A Tijdschrift voor geodesie en geo-informatie 4ie jaargang no. 10 okt. 1999 415 Er is veel druk op het ruimtegebruik in de stadsrandzone, de zone tussen stad en land. Agrarisch gebruik en op de stad georiënteerde bedrijvigheid maken stedelijke ontwikkelingen in dit gebied complex en kostbaar. Gekeken wordt of instrumenten uit de landinrichting een bijdrage kunnen leveren aan de ontwikkelingen in de stadsrandzone. Er vj'ordt ingegaan op de knelpunten in de stadsrandzone, de voorbereiding van plannen, de grondmarkt en de organisatorische aspecten. iiliiiffii 415 Het Nederlands Instituut voor Toegepaste Geowetenschappen (NITG), onderdeel van TNO, is verantwoordelijk !voor het vergaren, bewerken en beschikbaar stellen van (hydro)geologische informatie van het vasteland en het continentaal plat van Nederland. Voor data-inwinning worden veel verschillende technieken gebruikt. Door automatisering wordt de klassieke 2D gedrukte kaart steeds meer vervangen door een digitaal 3D-lagenmodel, waaruit gebruikers elke willekeurige selectie kunnen maken. en verder... 414 435 441 446 447 449, 451 451 451 453 454 Een retourtje GIS uit het GIS-centrum gehaald OpenGIS Technical Committee meeting]- verslag Uit de losse pols Agenda Stichting Geodesia Geodesia-congres Berichten Verslagen Personalia Sinds het verschijnen van de congresfolder in het septembernummer van dit tijdschrift zijn er diverse wijzigingen in de plattegrond van de vakbeurs doorgevoerd. Deze zijn in de plattegrond in het congresprogrammaboek verwerkt. Dit bpekje verschijnt medio oktober. Zie ook de rubriek 'Geodesia-congres' op p. 451 van dit nummer. ing Geodesia De oprukkende stadsrand. Bedreiging of synergie? Zie het artikel op p. 415. 413 Geodesia www.geodesia.nl ISSN: 1385-7517 Ontwikkeling van de stadsrandzone ir. K. Mulder ir. H. W. de Wolff Geologische informatie gaat naar drie dimensies drs. L. van der Ent Bij de voorplaat

(NGT) Geodesia | 1999 | | pagina 3