden, een nog hogere berg beklimmen, ons nog sneller verplaatsen, enzovoorts. Wij willen tegenwoordig graag onze grenzen bereiken en deze dan ook direct weer verleggen. Het congresthema 'Geodesie zonder grenzen' sluit perfect aan bij de ontstane ten dens. De geodetische wereld, die vroeger zo afgebakend was en keurig in vakjes was opgedeeld, begint behoorlijk diffuus te worden. Apparatuur kent bijna onbegrensde mogelijkheden. Datacommunicatie maakt onbegrens de verspreiding van gegevens mogelijk. De grens van ons vakgebied met gebruikersdisciplines wordt alsmaar vager geologen, planologen, beheerders van groen, wegen en leidingen, en anderen, hebben - op een digi tale basiskaart na - geen geodeet meer nodig om metin gen te doen en kaarten/bestanden te maken. In de lezingen op het congres willen we aan de orde stellen wat dit inhoudt voor het vak, voor de werk zaamheden, voor de beoefenaars en voor de gebruikers. Donderdag 28 oktober Hoe gaan de klanten met onze produkten om Afnemers eisen een steeds hogere actualiteit en uitwis seling van data moet steeds sneller en gemakkelijker. Is Internet de oplossing? Wat betekent dat voor de prijs van onze produkten? Klanten combineren verschillen de digitale geo-produkten en constateren tegenstrijdig heden. Krijgen we te maken met juridische of morele aansprakelijkheid? Kunnen we het onze afnemers aan doen om coördinaten te hervereffenen? En moet mis schien de klant ook nog wat worden opgevoed Vrijdag 29 oktober Landmeten kan toch iedereen Met de huidige apparatuur kan, lijkt het, iedereen landmeten. De grens tussen de geodesie en andere vak gebieden wordt steeds vager. Ook de grens tussen de nationale en internationale geodetische wereld wordt transparanter. Wat zit er voor ons nog aan? Zijn we nog nodig en waarvoor dan? En hoe moet de geodetische onderwijswereld hierop reageren? Geodesie zonder grenzen 1999-6 GEODESIA 280 Geodesia-Congres uuu

(NGT) Geodesia | 1999 | | pagina 26