maar ook om zelf te onderzoeken, te meten en informatie te vergaren. Zo zijn er onder meer oude en nieuwe meet-, reken- en tekeninstrumenten te zien waarvan sommigen ook uitgepro beerd kunnen worden. Ook zijn er tal van historische en moderne kaarten te zien, van handgekleurde tekeningen tot gedetailleerde computeruitdraaien. Fotoseries en videobeelden geven een beeld van de vele verschillende werk zaamheden en van de mensen die ze uitvoeren. Met behulp van interac tieve demo's kunnen bezoekers zich bovendien een idee vormen van de enorme gegevensbestanden van het moderne Kadaster. Kadaster in kaart, Historisch Museum Apeldoorn, Raadhuisplein 8, Apel doorn, telefoon (055) 578 84 29, fax (055) 522 16 80. Open: dinsdag t/m zaterdag van 10.00-17.00 uur, zondag van 13.00-17.00 uur. Het Laboratorium voor Geo-informa- tie en Remote Sensing van de LU Wageningen is verhuisd naar het nieu we gebouw van het Staring Centrum, Droevendaalsesteeg 3, 6708 PB Wa geningen. 'ékjt Gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel Enkele jaren terug bepaalde de minis ter van V&W op advies van de Meet kundige Dienst van de Rijkswaterstaat dat het laagste punt van Nederland (6,74 m - NAP) in de gemeente Nieu werkerk aan den IJssel ligt. Per 1 juni 1999 nam die gemeente een nieuw logo in gebruik. De rode leeuw uit het gemeentewapen verschoot van kleur en dient nu als beschermer tussen wa ter en land. De peilschaal duidt op het laagste punt, de blauwe kronkeltjes op de IJssel en de cirkels op het Groene Hart. De leeuw straalt zaken uit als kracht, veiligheid en deskundigheid. De kleuren groen en blauw wijzen op het ideaal van een vriendelijke, betrok ken en open gemeente. "De vraag is wie al deze achterliggende gedachten heeft begrepen, nadat hij het nieuwe logo toevallig onder ogen kreeg," aldus het Rotterdams Dagblad. Het bestuur van de %/VNBG VNBG heeft in een van haar vergaderingen ge concludeerd, dat er binnen de VNBG verschillende belangengroepen of dis ciplines zijn te herkennen. In de aan loopfase van de vereniging waren de verschillen niet zo groot en heeft de vereniging zich vooral geconcentreerd op de externe belangenbehartiging en een onderlinge goede samenwerking. Nu is het tijd geworden om naast de belangenbehartiging meer aandacht te gaan besteden aan de binnen de ver eniging voorkomende disciplines en deze in de gelegenheid te stellen om een eigen programma te ontwikkelen. Het voordeel van de discipline-gebon den programma's is dat bedrijven die maar in een enkele discipline werk zaam zijn, meer gericht bediend kun nen worden. Door het specialistische karakter van de disciplines wordt de vereniging wellicht interessanter voor bedrijven die nu nog geen lid zijn van wege het algemene karakter. Boven dien kan de VNBG zodoende interes santer worden voor medewerkers van de leden, die in een specifieke disci pline werkzaam zijn. Voorlopig zijn de volgende program ma's gedefinieerd: GIS-activiteiten; meten, onder andere maatvoering, industriële metingen; Mapping/Remote Sensing. In de periode november 1999 tot februari 2000 zal in Wageningen de PHLO- |p| H L cursus 3000,- voor deelnemers van Wageningen UR). De eerste 4 dagen zijn facultatief, per niet te volgen dag worden de cursuskosten met 250.— verminderd. In de cursus worden algemene prin cipes van statistiek en modellering in geleid aan de hand van toepassingen uit landbouw- en milieu-onderzoek. Wiskundige grondslagen van de ge bruikte methoden komen slechts be knopt ter sprake. De cursus is bestemd voor algestu deerden (hbo- of wo-niveau) die als onderzoeker werkzaam zijn in het (agrarisch) bedrijfsleven of het (land bouwkundig) onderzoek, of als docent in het hoger (landbouw)-onderwijs. De inschrijftermijn sluit op 8 oktober 1999. Nadere inlichtingen en een intekenformulier zijn verkrijgbaar bij: Bureau PHLO, postbus 8130, 6700 EW Wageningen, telefoon (0317) 48 40 93, fax (0317) 42 65 47 of via e-mail: geralda.fonteijn@secr. phlo.wau.nl. U kunt een en ander na lezen op de website www.wau.nl/phlo. Met de TPS300 Basic serie stelt Leica een nieuwe norm in prijs/prestatie verhouding voor total stations. De ro buuste doch lichte instrumenten zijn ideaal voor eenvoudige tot gecompli- cursus "Toegepaste statistiek" worden gegeven. Data: 1, 15, 29 november, 13 decem ber 1999 en vier dagen in 2000. Cursusleider: drs. J. H. Oude Voshaar (Centrum voor Biometrie, Wagenin- gen). Groepsgrootte: maximaal 25 perso nen. Kosten: 4000,- voor de volledige 352 1999-7/8 GEODESIA Verhuizing GIRS-Wageningen Peilschaal in gemeentelogo VNBG PHLO -cursus "Toegepaste statistiek" TECHNIEK Leica presenteert een nieuwe serie kostenbesparende total stations

(NGT) Geodesia | 1999 | | pagina 50