Meer weten? Bel voor documentatie of kunnen inschrijven voor dit project. Deze procedure is minder voorspoedig verlopen dan wij hadden gehoopt, aangezien geen van de aannemers met hun offertes binnen de directiebegro ting is gebleven. Er vindt momenteel uitvoerig overleg plaats met de Rijks gebouwendienst en de betrokken aan nemers om tot een acceptabele oplos sing te komen. Een en ander heeft tot gevolg dat de start van de bouw, en daarmee het slaan van de eerste paal, moet worden uitgesteld. Ik verwacht u na de zomer te kunnen berichten wan neer ik u voor deze gebeurtenis een de finitieve uitnodiging kan sturen. Vooralsnog heeft 'dit geen gevolgen voor de geplande opleveringsdatum van het nieuwe gebouw", schreef hoofdingenieur-directeur ir. E. J. Riedstra voor de vakantie aan zijn per soneel. De Cook Islands zijn een verspreid liggende groep van ongeveer twintig eilanden in het midden van de Zuid Pacific, ruim 3000 km ten noordoos ten van Nieuw-Zeeland, met nog geen 20 000 inwoners, en ondergeschikt aan Nieuw-Zeeland. Omdat het zo'n klein landje is, dat bovendien niet op de hoofdhandelsroutes over de Pacific ligt, is al het handelsverkeer van en naar de eilandengroep al sinds 1891 in handen van de Cook Islands Trading Company (CITC). Deze maatschap pij heeft daardoor een grote invloed op het economisch leven en hij bezit on der meer de grote supermarkt en het (enige) warenhuis op het hoofdeiland Rarotonga. Toen de CITC in 1991 zijn eeuwfeest vierde, heeft de maat schappij een bijzonder cadeau be dacht: het aanbrengen van een kilo- metrering op Rarotonga. Die ontbrak tot dan toe; de plaatselijke bevolking had die natuurlijk niet nodig, maar voor toeristen en andere bezoekers was een heldere indeling langs de 32 km lange rondweg erg welkom. Elk van de 32 geplaatste kilometerpaaltjes herin nert aan het eeuwfeest. Op 21 mei 1999 heeft bij de afdeling Bouwen van de gemeente 's-Herto- genbosch de officiële opening plaats gevonden van de gemeentelijke kadas trale balie. De gemeentelijke kadas trale balie is nu geïntegreerd met de bestaande infodesk Bouwen van de ge meente 's-Hertogenbosch. De ope ning werd verricht door Van Beers, wethouder van de gemeente 's-Her togenbosch, en Faas, directeur Kadas- ter regio Zuid. Naast de mooie woor den die werden gesproken over de ver betering van de dienstverlening aan de burger, werd de voortschrijding in tijd en techniek gesymboliseerd door een oude telefoon en een nieuwe laptop. Voorheen vond informatieverstrek king door de gemeente aan de burger plaats via het team Geo-Informatie van het Ingenieursbureau 's-Herto genbosch. Voor de kadastrale infor matie werden interne systemen ge raadpleegd. Deze systemen liepen al tijd wat achter op de database van het Kadaster. De gemeente 's-Hertogen bosch stelt zich echter ten doel om haar burgers actuele informatie te leve ren op de meest logische plaats. Daar om is in samenwerking met het Kadas ter een gemeentelijke kadastrale balie geopend, die via het Kadasternetwerk informatie direct uit de database van het Kadaster levert. De invoering van de kadastrale balie sluit aan bij het in 1993 gesloten con venant tussen VNG en het Kadaster, waarin is afgesproken de kadastrale in formatie dichter bij de burger te bren gen door bij gemeenten een 'front end desk' van het Kadaster te plaatsen. De gemeentelijke kadastrale balie wordt daarbij een verlengstuk van het Kadas ter. Door middel van een contract met het Kadaster is vastgelegd wat de taken van de gemeente zijn bij de dienstver lening aan de burger. De nieuwe ka dastrale balie is bedoeld voor burgers die een kadastraal uittreksel of een Ad- print van de kadastrale kaart willen. Voor de Bossche burger betekent dit alles dat de dienstverlening zich con centreert bij één balie en dat hij zeker kan zijn van correcte en actuele kadas trale informatie. De kwaliteit van uw werk staat of valt met de nauwkeurigheid en actualiteit van de ruimtelijke informatie die u tot uw beschikking hebt. Dus als u landmeetkundige werkzaamheden uitbesteedt, wilt u de zekerheid van maatwerk - in de letterlijke zin van het woord. Geleverd door mensen voor wie uw werkterrein bekend terrein is. '999-9 Geometrisch cadeau VERSLAGEN Opening kadastrale balie bij de gemeente 's-Hertogenbosch GEODESIA UW WERKTERREIN IS

(NGT) Geodesia | 1999 | | pagina 48