Kies Kwaliteit Kies Kontek Door het hanteren van grenzen van vóór de gemeentelijke herindeling (1988) is zelfs niet het gehele grondge bied van de gemeente Heraklion in het kadasterproject betrokken. Het was beter geweest om het opzetten van het kadaster per prefectuur te laten verlo pen. Door grotere (administratieve) eenheden onder handen te nemen kun je naar alle waarschijnlijkheid beter voldoen aan de meerdere doelen die Ktimatológio zelf beoogt. Verder is een prefecturaal kadasterkantoor beter uit te rusten. De zeventien studiepro jecten zijn vertraagd en nog steeds niet afgerond. Dit had gevolgen voor de instructies voor volgende projecten, nu in uitvoering. De ambitie om ieder jaar een programma te starten is ook niet verwezenlijkt. De derde fase, die in 1999 had moeten beginnen, is pas in het offertestadium. Dit kan de ge plande tijdsduur van vijftien jaar voor de completering van het kadaster in gevaar brengen. Ypothikofilakio is, althans buitenka mers, een taboe woord. Of dit kantoor ooit opgeslokt gaaj: worden door Ktimatológio, is nog een grote vraag. Het zal voor het Griekse kadaster en de zakelijk rechtbezitters een zege zijn als dit gebeurt. Nu kan Ypothi kofilakio de aanvraag van afschriften van contracten voor de nationale landrégistratie al niet aan, en straks vermoede lijk ook niet het zbnden van afschriften aan de kadastrale kantoren. Leerproces Ktimatológio en c|e opdrachtnemers verkeren nog in een leerproces. Echter! de inrichting van een kadaster in het hele land eist niet alleen een strakke bedrijfsvoering, maar ook heldere instructies en richtlijnen van de opdrachtgever. Het is te hopen d^t het recent (juni 1999) verschenen con cept van herziene instructies niet alleen wordt vastgesteld, maar dat ook eenieder zich daaraan zal houden. Greece Cadastre Greece is establishing a national cadastre. Owners of real estate properties hope to submit declarations stating their rights and copies of relevant contracts as proof Furthermore the rela tion will be created between the owners, the rights they possess and the location of these on newly made maps. This activity started in 1997 dfid is to be finalized within fifteen years. Gradually the national cadaster will replace the current land registration which Is dijficult to access and registres titles only. GEODESIA 1999-11 Ypothikofilakio Summary Kontek is eeh technisch dienstverlenend bureau dat beschikt over circa 50 enthousiaste en goed opgelei de medewerkers. Kontek biedt o.a. de volgende diensten: DTM-vervaardiging GBKN-vervaardiging en bijhouding A/D-conversie Leidingenregistratie Volume- en oppervlaktebepaling 3D-maatvoering Hiertoe gebrjjikt Kontek de modernste apparatuur zoals reflectorloze afstandsme ters, GPS-ontvangers en one-man total stations met pencomputer. KONTEK Lelystad b.v. Waagpassage 1 Postbus 331 8200 AH LELYSTAD Fax (0320) 23 20 63 Tel. (0320) 24 14 54 KONTEK Zuid b.v. Lievekamplaan 16 Postbus 839 5340 AV OSS Fax (0412) 64 46 05 Tel. (0412) 64 43 30

(NGT) Geodesia | 1999 | | pagina 23