Geomij EEN DAGJE. Geodesie met heel veel grenzen Dat is wel even wennen na een congres dat de deel nemers suggereert dat geodesie best zonder grenzen kan. Dat past ook zeker niet in de doelstelling van het bedrijf Geomij bv dat niet alleen een deel van zijn brood ver dient met het meten en uitzetten van grenzen, maar ook nog zijn arbeid uitoefent in een gebied waar de rijks grenzen van Nederland, België en Duitsland samen komen, en in alledrie die landen een klantenkring heeft opgebouwd. In de twintig jaar dat Theo Fakkert dit bedrijf heeft geleid, is het uitgegroeid tot een landmeet kundig bedrijf met vestigingen in Kempen, Trier, Kortrijk en Posterholt bij Roermond. Op 1 januari 2000 stapt Theo eruit. Niet dat hij bang is het volgende mil lennium in te gaan, maar samen met zijn Heidemij-diensttijd heeft hij in middels veertig jaar landmeetkunde bedreven en dat vindt hij wel genoeg. In afwachting van zijn vertrek droeg hij op 1 april 1999 de directeursfakkel reeds over aan zijn opvolger ir. J(ohn) G. A. Jansen. Met beide directeuren 'doen' we een dagje Limburg om een indruk te krijgen waarom Geomij zichzelf uniek mag noemen. Een dagje Geomij is een dagje met vèel grenzen, veel kilometers autorijden en ook veel genieten van het mooie Lim burgse landschap, want zo had Theo de route wel gekozen. Het begin ligt in het oude raadhuis van Posterholt (waarin het Nederlandse deel van het bedrijf is gevestigd). Door samenvoe ging van gemeenten kwam het ge bouw te koop en ze hoefden niet lang over de koop na te denken. Het was gunstig gelegen in het werkgebied, ruim ingedeeld en had grote parkeer plaatsen voor en achter. Waar vind je Theo Schede, redacteur. Het oude raadhuis van Posterholt werd riant onderkomen van Geomij. 483 surveying, cadastre, profile landmeetkunde, kadaster, reportage dat nog? In de ruime entreehal prijkt nog een oude kope ren wandplaat die eraan herinnert dat hier ooit de burge meester met zijn discipelen de macht uitoefende. Daarnaast hangt een bescheiden ingelijst certificaatje waaruit blijkt dat Geomij aan de ISO 9000-normen heeft voldaan. Dat is alweer enkele jaren1 geleden, legt Theo uit, binnenkort komt er weer een controle en volgend jaar krijgen we een 'grote beurt'. Dat is! prima, want we staan bekend als een goed landmeetkundige bedrijf en dat willen we graag zo houden, hoewel dai natuurlijk meer het belang van zijn opvolger is. Altijd als ik Limburg bezoek, is het er erg warm en vandaag is dat geen uitzonddring. De reis gaat eerst naar Vaals, vol gens Theo om na tel meten of het hoogste punt van Neder land nog wel op de juiste plaats staat, maar in werkelijkheid omdat dit de plek is waar de drie werkgebieden van het be drijf samenkomen.1 Een uitgelezen plek om het estafette stokje van de bedrijfsleiding over te dragen en daarmee de handeling van 1 april j.l. nog eens in stilte over te doen. John rijdt, Theo 1 leest kaart en Theo 2 (uw verslaggever) luistert en kijkt. Op weg naar Vaals kijkt Theo Fakkert terug op zijn verleden en constateert dat er, sinds hij om streeks 1979 met dit bedrijf begon, erg veel is veranderd in het vak. Jawel, er werd toen al met een enkele afstand meters gewerkt. De Zeiss Elta 2 bijvoorbeeld en ook de GEODESIA GéOMU b.v. KEYWORDS TREFWOORDEN

(NGT) Geodesia | 1999 | | pagina 25