A en een aantal alternatieve hypotheses leidt. En vervolgens de verantwoorde manier waarop deze weerlegd kunnen worden. Onderzoek dat hieraan vol doet is goed verantwoord, waarbij de vraag of het wetenschappelijk meer of minder diep is niet aan de orde komt. De onderzoeksproblemen waar het ITC zich mee bezig houdt worden be paald door het type studenten (name lijk mid career met ervaring en een organisatiecontext achter zich) en de vraagstelling moet dus geworteld zijn in hun praktijk. Maar dat betekent niet dat we ons in wetenschappelijke zin niet integer en verantwoord opstel len in het onderzoek, langs de lijnen hierboven aangegeven. Goede inge nieurswetenschap vereist een levens vatbaar raakvlak tussen wetenschap pers en praktijk waarbij erkenning van wederzijdse gelijkwaardigheid moet bestaan. Zo was het met het bovengenoemde karteringsproject. Hoeveel Laplace- punten moesten we in zo'n niet af sluitbaar net aanbrengen om een be paalde nauwkeurigheid te halen, aan genomen dat men altijd tussenpunten moet gebruiken om de oriëntering aan te brengen en de klus in drie veldwer ken van drie maanden elk af moet zijn? Leuke ingenieursonderzoeks vraag uit een "grijs" verleden. Uit de redactie Tijdens haar vergadering op 17 juni werd de redactie van dit tijdschrift ver rast door een onverwachte gebeurtenis (nou ja, in ieder geval een van de le den). Plotseling trad de voorzitter van het Bestuur van de Stichting, Paul van der Molen, de vergaderkamer binnen. Werd de redactie onder curatele gesteld? Of zelfs onder censuur? Na dat van der Molen het woord had ge nomen bleek al gauw dat de bedoeling zijn verschijning geheel in het van vjfiendelijke vlak lag. Hij richtte het wjoord in het bijzonder tot redacteur Theo Scheele, en complimenteerde Ijem namens het Bestuur met het op zienbarende feit dat hij in het mei nummer zijn honderdste redactionele bijdrage aan Geodesia had geleverd. Te weten: 89 Dagjes... en 11 inter views. Deze woorden van waardering gingen gepaard met een enveloppe en qen fraaie bos bloemen. Theo toonde zjich zeer verrast en gaf, tot genoegen tlan alle aanwezigen, in zijn dank woord aan dat hij er voorlopig nog niet mee wil stoppen. Dat blijkt ook in de praktijk, want in dit julinummer (reft u inmiddels "Scheele-102"aan! [Tot en met 7 november laat het Histo risch Museum Apeldoorn een ten toonstelling zien over het heden en yerleden van het Nederlandse Kadas ter. De expositie toont niet alleen de geschiedenis van landmeters en kaar senmakers, maar ook twee eeuwen technische ontwikkeling en de moder- |ne manier van werken van het Kadas ter. 'Kadaster in kaart' is een tentoonstel ling voor jong en oud - met mogelijk- I heden om te kijken en te luisteren, 19 t/m 30 juli 1999 22nd General Assembly of the In ternational Union of Geodesy and Geophysics (IUGG), Birmingham (UK); e-mail: IUGG99@ bham.ac.uk. 14 t/m 21 augustus 1999 19th International Cartographic Conference and 11 th ICA General Assembly te Ottawa. Inlichtingen: www.ccrs.nrcan.gc.ca/ical999. 16 t/m 20 augustus 1999 Second International Symposium on Operationalization of Remote Sensing. ITC Enschede. 1 t/m 3 september 1999 Intergeo, Deutscher Geodatentag te Hannover (D). Inlichtingen: www.intergeo.de. 20 t/m 24 september 1999 47th Photogrammetric Week, Stuttgart (D.). Inlichtingen: www.ifp.uni-stuttgart.de. 5 t/m 6 oktober 1999 4e Ravi-congres, Beurs van Berlage, Amsterdam. 27 t/m 29 oktober 1999 21e Geodesia-congres met als thema 'Geodesie zonder grenzen'. Jaarbeurs, Utrecht. Inlichtingen: info@geodesia.nl. Woensdag 10 november 1999 Rayonbijeenkomst Noord te Leeuwarden. Onderwerp: '3D visualisatie'. Mogelijkheden voor Geodesie en Cartografie. Uitgebreide aankondiging volgt in het oktobernummer van dit tijd schrift. 351 GEODESIA 1999-7/8 STICHTING GEODESIA BERICHTEN Tentoonstelling 'Kadaster in kaart' in Historisch Museum Apeldoorn AGENDA

(NGT) Geodesia | 1999 | | pagina 49