om de verbeteringen, zoals deze uit de analyses naar voren zijn gekomen, te gebruiken om de wet daarop aan te passen. Met het boek kunnen beleidsmede werkers die verantwoordelijk zijn voor het ontwikkelen van het (gemeente lijk) grondbeleid, kennisnemen van de praktische uitwerking van de wet op de grondmarkt. Op grond van deze kennis kan men het initiatief nemen om het grondbeleid op een efficiëntere wijze aan te pakken. Susanne Knispel DDinniC Bridgis introduceert twee ',my' nieuwe producten, TOP- .,<:öï£r' map en Streetpoint. TOP- raster-bestanden worden in vele hon derden informatiesystemen gebruikt. Toch kunnen de standaard topografi sche kaarten niet altijd in de behoefte voorzien. Daarom is er nu TOPmap, een vereenvoudigde topografische kaart, direct afgeleid uit de TOP 10- vector, het basisbestand van de Topo grafische Dienst Nederland. TOPmapzoom 100. TOPmap bestaat uit drie op elkaar aansluitende zoomlevels, die overeen komen met de schalen 1 50 000, 1 100 000 en 1: 250 000. Daardoor kan naadloos worden geschakeld tussen wijk, stad en regio. In combinatie met de geringe bestandsomvang is het pro duct geschikt voor gebruik in manage- ment-informatiesystemen. Het be stand laat zich eenvoudig combineren met andere geografische bestanden zo als coördinaten van adressen, lijnseg- menten van wegen en postcodegebie- den. TOP50raster, met een geselecteerde straat. In samenwerking met TeleAtlas intro duceert Bridgis Streetpoint. Dit is af geleid van Streetnet, het nauwkeurige en actuele lijnsegmentenbestand van TeleAtlas. Streetpoint bevat de cen- troïden en namen van ruim 200 000 straten. Het bestand kan als aparte laag over TOPraster worden gelegd en naar keuze worden geactiveerd. Er ver schijnen dan centroïden als puntjes op de kaart. Als een punt wordt aangewe zen, verschijnt de straatnaam. Ook kan zo snel de locatie van een straat naam in het TOPrasterbestand wor den gezocht. Inlichtingen: www.bridgis.nl. NA700 - De nieuwe generatie automatische water pasinstrumenten -ffjfffj Leica Geosystems intro- duceert de nieuwe genera tie NA700-waterpasinstrumenten. De NA700-serie is ontwikkeld vanuit de NA800-serie, met gebruikmaking van de laatste ontwikkelingen en technolo gie. Een zeer robuuste uitvoering, be stand tegen de meest ruwe omstandig heden op de bouwplaats, kenmerkt deze nieuwe generatie. Met name het ontwerp van de compensator, de ba sisplaat en de behuizing hebben gere sulteerd in de toekenning van de ISO 9022-33-50 certificatie. Alle NA700- instrumenten zijn voorzien van een gasgevulde kijker en zijn daardoor vol ledig water- en stofbestendig. De NA700-serie voldoet geheel aan de IP57-norm, waarin wordt gesteld dat het instrument volledig onder water gedompeld moeten kunnen worden, zonder dat water doordringt in de vi tale delen. Metingen met zeer hoge nauwkeurig heid zijn zelfs onder slechte lichtom standigheden mogelijk. De kortste fo- cusseerafstand is 50 cm. De dubbelzij dige horizontale aandrijving en de ergonomisch geplaatste bedienings- elementen (aflezing waterpasniveau, hoekaflezing) maken het werken met de NA700 prettig en eenvoudig, zelfs onder de zwaarste condities. De NA700 is voorzien van een door de gebruiker te kiezen gon- of graden- randaflezing. Er zijn vier typen lever baar: met 20x, 24x, 28x ol 30x vergro ting. Inlichtingen: Leica Geosystems, tele foon (070) 307 89 00, fax (070) 307 89 19, e-mail: NL.sales@leica- geosystems.com. Ing. Mark R. Wijngaarde is bin nen het directieteam van Hansa Luftbild GmbH per 1 juli 1999 benoemd tot hoofd van de afde ling International Sa- les Projectmanagement. De foto- grammetrische activiteiten van Hansa Luftbild in Nederland en België wor den voortgezet vanuit het verkoop bureau op Schiphol. 404 i999-9 GEODESIA TECHNIEK Bridgis introduceert TOPmap en Streetpoint PERSONALIA

(NGT) Geodesia | 1999 | | pagina 50