A Kies Kwaliteit Kies Kontek ceerde meettaken op de bouw- en con structieplaats. Bij het ontwerp is spe ciale aandacht besteed aan gebruiks vriendelijkheid en efficiëntie. Vele functies verhogen de productiviteit van het werk. Met name de mogelijk heid van reflectorloos meten, het laser- lood, een extra snelle 'trekker' toets, continu sturing en een snelle aandui ding van de afstandmeting maken de ze derie instrumenten bijzonder inte ressant voor de gebruiker. De TPS300 Basic serie bestaat uit twee types total stations, met of zon der ingebouwde mogelijkheid voor re flectorloos meten. Ondanks het ex treem lichte gewicht zijn de instru menten toch zeer robuust en ontwor pen voor de meest barre omstandighe den. Ergonomisch ontwerp voor een verhoogde productiviteit Leica's ontwikkelingsteam heeft veel aandacht besteed aan gebruiksvriende lijkheid. Een voorbeeld hiervan is het standaard ingebouwde laserlood, waarmee de gebruiker het instrument sneller en nauwkeuriger kan opstellen. De procedure is verrassend eenvoudig: plaats het instrument op het statief bo ven het opstelpunt en centreer met de duidelijk zichtbare laserstraal. Een an der detail is de ergonomisch geplaatste 'trekker' toets. Met deze toets kan de gebruiker door de kijker blijven kijken tijdens metingen, wat vooral voor op volgende metingen zeer handig is. Reflectorloos meten: een noviteit in deze klasse Met de TCR modellen van de TPS300 serie kunnen reflectorloos af standen worden gemeten. Er wordt gebruik gemaakt van een zichtbare la serstraal met een zeer kleine diameter. Reflectorloos meten is niet alleen snel en accuraat, maar biedt tevens aan zienlijke voordelen bij moeilijk bereik bare punten: hoeken van gebouwen, hoge constructies, gevels of schuine hellingen. Omschakelen tussen reflec torloos meten en meten met prisma's is zeer eenvoudig. Compatibel met het Leica-systeem De TPS300 Basic serie is volledig compatibel met Leica's Open Survey World Platform (OSW). De uitwisseling van data gebeurt met het Leica SurveyOffice softwarepakket, het platform voor alle Leica TPS-ins- trumenten. Het geeft de gebruiker de rrjogelijkheid om uitzetgegevens te la den in de Tachymeter. Inlichtingen: Leica Geosystems b.v., Postbus 1006, 2280 CA Rijswijk, tele foon (070) 307 89 00, fax (070) 3)37 89 19. E-mail: sales@leica-geosys- t^ms.com; www.leica-geosystemscom Drs. Garmt H. Zuidema is in dienst getreden bij Ned- Graphics als manager van de afdeling Consul tancy. Zuidema was vporheen werkzaam bij Intergraph Benelux B.V KONTEK Zuid b.v. Lievekamplaan 16 Postbus 839 5340 AV OSS Fax (0412) 64 46 05 Tel. (0412) 64 43 30 KONTEK Lelystad b.v. Waagpassage 1 Postbus 331 8200 AH LELYSTAD Fax (0320) 23 20 63 Tel. (0320) 24 14 54 353 GEODESIA _J1999-7/8 PERSONALIA Kontek is een technisch dienstverlenend bureau dat beschikt over circa 50 enthousiaste en goed opgelei de medewerkers. Kontek biedt o.a. de volgende diensten: DTM-vervaardiging GBKN-vervaardiging en bijhouding A/D-conversie Leidingenregistratie Volume- en oppervlaktebepaling 3D-maatvoering Hiertoe gebruikt Kontek de modernste apparatuur zoals reflectorloze afstandsme ters, GPS-ontvangers en one-man total stations met penbomputer.

(NGT) Geodesia | 1999 | | pagina 51