A Geodesie in Nederland en Vlaanderen begin december heeft onderzocht. Universitaire en hbo-opleidingen wor den door middel van zo'n visitatie elke vijf jaar tegen het licht gehouden, waarbij zowel de kwaliteit van de in houd als van de uitvoering van het on derwijs worden beoordeeld. De com missie stond onder voorzitterschap van prof. dr. ir. J. F. Agema. De twee adviserende leden voor Geodesie wa ren prof. dr. ir. I. Masser (ITC) en prof. ir. J. van Mierlo (Universiteit Karlsruhe). Direct na afloop werd mondeling verslag gedaan van de be vindingen. Een schriftelijke rapporta ge volgt enkele maanden later. De genoemde samenwerking tussen de opleidingen zou vorm kunnen krij gen door gemeenschappelijke vakken en multidisciplinaire projecten. Aan gezien beide opleidingen sinds kort tot dezelfde faculteit van de TU Delft be horen, zijn de aandacht voor en de mogelijkheden tot samenwerking ook al sterker geworden. De inhoud, het niveau en de kwaliteitszorg van de op leiding werden in het algemeen goed beoordeeld, alsmede de aansluiting aan en de relatie met de beroepsprak tijk. Meer aandacht is echter nodig voor de oriënterende functie van het eerste jaar, de studielast, projectonder wijs en internationalisering van de op leiding. Vanzelfsprekend werd ook het kritisch lage aantal studenten opge merkt. Ook hiervoor verwacht de visi tatiecommissie positieve impulsen van de synergie met civiele techniek. Frank Kenselaar Op 5 oktober 1999 - tij- dens het vierde Ravi-jaar- congres - is het eerste exemplaar van het Jaarboek Geo-in formatie 1999-2000 aangeboden aan staatssecretaris Remkes van VROM. Ook in dit derde jaarboek vindt men weer een aantal praktische artikelen, een naslagdeel met organisaties die zich bezighouden met geo-informatie (GI), en diverse bijlagen. De artikelen zijn onderverdeeld in vijl thema's: Toegankelijkheid, Standaardisatie, In ternet, Kennis, en Europa, die alle wor den ingeleid met een beschouwend ar tikel, waarin beleid en trends worden besproken. Vervolgens krijgen ver schillende auteurs uit diverse branches de pen. Zo is gekozen voor een combi natie tussen theorie en praktijk. Gebleken is dat er behoefte bestaat aan een up-to-date overzichtelijk naslag werk op het gebied van GI. Men vindt dan ook weer een uitgebreid overzicht van de spelers in het GI-veld, aanbie ders en gebruikers, met NAW-gege- vens, een korte omschrijving van pro fiel en taak en een overzicht van de producten en diensten die zij leveren. Dit jaarboek Geo-informatie 1999- 2000 is een uitgave van de Ravi en het Ravi-bedrijvenplatform. Het is ver krijgbaar a 98,50 via het Ravi-secre- tariaat. Tijdens het vierde Ravi-jaarcongres op 6 oktober 1999 hebben de Ravi en de Stichting AM/FM Nederland een samenwerkingsovereenkomst onderte kend. Doel van deze overeenkomst is om het Ravi-jaarcongres/GIS Expo en het AM/FM-congres met expositie als een gezamenlijke conferentie te orga niseren in oktober 2000. Door deze samenwerking verwachten Ravi en AM/FM eikaars bezoekers en exposan ten samen te brengen en te bereiken. Zo zal naar verwachting de grootste jaarlijkse GIS-conferentie ontstaan. Gedacht wordt aan een GIS-conferen tie met de volgende thema's: geo-in formatie als economisch goed, nieuwe beleidstoepassingen en geo-platform. De eerste dag zal een gemeenschappe lijk conferentieprogramma worden ge presenteerd waarna op de tweede dag Ravi en AM/FM hun eigen doelgroe pen zullen bedienen met gerichte presentaties. De GIS-expo is op beide dagen gemeenschappelijk. Inlichtingen: Ravi, telefoon (033) 460 41 00, fax 465 64 57, e-mail: cisca.de.weert@ravi.nl. Fiet regeringsstandpunt over de eva luatie van de verzelfstandiging van het Kadaster heeft tot gevolg dat de activi teiten van Kadata, inclusief de geoco- dingproducten die door bemiddeling van Bridgis verkocht worden, ook tot de wettelijke taak van het Kadaster be horen. Dit besluit heeft er reeds toe geleid dat de activiteiten vanaf 1 ja nuari 2000 weer onder directe verant woordelijkheid van het Kadaster wor den uitgevoerd. Vanwege deze verandering was het noodzakelijk dat per 31 december 1999 een wijziging plaatsvond in de relatie Bridgis - Kadaster. De verkoop activiteiten van Bridgis bv voor de producten van het Kadaster werden op genoemde datum beëindigd. Het productiepakket van het Kadas ter, zoals ACN, 6PPC en het geocode- ren, blijft bestaan. Wel zal de marke ting, verkoop en facturering voor de genoemde producten door de afdeling Kadata van het Kadaster worden uit gevoerd. De sales- en marketingma nagers, P. Nieland en W. Tamminga van Kadata, zijn daarvoor contactper soon bij Kadata. Inlichtingen: Kadata, telefoon (055) 528 59 80, e-mail: kadata@kadata.nl. Bridgis bv in Tiel is met ingang van juli 1999 een samenwerking aange gaan met PTT Post Mediaservice bv in Rijswijk. De samenwerking moet ertoe leiden dat databestanden van PTT Post breder worden toegepast in geografische informatiesystemen. PTT Post Mediaservice heeft uit het PTT-afgiftepuntenbestand de PTT- perceelcode afgeleid. Van ieder adres waar postzendingen kunnen worden afgeleverd, is het type bebouwing vast gesteld volgens onderstaande catego rieën: laagbouwwoningen zonder tuin; laagbouwwoningen met tuin; hoogbouwwoning; bejaardencentra/aanleunwoningen; recreatieparken/woningen; garage (stallingsruimte); boerderijachtige panden; winkelpanden; woonschepen; overige panden, zoals bedrijven, ho tels, woonwagens, showrooms, woonwagenkampen en alle overige percelen, waaraan een officieel huis nummer is toegekend; 38 2000-1 GEODESIA Jaarboek Geo-informatie 1999-2000 Ravi en AM/FM bundelen krachten in GIS Conferentie 2000 Kadata en Bridgis Bridgis start samenwerking met PTT Post Mediaservice

(NGT) Geodesia | 2000 | | pagina 40