A keren om te bepalen hoe een studie in elkaar gestoken moet worden om daaraan te beantwoorden. Feit is ech ter dat als geheel genomen ongeveer 50% van afgestudeerde geodeten op alle niveaus in het bedrijfsleven werk zaam zijn, en naar mijn gevoel is dat een groeiende groep. Dus is het in het belang van de onderwijsinstellingen om goed naar die brede groep te luiste ren. En daarbij kun je je ook nog af vragen of zeker in de toekomst de te vervullen rollen en dus de daarvoor nodige competenties in het bedrijfsle ven nu eigenlijk wel zoveel anders zijn dan die in moderne overheidsinstellin gen. Dit lijkt me een goede vraag om de eerste 'Pols' van de eeuw mee af te slui ten. Overigens vraag ik mij toch af of Bregt die november-Pols nu heeft ge lezen vóór of na dat ik het hem heb ge vraagd Op 22 september 1999 heeft het Snel- liusbestuur vijf nieuwe gezichten ge kregen. Na een lange, maar prettige al gemene ledenvergadering en een nog gezelligere wisselreceptie konden wij onze intrede nemen in de bestuurs kamer en al onze ideeën ten uitvoer gaan brengen. Inmiddels zijn we een paar maanden verder en hebben van alles op het pro gramma staan. Allereerst hebben we, zoals gebruikelijk, elke donderdag Snelliusbar met elke keer een ander thema. Wij vinden het leuk om te zien dat steeds meer docenten zich even in de Snelliusbar 'wagen'. Dit komt het contact tussen docent en student zeker ten goede. Vandaar dat wij de sectie- barren van vorig jaar ook dit jaar zeker een vervolg gaan geven. Verder hebben we reeds een aantal ex cursies georganiseerd, zoals naar VDO CarCom van Philips en onze Dies excursie. Deze voerde naar het ITC in Enschede en Arcadis in Arnhem. Bij het ITC werd door verschillende spre kers verteld over de algemene inrich ting en de inhoud van het studie programma van het ITC, een GIS- applicatie op internet, een project in Namibië en het detecteren van mij nenvelden met behulp van luchtfoto- grammetrie-technieken. Bij Arcadis werd de structuur van het bedrijf uit eengezet, er werd verteld wat Arca- dis/Kafi inhoudt en hoe pas afgestu deerden direct bij Arcadis aan de slag kunnen. Dit bezoek werd afgesloten met een rondleiding waar op verschil lende plekken enkele projecten wer den uitgelegd. Tijdens het middagpro gramma van de Dies-excursie bezoch ten we het wijnmuseum 'Robbers Van den Hoogen', alwaar we na een videopresentatie en een rondleiding werden ingewijd in het wijnproeven. Als laatste in de reeks excursies noem ik de buitenlandexcursie 'Tellures Orientales Peragrabimus 2000', die ons eind januari onder andere naar Wenen en Praag zal voeren. Ook op sportief vlak zal Snellius actief blijven: het voetbaltoernooi heeft reeds voor het nodige zweet gezorgd. In de planning staan nog een bowling avond, een volleybaltoernooi, een ten nistoernooi en de Batavierenrace. Tevens zullen we pleiten voor meer le zingen. Belangrijk is dat het contact met de bedrijfswereld blijft bestaan en zonodig wordt geïntensiveerd. Daar naast hopen we zoveel mogelijk geo deten op de hoogte te houden van de verschillende Snelliusactiviteiten door ^le Snelliuspagina in Geopinie, door regelmatig met een stukje in Geodesia te verschijnen en door onze internet pagina (www. geo. tudelft.nl/snellius) die nog overzichtelijker is opgezet. Verder krijgen we dit jaar te maken pet de voorbereidingen van het lus trum dat Snellius in november 2000 zal vieren. De lustrumcommissie, lus- trumboekcommissie en Reflectorre dactie zijn al druk met de voorberei dingen bezig. Daarnaast zal het zomer kamp dit jaar ook anders van opzet worden: we gaan van een drieweeks zomerkamp terug naar twee weken. Rest mij nu alleen nog het voorstellen van onszelf, het 60e bestuur van het Landmeetkundig Gezelschap Snellius: Merijn Jacops, voorzitter; Pim Hilfe- rink, secretaris; Herma Selles, pen ningmeester; Jeroen Leusink, commis saris onderwijs; Marloes Graaumans, commissaris TU-Praktijk. Pim Hilferink, secretaris Civiele Techniek en Geodesie zijn bei de zeer goede opleidingen die nog ver der verbeterd kunnen worden door onderlinge samenwerking. Dat is de strekking van het oordeel van de visi tatiecommissie die de kwaliteit van de universitaire opleidingen op het ge bied van de Civiele Techniek en de 26 t/m 28 januari 2000 3th International Conference 'Fusion of Earth Data'. ISPRS. Sophia Antipolis, Cóte d'Azur (F.). Inlichtingen: www-datafusion. cma.fr/conf/ third. 13 t/m 17 maart 2000 13th International Course on Engineering Surveying. TU München. Inlichtingen: geodaetisches.institut@tum.de. 9 t/m 13 mei 2000 Geotechnica/ENTSORGA te Keulen (D.). Inlichtingen: www.koelnmesse. de/entsorga. 23 mei 2000 Geodesia-studiemiddag 'Onder gronds bouwen'. Bericht volgt. 23 mei 2000 NVG-jaarvergadering te 's-Gravenhage. Bericht volgt. 24 tlm 26 mei 2000 7e Österreichischer Geodatentag te Bregenz. 16 t/m 23 juli 2000 XIXth ISPRS-congres 'Geo- information for all' te Amsterdam. Inlichtingen: tvww.itc.nl/-isprs. GEODESIA 2000-1 BERICHTEN Snellius Onderwijsvisitatie Geodesie TU Delft AGENDA 37

(NGT) Geodesia | 2000 | | pagina 39