Hobby Intersse Index, Bezits Index, Koopgedrag Index en Retail Index. Jan Meijer van Geodan omschrijft de voordelen van de samenwerking als volgt: "Onze klanten vragen steeds meer om een geïntegreerde oplossing. Naast onze eigen geografische datasets en de mapping software is dat ook consumenten informatie. Claritas heeft ons inziens het kwalitatief beste en meest uitgebreide aanbod in de markt. Dit past uitstekend bij onze ei gen kwalitatief hoogstaande produc ten en service portfolio". Inlichtingen: H. Dreijklufft (Clari tas), telefoon (071) 581 11 11, en J. Meijer (Geodan IT), telefoon (020) 570 73 00. (voor donateurs en belangstellenden). Datum: 26 november 1999. Plaats: Universiteitsmuseum Utrecht, Lange Nieuwstraat 106. Tijd: 14.00 uur tot 17.00 uur. 13.30 uur: Ontvangst. 14.00 uur: Welkom en inleiding door de voorzitter. 14.15 uur: Stand van zaken en geplan de activiteiten De Holland se Cirkel. 14.30 uur: Gelegenheid tot discussie. 15.00 uur: Pauze. 15.15 uur: Terugblik op 20-jarig be staan werkgroep Geschie denis der Geodesie. 15.30 uur: Aanpak project inventarisa tie instrumenteel erfgoed. 16.00 uur: Rondleiding o.m. door Jan Deiman. 17.00 uur: Borrel. Kosten: 15,- per persoon. Voor do nateurs is de deelname gratis. Meer dan vierduizend profes- Ysionele gebruikers van vast goedinformatie zijn recht streeks aangesloten op het vastgoed informatiesysteem van het Kadaster. Jaarlijks raadplegen zij dit systeem meer dan acht miljoen keer voor ka dastrale informatie. Vanaf april 1996 is het ook mogelijk om een afdruk van de kadastrale kaart via dit systeem af te drukken. Onlangs werd het miljoenste kaartje opgevraagd. De opdrachtgever was het Kantoor der Kerkelijke Goe deren (KKG) uit Amersfoort. De di recteur van het Kadaster Noordwest, de heer Wolfkamp, heeft op 22 sep tember 1999 in Amersfoort een inge lijste versie van het miljoenste kaartje aangeboden aan de KKG. Het KKG heeft sinds oktober 1998 een aansluiting op het Netwerk. Het KKG is een rentmeesterskantoor, maar is daarnaast ook gespecialiseerd op het beheer van goederen van kerke lijke gemeenten. Het biedt expertise voor het beheer van bebouwde en on bebouwde grond, maar ook pacht- kwesties en ruilverkavelingsprocedu res. Verder biedt het KKG ondersteu ning bij het maken van onderhouds plannen en exploitatiemogelijkheden die met gebouwen te maken hebben. Bij het uitvoeren van deze activiteiten heeft het KKG regelmatig een kada straal kaartje nodig, en het kan daar nu op eenvoudige wijze over beschikken. Inlichtingen: mevr. M. van der Linden, Kadaster, telefoon (055) 528 51 33. Op 7 oktober 1999 is in het gemeente huis van de gemeente De Marne in Leens officieel stilgestaan bij het feit dat de Grootschalige Basiskaart van Nederland (GBKN) voor het grond gebied van de provincies Groningen en Drenthe klaar is. De vervaardiging van de GBKN in Groningen en Drenthe is begin jaren '90 gestart en in 1999 voltooid. De kaart is tegenwoor dig niet alleen beschikbaar op papier, maar is voor het gehele gebied digitaal te verkrijgen. Voor de bijhouding van de kaart is in 1996 een stichting in het leven geroepen. Hierin zijn alle deel nemers (gemeenten, Kadaster en nuts bedrijven) vertegenwoordigd. Voorzit ter is de heer Koelink, directeur van het Waterbedrijf Groningen. Het se cretariaat berust bij het Kadaster, Di rectie Noord. Het beheer van de kaart berust eveneens bij het Kadaster. Een drietal sprekers heeft het woord gevoerd in Leens. Dit waren achter eenvolgens de heer Koelink, daarna mevrouw Stam, burgemeester van de gemeente De Marne, en als laatste de heer Murre die directeur-secretaris is van het landelijke samenwerkingsver band voor de GBKN. Aansluitend zijn er door onder andere Kadaster, KPN en EDON enige demonstraties ver zorgd over de toepassingsmogelijk heden van de GBKN. Inlichtingen: telefoon (0592) 30 49 99, fax (0592) 30 49 00. Wat een vakantiebezoek in Diepen- heim al niet allemaal teweeg kan bren gen... In het septembernummer van Geodesia beschrijft Theo Scheele hoe hij tijdens zijn vakantie geheel toeval lig tegen een zeer bijzondere tentoon stelling aanliep. Het was een tentoon stelling van beeldend kunstenaar Ur- bain Muikers, die op zeer eigen wijze gebruik maakt van kaarten. Na het voorwerk van Theo heeft de congrescommissie aan Urbain ge vraagd of zijn kunstwerken tentoonge steld mochten worden op ons congres en weer iets later of zijn kunstwerken ook geveild mochten worden. Hij was zeer vereerd en toen Urbain hoorde dat de opbrengst voor Artsen zonder Grenzen was, heeft hij direct toege zegd. Zo waren er dit keer op de veiling tij dens de receptie van Stichting Geode sia echte kunstwerken te bemachtigen. Dit en natuurlijk de organisatie waar de opbrengst naar toe gaat, trok veel belangstellenden. De veilingmeesters Wim van Pijkeren en Henk Jongbloed gingen helemaal in hun rol op en heb ben veel mensen er toe aangezet om een bod te doen. Na een voorzichtige start, kreeg men de smaak te pakken 498 1999-" GEODESIA Programma jaarlijkse bijeenkomst van De Hollandse Cirkel Eén miljoen kadastrale kaartjes Grootschalige Basiskaarten voor Groningen en Drenthe gereed Ruim 25.000 gulden voor Artsen zonder Grenzen.

(NGT) Geodesia | 1999 | | pagina 40