A PRIJSVRAAG De toekomst van de geodeet stand-by te zijn om de baggerwerkzaamheden te controle ren en voor het begeleiden van duikers enzovoorts. Als laatste kwam C. Zeijler aan het woord die met behulp van GIS liet zien hoe hij al die data kon verwerken en welke analyses daarmee gemaakt kunnen worden. Om de werk zaamheden te vergemakkelijken worden deze analyses uit- Meting van een wrak met Multi- beam-systeem. (Uit: Informatie blad RWS Directie Zeeland). geplot. Inmiddels is de voorbereiding voor het bergen van een viertal wrak ken in volle gang. Deze zijn gesitueerd op de rede van Vlissingen, in de pas van Rilland en de overloop van Hans- weert. Diezelfde avond sloot Rijkswa terstaat, na moeizame en zware onder handelingen, nog een contract met Smit-Tak voor het bergen van deze vier wrakken. Na de presentaties was het mogelijk om brandende vragen te stellen, en door de geplande forumdiscussie kwa men deze ook goed los. Omstreeks 17.00 uur werd de bijeenkomst door de dagvoorzitter gesloten om onder het genot van een drankje en een hap je nog even informeel verder te praten in het restaurant van de Zeeuwse Bi bliotheek te Middelburg. Een science fiction-verhaal over landmeten op MarsEen historisch- archeologisch onderzoek naar het verdwenen ambacht landmetenEen essay over het woeden der geodesieI Een beschouwing van de voorzitter van Stichting Geodesia Geodesia in 2010? Een gedicht over de vooruitzichten van geodeten? Een horror-verhaal over in iedere mens geïmplanteerde GPS-ontvangers die met Delfise plaatsbepalingssoftware zijn uitgerust? Gewoon een dag uit het le ven van een geodeet in 2025Of de beschrijving van een prachtig apparaat dat inwinning, verwerking en output van geo-informatie combineert? De redactie van Geodesia roept lezers op tot het schrijven van een bijdrage voor het tijdschrift, met als thema: Vorm, titel en inhoud van uw bijdrage zijn vrij. Het mag een essay zijn, een gedicht, een science fiction-verhaal, een technische beschouwing; het mag filosofisch, praktisch, satirisch zijn - als het maar op een of andere manier met het thema te maken heeft. Voor de beste inzending wordt een hoofdprijs toegekend van 1000,-. Bovendien is er voor de inzendingen van geodetische en kartografische studenten een aparte hoofdprijs, eveneens van 1000,-. De jury bestaat uit de redactie en een externe journalist. De winnende bijdragen zullen in december 1999 bekend worden gemaakt en in Geodesia worden gepubliceerd. maximale lengte 750 woorden; levering in digitale vorm (Word of ASCII), op diskette, samen met een afdruk van de tekst; inzending uiterlijk 1 september 1999 aan Redactie Geodesia, Postbus 10390, 7301 G] Apeldoorn, onder vermelding van 'Prijsvraag' op de envelop. Vermeld uw naam en adres, en - indien u student bent - de naam van de onderwijsinstelling waar u studeert en uw studierichting; inzending van een bijdrage houdt in dat u instemt met eventuele publicatie door de Stichting Geodesia. 348 1999-7/8 GEODESIA Spelregels:

(NGT) Geodesia | 1999 | | pagina 46