lijkende manier om onderlinge verbanden tussen bezig heden, gevoel en ervaring weer te geven. De Belevings wereld is ook interessant voor geodetische organisaties, om dat men ook daar ervaart dat creativiteit een uitermate belangrijk, zo niet een onmisbaar onderdeel is binnen het bedrijfsproces. Bestaat de Belevingswereld nu echt? Zoals u leest is het geen weergave van een bestaand land of continent, geen weergave van de werkelijkheid. Het is een wereld van ge dachten en ideeën. De Belevingswereld is weergegeven in de Onvoorstelbare Schaal en getekend in de Subjectieve Projectie. Het is een wereld van grote herkenning en dus mag u best zeggen dat de Belevingswereld wel degelijk be staat Het idee van De Belevingswereld is ontstaan door Jean Klare en Louise van Swaaij van grafisch bureau Hoofdza ken, die als nieuwjaarsgroet een kaart van een fantasie wereld ontwierpen. Deze uitgave is de voorloper van De Belevingswereld. Een publicatie hierover kwam onder de aandacht van uitgever Sebastiaan Rompa. Op zijn initiatief is een enthousiaste samenwerking ontstaan en is men ver der gegaan met het in kaart brengen van ervaringen, gevoe lens en belevingen. Rond De Belevingswereld zijn verschillende produkten ge maakt. Zo zijn de meeste gebieden van De Belevingswereld in een atlas gedetailleerd in beeld gebracht. De Atlas van de Fig. 2. Bergen van Werk: van "Moeten"via "Overwerk en "Kastje naar de Muur" naar "Compleet Vergeten Belevingswereld toont herkenbare en vaak prachtige landschappen van ge voel, gemoed en ervaring. De atlas biedt een helder inzicht in het bestaan en de betekenis van dingen. Een aantal landen uit de atlas zijn uitgebracht als zeefdruk. Tevens wordt er gewerkt aan een routeplanner, een globe, vouw- kaarten en zelfs een zakatlasje. Dat is gemakkelijk voor onderweg en kan dwalen, afdwalen en zelfs verdwalen tijdens de levensreis voorkomen! De Belevingswereld is weliswaar een bekende wereld, maar nog maar ten dele in kaart gebracht. Wie weet welke plaatsen en streken nog zullen opdui ken tijdens de nooit eindigende en levenslange speurtocht naar het hoe, waarom, waar naar toe en waar van daan Verdere informatie: Dijkgraaf Van der Veere Uitgevers BV Sebastiaan Rompa Telefoon (020) 527 08 58 www.belevingswereld.nl 1999-6 GEODESIA Mutlek tf|»dtrl«ien 290

(NGT) Geodesia | 1999 | | pagina 36