Nieuwland Opleidingen EEN DAGJE... Een (inter)actief bedrijf dat meer biedt dan opleidingen Het bedrijf bestaat al een tijdje, en veel geodeten zullen er wel eens tegenaan gelopen zijn. Maar als je even niet oplet is Nieuwland weer veranderd en gegroeid. Niet alleen dat ze uit hun gebouwen barsten, die verspreid door Wageningen onder de rook van de landbouw universiteit zijn gesitueerd, maar ook uit de werkvelden. Nieuwland beperkt zich al lang niet meer tot oplei dingen alleen. Directeur Ad Punt zegt het aldus: "Beschrijven wat Nieuwland allemaal doet? Dat is erg moeilijk; we doen zo veel." Slechts weinig mensen zullen er een idee van hebben dat het bedrijf meer dan 300 medewerkers in dienst heeft. Wat ze allemaal doen is het geven van opleidingen, het verlenen van dien sten, ze doen detacheringen en geven adviezen. Het is, om met Ad Punt te spreken, niet alleen moeilijk uit te leg gen wat Nieuwland allemaal doet, maar ook in welk vakje iemand werkt. Wel is duidelijk dat velen met GIS bezig zijn. Dat wordt dus vandaag de hoofdmaaltijd. Advies wordt het toet je hoewel, dat gaat eigenlijk ook weer over GIS. Theo Scheele, redacteur. Ir. A. Andras Wilcsinszky (GIS con sultant) geeft uitleg over de bedrijfs structuur van de Nieuwland Groep. Er zijn eigenlijk twee bv's: Opleidin gen bv en Advies bv. Sinds kort hoort hier nu ook het bedrijf MTD Buys en van der Vliet bv (een ontwerpbureau voor tuin- en landschapsarchitectuur en stedenbouw) in Den Bosch bij, dat gemakshalve vandaag buiten beeld blijft. Nieuwland Opleidingen is weer onderverdeeld in Geo-Informatie, Groen, Milieu en Leerwerk-centra. Nieuwland is begonnen als advies- Gis-technology, education, profile Gis-technologie, onderwijs, reportage bureau op landschappelijk gebied als spin-off van de uni versiteit. In de looplder jaren is het groeiende bedrijf opge splitst in Nieuwland Advies en Nieuwland Opleidingen. Opleidingen kent een afdeling Geo-Informatie/automati- sering, waar ook MultiMedia onder valt en daarvan ver tolkt Sjoerd Gardien de visie. In ieder geval moeten we nu van de vele werkzaamheden van Nieuwland een aardig beeld kunnen krijgen. Het nieuwe onderkomen van Nieuwland in de Janushoffin Wageningen. Maar al zoekende komen toch nog een paar bijzondere werkvelden om de hoek kijken zoals de praktijktrainingen (leer-werkcentra) oj? bijvoorbeeld het gebied van bosbouw, tuinonderhoud en jglastuinbouw. Daarnaast bezit Nieuw- GEODESIA KEYWORDS TREFWOORDEN

(NGT) Geodesia | 1999 | | pagina 31