A Werken met plezier Na mijn studie Geodesie aan de Hogeschool van Utrecht heb ik gekozen om in Utrecht te blijven wonen. Het "Stadsie aan 't Ouwe Grachie" gaf en geeft mij nog steeds een gevoel van plezier en vrijheid, zowel tijdens mijn studie vanuit mijn studentenkamer in het centrum als nu vanuit mijn appartement aan de rand van de stad. Gezellig cen trum, leuke restaurantjes, veel groen, een beetje anoniem, met natuurlijk de Dom die door zijn hoogte en zijn uit straling altijd de aandacht trekt. Naast de aantrekking van de stad zelf, heeft Utrecht voor mij ook een speciaal plekje gekregen, omdat ik er mijn studie Geodesie heb afgerond. Het zal niemand verbazen als ik schrijf dat ik nog nooit van de studie had gehoord, totdat ik er per ongeluk tegen aan liep tijdens een open dag aan (toen nog) de HTS. De studie trok mijn aandacht door de kaarten aan de muur, het instrumentarium, maar ook door de sfeer. Zowel studenten als docenten stonden klaar om vragen te beantwoorden. Zij vertelden op een enthou siaste manier ik kreeg het gevoel dat ze trots waren op hun vak en er plezier in hadden. Ik moet eerlijk bekennen dat ik tijdens mijn studie niet al tijd even veel plezier aan het vak beleefde, maar toen ik een maal mijn diploma op zak had voelde ik ook een beetje die trots. Enerzijds vanwege het afronden van mijn studie, an derzijds ook vanwege het vak zelf. Ik had er veel plezier in gekregen en wilde graag aan het werk om de kennis in de praktijk te brengen en die kennis ook door te geven. Ik rijd nu alweer ruim vier jaar vanuit Utrecht richting mijn werkgever in het westen van het land. Regelmatig sluit ik aan in de rij auto's met mensen die net als ik graag in Utrecht willen wonen, maar werk hebben in het westen. Als ik in de file sta kijk ik graag om mij heen. Ik zie de wei landen met koeien en schapen, de boten over het Amster dam-Rijnkanaal, de steeds groener wordende bomen, maar ook de andere mensen in de file. Iemand is druk aan het telefoneren, een ander is de vergadering van die morgen aan het voorbereiden, weer een ander zit mee te zingen met de radio en een volgende kijkt terug. Ieder vult de tijd op zijn eigen manier. Wat ik mij wel eens afvraag bij het zien van al deze verschillende mensen is wat voor werk zij doen en direct daarbij of ze er ook plezier in zullen hebben. Het is logisch dat de ene dag leuker is dan de andere, maar het valt mij op dat wanneer ik in mijn omgeving vraag naar het plezier in het werk het antwoord vaak luidt "Ja hoor best plezierig, maar het blijft werk" of "Ik leef niet om te werken, maar werk om te leven". Deze antwoorden zetten mij aan het denken. Zowel in het werk als in de vrije tijd wil men veel bereiken. Men is ambitieus, wil reizen, veel lezen, aanzien van anderen verkrijgen, vrienden bezoe ken In beide gebieden wil men ook graag grenzen vin den en verleggen. Zelfs het congres van dit jaar haakt hier op in. Ik merk dat werk en vrije tijd vaak wordt geassocieerd met respectievelijk "moeten" en "mogen". Door zelf "moeten" vaker te vervangen door "mogen" voel ik mij direct vrijer en meer ontspannen. Bovendien klinkt het een stuk vrien delijker. En natuurlijk is het heel Tsjakka-achtig om te zeggen "We mogen werken" en "Maak van je werk een hobby", maar toch denk ik dat als we met zijn allen het woord "moeten" vaker vervangen door "mogen" we het onszelf en de ander iets makkelijker maken en we meer plezier in ons werk zien. Want Geodesie leuk is 't Katinka Roebert, redacteur 306 1999-7/8 GEODESIA Redactie-adres Postbus 10390 - 7301 gj Apeldoorn telefoon (030) 235 43 18 of (055) 576 14 40 (ma., wo. en do. 9-12 uur) fax (055) 576 14 41 e-mail: redactie@geodesia.nl Redactie Geodesia dr. ir. H. Quee, hoofdredacteur, Utrecht G. M. van Osch, plv. hoofdredacteur, Apeldoorn A. M. den Boer, Nieuwerkerk a.d. IJssel ing. I. van Hunen, Rosmalen W. Kamphorst, Apeldoorn ir. F. Kenselaar, Delft ing. A. J. van der Meer, Diemen ing. K. A. M. Roebert, Utrecht M. J. Scheele, Middelburg Abonnementen/inlichtingen C. Scherpenzeel-v.d. Lei Postbus 10390 - 7301 gj Apeldoorn tel. (055) 576 14 40 (ma., wo. en do. 9-12 uur) fax (055) 576 14 41 e-mail: redactie@geodesia.nl (adreswijzigingen s. v.p. schriftelijk) 1999. Het overnemen evenals het vermenigvuldigen uit dit tijdschrift is slechts toegestaan na schriftelijke toestemming van redactie en auteur. Inzenden kopij Indienen en publiceren van artikelen in overleg met de redactie. Berichten en mededelingen dienen uiterlijk de eerste van de maand in het bezit van de hoofdredacteur te zijn, om nog in het nummer van de volgende maand te kunnen worden opge nomen. Abonnementsprijzen per jaar Voor leden van de aangesloten verenigingen gratis; persoonlijke abonnees binnenland 74,-; bedrijfs- abonnees binnenland 123,-; persoonlijke abonnees Europa 113,-; bedrijfsabonnees Europa 159,-; persoonlijke abonnees luchtpost 158,-; bedrijfsabonnees luchtpost 200,-. Losse nummers 20,-, inclusief verzendkosten, te besteilen bij mevr. C. Scherpenzeel-v.d. Lei. Opzegging vóór 1 december van het voorgaande jaar. Deelnemende verenigingen Bond voor Kadasterpersoneel (bvk) Vereniging van Landmeetkundigen (wl) Nederlandse Vereniging voor Geodesie (nvg) Vereniging Meetkundige Dienst Rijkswaterstaat (vmdr) Advertentie-exploitatie Westerum Publiciteit bv Wintereik 38 - 5682 hm Best telefoon (0499) 39 86 89 - fax 37 44 97 (mobiel 06 - 51 63 2117) e-mail: westbest@wxs.nl Advertentietarieven op aanvraag. De plaatsing van een advertentie in een bepaald nummer kan alleen worden gegarandeerd, indien de reservering daarvoor uiterlijk de 25e van de voorafgaande maand in ons bezit is. Secretaris Stichting Geodesia ing. D. van Dijk Hertespoor 27 - 3772 se Barneveld tel. (0342) 49 53 56/fax (0342) 42 04 01 privé (0342) 49 17 76 e-mail: d.van.dijk@geodesia.ni Penningmeester Stichting Geodesia P. W. Westdorp Postbus 414 - 5680 ak Best tel. (040) 26$ 76 57/fax (040) 243 75 38 privé (0499) 31 03 90 Giro 223150; abjAmro 545716195, beide t.n.v. Stichting Geodesia. Geodesia is een uitgave van de Stichting Geodesia.

(NGT) Geodesia | 1999 | | pagina 4