De Belevingswereld Veel geodeten zijn een groot deel van hun tijd bezig met het verzamelen en vastleggen van geo-informatie. Wij streven na om zoveel mogelijk de wer kelijkheid in beeld te brengen. Zodra er iets verandert, staan wij vooraan om de mutatie te verwerken. Wij laten weinig ruimte om onze fantasie de vrije loop te laten gaan. De Belevings wereld (fig. 1) heeft met fantasie onze beleving, ons gevoel en ervaring in kaart gebracht. Ik vermoed dat u nooit heeft stil ge staan waar de route van het kastje naar de muur ligt? Wie heeft hem niet al eens helemaal afgelegd, heen en terug? Niemand weet waar die route precies ligt. Waar vinden we het kastje en waar vinden we de muur? En waar loopt bijvoorbeeld de spoorlijn van de Ik deed het niet ExpressDe Belevings wereld geeft u het antwoord. De route van het kastje naar de muur ligt zuid oostelijk van Stress en Oponthoud en Fig. 1. De Belevings wereld: een kaart noordelijk van Falen. De Ik deed het niet Express rijdt op en neer tussen Angst eni Moed, zij het met wat hinderlijke onderbrekingen. Zo op het eerste gezicht is de Belevingswereld een kaart uit een atlas van een ver wjeg gelegen land. Een nadere blik leert dat we kijken naar eeri andere wereld. Het is de herkenbare wereld van onze gedachten en belevenissen. De Belevings wereld is een kartogrjifische en verfrissende weergave van onze alledaagse belevijrg. De traditionele namen van plaat sen, rivieren, gebergten, etcetera zijn vervangen door be grippen die betrekking hebben op ervaring, werk en emo tie. Hier is een andere en originele wereldkaart ontstaan. Niet de aarde maar h^t leven is in kaart gebracht! Zo zijn er landen en gebieden als Moerassen van Verveling, Bergen van Werk (fig.2), Ontbering, Het Grote Genieten, Doen en Laten, Haute Cuisine, Vergeten Eilanden en Thuis. De Belevingswereld is niet gemaakt met een vooropgezet doel of nut. In de eerste plaats hebben de ontwerpers de kaart voor hun pleziqr gemaakt. Maar De Belevingswereld geeft ook een originqle en verhelderende blik op ervaring, gevoel en beleving. De Belevingswereld daagt de toeschou wer uit om eens vanuit een ander perspectief naar de wer kelijkheid te kijken. Het is een alternatieve en verduide- BELEVINGSWERELD 289 GEODESLA 1999-6 -ilrlMkk.il"

(NGT) Geodesia | 1999 | | pagina 35