De nieuwe geodesiepromotie A Promotie, De geodesiepromotie heeft dit jaar een facelift ondergaan. Dat gebeurt elk jaar wel min of meer als er nieu we brochures worden gemaakt, maar dit jaar is er meer veranderd. Allereerst is het financiële plan - promotie kost nu eenmaal veel geld - op een andere leest geschoeid. In het verleden moest de GPC haar werkzaamheden steeds uitvoeren op basis van geschatte inkomsten. Pas in de loop van een jaar bleek of er genoeg werd toegezegd om alles te kunnen uitvoeren, maar dan waren de bestellingen meestal al gedaan of konden activiteiten juist niet wor den uitgevoerd omdat geen zeker heid bestond over de financiering. Vanaf dit jaar is dat verbeterd. Enke le grote sponsors hebben toezeggin gen gedaan voor meerdere jaren zo dat voor 50 000 een basisplan kon worden opgezet. De aanmaak van drukwerken (brochures, posters en het blad Meetpunt) wordt daarmee veilig gesteld. Ook het ambassadeurs netwerk kan voortgaan met haar werk. Boven op die vaste bijdragen wordt nog eens 50 000 verwacht van sponsors die eenmalige toezeggingen doen (en gelukkig soms vele jaren achtereen). Daarvoor is een aanvul- lend plan opgezet en maakt deelna me aan landelijke beurzen, vervaar digen van extra drukwerk en aan schaf van premiums mogelijk. De promotie commissie is met de uitvoering van het basisplan begon nen. Het nieuwe drukwerk en daar mee het nieuwe gezicht, zoals dat hiernaast is afgedrukt, is gereed. In augustus gaat al dat nieuwe mate riaal naar circa 1500 middelbare scholen in Nederland en naar 2000 bibliotheken, bedrijven en instellin gen. De geodesie ambassadeurs heb ben het alweer druk met het bezoe ken van scholen om daar in gastles sen te vertellen hoe boeiend ons vak wel is. Sommigen vragen zich af of promo tie nog wel nodig is. Alle werkzaam heden ten spijt is de aanmelding van met name MBO-studenten tot een absoluut dieptepunt gedaald. Juist daarom moet promotie doorgaan, vindt de commissie en ook de spon sors. Wordt er wel op de goede manier gepromoot, vragen sommigen zich wel eens af. Onze vraag is dan: wat heeft u er zelf de afgelopen jaren aan gedaan? Heeft u geholpen posters en drukwerken te verspreiden? Liggen ze bij uw bedrijf op de leestafel? Heelt u wel eens een gastles gegeven op een middelbare school? Hebt u iele eën hoe het allemaal beter kan? Djie ontvangen we dan graag. Hjet promotieplan 1999 is klaar. U kunt het aanvragen bij Van Beeren- donk Publiciteit, Postbus 379, 5680 AJ Best (tel. 0499 39 11 85), waar ook de nieuwe brochures en posters géreed liggen. We sturen ze graag toe. De Geodesie Promotie Commissie 293 GEODESIA 1999-6

(NGT) Geodesia | 1999 | | pagina 39