A Tijdschrift voor geodesie en geo-informatie 4ic jaargang no. 11 nov. 1999 SBlï n g Geodesia Geodesia www.geodesia.nl ISSN: 1.185-7517 RJJKSDRIKHOEKS METING vaarncmingon cn uitkomsten. 463 RD NAP 3D N. M. van Eekelen A. M. Troost 469 De kadastrale kaart sluit aan ir. T. G. Schut ir. C. Meeldijk Useless 477 Grieks kadaster R. Faber 481 Een dagje... Geomij, geodesie met heel veel grenzen Theo Scheele en verder Tijdens het Geodesia-congres in Utrecht is een internetsite 'Geodetische Infrastructuur van Nederland' in gebruik genomen. Dit artikel beschrijft de geschiedenis van het NAP en de Rijksdriehoeksmeting, en de aanloop tot de huidige samenwerking. Kaartverbetering is het op standaardkwaliteit brengen van de kadastrale kaart. Het proces kaartverbetering bestaat uit een aantal deelprocessen. De kwaliteit van het eindresultaat is in hoge mate afhankelijk van de kwaliteit van de beschikbare gegevens en de inrichting van het proces. Dit artikel beschrijft het proces van de kaartverbetering, zoals die; bij het Kadaster wordt uitgevoerd. Op dit moment wordt er in Griekenland een kadaster opgericht. Zo'n tien procent van het landoppervlak met verrrjoedelijk een kwart van de recht hebbenden is nu in uitvoering. Men verwacht dat deze inspanning vijftien jaar zal vergen. De problemen, veroorzaakt door het ontbreken van een goed functionerend kadaster, zijn belangrijke piotoren achter dit project. In het artikel beschrijft de auteur de stappen die gezet moeten worden voor het oprichten van het kadaster in Griekenlaijd, waarbij het project in Heraklion nader wordt toegelicht. Geomij is ontstaan in de magere tachtiger jaren en stortte zich vooral op het uitzetwerk in ruilverkavelingen. Na twintig jaar is Geomij uitgegroeid tot een bedrijf met vestigingen in Nederland, België en Duitsland, en bedient daar door drie verschillende geodetische markten. Behalve de vele eigendoms- grenzen in en buiten ruilverkavelingen hbeft het ook nog te maken met genoemde rijksgrenzen. Op 1 januari 2000 draagt de eerste directeur het bedrijf over aan zijn opvolger. Met beide! directeuren maakte de auteur een rondgang door het werkgebied en geeft Ijij een impressie van het huidige werkaanbod. Digitale duurzaamheid? Waar daagt het in het oosten? (1) Met het zomerkamp de volgende eeuw irj Uit de losse pols Berichten Agenda Verslagen Techniek Personalia Scripties Bij de voorplaat Bouwbegeleiding door landmeters. Zie het artikel over Geomij op p. 483. 461

(NGT) Geodesia | 1999 | | pagina 3