GEOFEBIE" 3 STICHTING GEODESIA De Geodesiepromotiecommissie is di rect na de vakanties weer aan de slag gegaan om het voortgezet onderwijs uit te leggen hoe mooi de geodesie- studie toch is. Duizenden pakken drukwerken vonden hun weg weer naar scholen in heel Nederland en als het goed is hebben even zoveel school decanen weer kennis kunnen nemen van de fraaie folders en krantjes, en misschien hangen ook de nieuwe pos ters inmiddels al op de wanden van de leslokalen of op de mededelingen borden. Zakelijke leerlingen hebben waarschijnlijk al de schoolkrantadver tentie ontdekt waarmee geld te verdie nen is. Behalve naar de scholen worden de promotiematerialen ook toegezonden aan bibliotheken, arbeidsbureaus en geodetische bedrijven, en daar kom je ook de promotieposters tegen. Een stapje verder is om de promotiedruk werken op de leestafels van het bedrijf te doen belanden. Als er meer lees tafels in uw bedrijf bestaan, dan willen we nog wel meer toezenden. Want promotie voeren is niet het belang van het onderwijs, maar juist van de be drijven. Waar haal je goed opgeleide medewer kers vandaan als de toestroom naar de scholen alsmaar blijft dalen? Je kunt je wel een poosje behelpen met onge schoolde krachten en natuurlijk kun je ook zelf aan opleiding doen, maar de meest veilige weg is toch om te kun nen beschikken over medewerkers die in het vak zelf zijn opgeleid. De tijd dat je aan de schooldeur kon gaan staan om een keuze te maken uit de af gestudeerde studenten is allang voor bij. De toestroom loopt dramatisch te rug en dat is nu al aan de uitstroom merkbaar. En waar haal je dan je men sen vandaan Reclame maken voor de studie Geode sie is dus in de eerste plaats een levens belang voor de geodesiebedrijven. Ge lukkig wordt dat goed begrepen en krijgt de Promotiecommissie al be hoorlijke ondersteuning in de vorm van sponsorgeld van de brancheorga nisatie en individuele bedrijven. Bent u daar nog niet bij, dan is uw mede werking welkom. Maar behalve spon sorbijdragen in geld of natura is ook Promotie Ambassadeur aan het werk. en bedrijven waar dat vak wordt uitge oefend. Wij zijn zelfs zo brutaal ge weest daarbij te vermelden dat leerlin gen daar welkom zijn om eens te kij ken wat er in die wereld omgaat. Maar wees gerust, ze komen niet zomaar binnenstormen, de Promotiecommis sie zal bij een aanvraag eerst netjes vra gen of ze welkom zijn. Ook de gastlessen Geodesie op de scholen krijgen weer alle aandacht en wij verwachten dit jaar een grotere aanvraag dan vorig jaar. Nieuwe geo- jdesie-ambassadeurs zijn daarom van harte welkom en als u het wat eng vindt: ga eerst eens een keer mee met |een ambassadeur. U zult zien dat het lleuk is. Interesse? Bel ons dan even op. (Tot slot: het promoten van het vakge bied Geodesie is harder noodzakelijk dan ooit. De Promotiecommissie kan een heleboel bedenken, maar als het niet wordt opgepakt en gedragen, ko- jnen we toch niet verder. Mogen we (ook) op u rekenen? Inlichtingen: Van Beerendonk Publi citeit, telefoon (0499) 39 11 83, fax (0499) 3911 75. het actief promoten van het vak een bittere noodzaak om uit de onbekend heid te treden. Daarom prijkt op ons drukwerk dit jaar een lijst van diensten Namens de Geodesiepromotiecommissie Theo Scheele 449 GEODESIA 1999-10 Sticht n g G e o d e s i a Geodesiepromotie en bedrijfsbelang

(NGT) Geodesia | 1999 | | pagina 39