A Tijdschrift voor geodesie en geo-informatie 42° jaargang no. i januari 2000 Een impressie van drie dagen congres: lezjngen, partnerprogramma, beurs en de veiling komen aan bod. In (veel) beeld en (iets minder) tekst worden de hoogtepunten van het laatste congres van j de eeuw beschreven. Het oordeel of het ook het mooiste congres van de eeuwjwas, wordt aan de lezer overgelaten. Organisatoren, bestuur en redactie van d4 Stichting Geodesia zijn in ieder geval tevreden over het congres. Het was gezellig en de inhoud was van hoog niveau. De Europese Gemeenschap ondersteunt landhervormingsprojecten in Oost- Europa. De auteur heeft in het kader hiervan als projectleider meegeholpen aan het opzetten van een informatiesysteem ten behoeve van de monitoring van landhervorming en landgebruik in Estland. Zijn ervaringen laten zien dat in dergelijke projecten naast technische componenten ook sociaal-culturele en organisatorische factoren een belangrijke rol spelen. Sinds ESRI Nederland als zelfstandige organisatie door het leven gaat, wordt er nadrukkelijk aan de weg getimmerd met producten op het gebied van de geografische informatievoorziening. De auteur ging op zoek naar de plaatsen waar die producten worden toegepast en jbezocht daarvoor de GIS-conferentie in Rotterdam, het Waterschap Zeeuwse Eilanden in Goes en de Maaswerken in Maastricht. Hij kreeg ook antwoord op de vraag waarom GIS zo leuk is. Bent u daar nog Eerste resultaten Diane-project - verslag. An Introduction to the Theory of Spatial Object Modelling for GIS publicatie Uit de losse pols Berichten Agenda Verslagen Publicaties Scripties Personalia Samenstelling Stichting Geodesia Aandacht voor nieuwe meet instrumenten op de vakbeurs. Geodesia www.gcodesia.nl issn: i3«5-75'7 3 Geodesie zonder grenzen, impressies van het Geodesia- congres 1999 17 Informatie- en communicatie technologie: instrument in de waarde bepaling dr. ir.M.J. P. M. Lemmens II Bedrijfs reportage ESRI Nederland en de toekomst van de geografische informatie voorziening Theo Schecle en verder. Bij de voorplaat

(NGT) Geodesia | 2000 | | pagina 3