Senior adviseur: "Innovatief bezig zijn op de grens van wetenschap en praktijk, daar voel ik me bij thuis." Directoraat-Generaal Rijkswaterstaat Academicus (bij voorkeur Geodesie, Aard- of Ruimtelijke Wetenschappen) (v/m) voor de afdeling Advies en Onderzoek Remote Sensing en Fotogrammetrie, Delft Rijkswaterstaat, een onderdeel van het ministerie van Verkeer en Waterstaat, vervult een belangrijke rol in de aanleg, het beheer en onderhoud van de (hoofd)infrastructuur van Nederland. Was in het begin het 'toezicht op de dijken en de waterstaatkundige toestand des Lands' de primaire verantwoordelijkheid, tegenwoordig kent de organisatie de volgende 'kerntaken': bescherming tegen overstromingen, de zorg voor rijkswegen en rijkswateren, duurzame en bruikbare water systemen en bevorderen van de verkeersveiligheid. Sinds 1798 is het werkterrein niet alleen uitgebreid, de manier waarop de zaken worden benaderd is ook aangepast aan de eisen van de huidige tijd. Rijkswaterstaat luistert bij het vervullen van zijn taak aandachtig naar de maat schappij, die niet alleen opdrachtgever, maar ook kritisch toeschouwer én gebruiker is. Van medewerkers wordt verwacht dat zij werken aan oplossingen met oog voor de samen leving, en met respect voor de mening van anderen. Dat die oplossingen daardoor soms niet uit de boekjes komen, is één van de aspecten die het werken bij Rijkswaterstaat aantrekkelijk maken. Tegelijkertijd dient een kwalitatief hoog waardig product tegen een verantwoorde prijs te worden gerealiseerd. Dit vereist gedegen kennis en een groot verantwoordelijkheidsgevoel. In totaal werken bij Rijkswaterstaat 10.000 mensen, verdeeld over 10 regionale directies en 6 specialis tische diensten. Voor overige vacatures kunt u kijken op onze Internetsite: www. minvenw. nl/rws/perspectief Een van die specialistische diensten is de Meetkundige Dienst Rijkswaterstaat (MD). Hier leveren circa 450 medewerkers een uitgebreid assortiment aan geo-informatie, geo-informatica, informatietechnologie, kennis en adviezen. Momenteel vindt er een cultuuromslag plaats naar een klant- en regiegeoriënteerde organisatie, waar men zich sterk maakt voor een kostenbewuste, klantgerichte en zakelijke werkwijze. U gaat werken bij de afdeling Advies en Onderzoek Remote Sensing en Fotogrammetrie (GAR). Deze afdeling levert projectadviezen over en doet onder zoek naar de inwinning, verwerking, analyse en het gebruik van gegevens over het land- en water oppervlak, verkregen uit vliegtuig- en satelliet opnamen. Daarnaast wordt in ruime mate aandacht besteed aan procesverbetering en productontwik keling voor de productieafdelingen TGF en GAE. Het gaat hierbij om zowel topografische als thema tische informatie. De afdeling onderhoudt contac ten met vrijwel alle onderdelen van het ministerie, waarbij vooral nauw wordt samengewerkt met de andere technisch-wetenschappelijke diensten. De afdeling telt circa vijftien medewerkers, die zowel over praktische remote-sensingkennis als over materiedeskundigheid op voor het ministerie relevante aandachtsgebieden beschikken. Taken Op basis van gedegen technisch-inhoudelijke kennis en inzicht in de klantbehoeften draagt u de medeverantwoordelijkheid voor het verder ontwik kelen en implementeren van remote-sensing- producten binnen V&W. U bent als projectmanager verantwoordelijk voor de aansturing van project leiders en -medewerkers en betrokken bij de uit voering van projecten en activiteiten op het gebied van algemeen strategisch onderzoek, product ontwikkeling en procesverbetering. Hierbij gaat u in het bijzonder leidinggeven aan de werkzaam heden van de productgroep Laseraltimetrie. Uw takenpakket omvat onder meer advisering, projectacquisitie, projectmanagement en -coördinatie (inclusief administratief-organisatori- sche aspecten), het vertegenwoordigen van de afdeling in relevante in- en externe overleg- Ministerie van Verkeer en Waterstaat structuren en het volgen van ontwikkelingen op uw werkterrein. U onderhoudt daarbij klant contacten en verleent tevens ondersteuning bij de MD-bedrijfsvoering en -beleidsvoorbereiding. Eisen U hebt een academisch werk- en denkniveau, bij voorkeur op het gebied van de geodesie, de aard wetenschappen of de ruimtelijke wetenschappen. Minimaal vijf jaar werkervaring op het vlak van projectmanagement, alsmede gedegen kennis van en ervaring met zowel het werkveld van het ministerie als het vakgebied is vereist. Goede sociale en communicatieve vaardigheden zijn, naast een bedrijfsmatige en oplossingsgerichte instelling essentieel. Hetzelfde geldt voor een klantgerichte bpstelling en het kunnen onderhouden van in- en ëxterne netwerken. Salaris ^Jw salaris bedraagt maximaal f 8.495,- bruto per rjnaand (schaal 12 BBRA '84), exclusief 8% vakantiegeld. Informatie Voor informatie kunt u contact opnemen met de neer ir. F.A. Hagman, hoofd van de afdeling Advies dn Onderzoek Remote Sensing en Fotogrammetrie (CAR), telefoon (015) 269 12 70. U kunt bij ons op twee manieren solliciteren. Een schriftelijke sollicitatie, voorzien van curricu lum vitae, kunt u binnen 14 dagen richten aan RWS-helpdesk, postbus 593, 1200 AN Hilversum, graag onder vermelding van vacaturenummer SA/G. Solliciteren per e-mail is ook mogelijk. Stuur een bestand met daarin uw brief en c.v. aan: rwshelpdesk@tmpw.nl Het ministerie wil meer vrouwen, gehandicapten en leden van etnische minderheden in dienst nemen. Bij gelijke geschiktheid genieten zij de voorkeur. Er zijn mogelijkheden voor kinder opvang. Aépuisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld.

(NGT) Geodesia | 1999 | | pagina 49