landmeetkundig medewerker m/v krachtmeter. Deze is geplaatst in een heuvel nabij het plaatsje Membach, in de Belgische Ardennen. Een dergelijk appa raat is in staat zeer nauwkeurig zwaarte- krachtsverschillen in de tijd op te sporen. Tussen de eenmaal- en de driemaaldaag- se frequentie wordt de zwaartekracht beïnvloed door de aantrekkingskracht van de zon en de maan, en door de lucht druk. Deze worden geschat in de huidige analyseprocedure. Aanvullend hierop is het mogelijk ver dere analyses uit te voeren op het restsig- naal. Twee methoden hiervoor zijn de 'Windowed Fourier-transformatie' en de 'Continue Wavelet-transformatie'. Beide zijn in staat informatie te geven over zo wel de frequentie als het tijdstip van va riaties in het restsignaal. Slechts een Wa velet-transformatie blijkt significante va riaties op te sporen. Een deel van de significante variaties blijkt door een niet-optimale verwijde ring van de getijden veroorzaakt, een an der deel door resteffecten van luchtdruk. Een derde deel is niet verklaarbaar. Mo gelijke oorzaken hiervan zijn meteorolo gisch of geofysisch van aard. Om onder scheid te kunnen maken tussen de eerste regionale en de tweede - wereldwijde - soort oorzaak is het noodzakelijk data uit verschillende supergeleidende zwaar tekrachtmeters samen te analyseren. PERSONALIA Per 1 januari 2000 is dr. ir. P. J. M. van Ooster- om benoemd als hoog leraar GIS-technologie aan de Technische Uni versiteit Delft, afdeling Geodesie. Professor van Oosterom was voor heen werkzaam bij TNO en Kadaster. Ing. Jeroen J. C. van Winden is met in gang van 1 november 1999 aangesteld als de nieuwe GIS Internet Manager van ESRI Nederland. Zijn hoofdtaken zul len, naast het managen van het internet- team, liggen op het vlak van de positio nering van de ESRI-internetproducten. - 42 GEODESIA In het hart van Nederland ligt de gemeente Soest. Aan alle kanten omringd door schitterend natuurschoon. Een natuurlijke omgeving, waar ruim 44.000 mensen plezierig wonen en werken. En goede openbaar vervoer- verbindingen met de rest van het land. De gemeente heeft ca. 300 medewerkers. De organisatie bestaat uil twee sectoren en een kleine stal'. Doelmatigheid, klantgerichtheid en flexibiliteit zijn begrippen die centraal staan. Voor de afdeling Wegen, Grondzaken en Verkeer van de sector Milieu en Stadsbeheer zoeken wij een enthousiaste Algemene informatie: De afdeling Wegen. Grondzaken en Verkeer (WGV) verricht taken op het gebied van nieuwbouw, reconstructie en onderhoud van wegen en rioleringen. Verder verzorgt de afdeling de voorbereiding en advisering van hel verkcers- en vervoersbeleid en houdt zij zich bezig met de aan- en verkoop van grond en de opzet van bouwgrond exploitaties. De cluster landmeten draagt zorg voor de kadastrale metingen en de daarbijbehorende gegevens verwerking. Uw taken: U werkt binnen de cluster aan de kadastrale toetsing van bouwaanvragen waaronder controle op maatvoering en rooilijnen en u zorgt voor het zelfstandig opzetten en onderhouden van digitale matenplannen. U vervaardigt kaartmateriaal voor diverse toepassingen en verwerkt meetresultaten ten behoeve van de GBKN. U verstrekt inlichtingen aan belanghebbenden over kadastraal-juridische zaken. Het accent van uw werkzaamheden ligt op de binnendienst. maar zo nodig wordt u ook in de buitendienst ingezet voor uitzetten, inmeten en waterpassen. Indien u door uw kennis en/of ervaring een bijdrage kunt leveren aan de verdere implementatie van het Geografisch Informatie-Systeem (GIS) heeft dit voor ons een duidelijke meerwaarde. Uw profiel: U beschikt over een afgeronde landmeetkundige opleiding op mbo-niveau en heeft ervaring in genoemde werkzaam heden. U bent bekend met geautomatiseerde gegevensver werking, bij voorkeur Microstation SE en beschikt over een klantgerichte en bedrijfsmatige instelling. U bent accuraat en bent in staal om zelfstandig de klus te klaren, maar u kunt ook goed in teamverband werken. Ons aanbod: Wij bieden u een salaris dat in overeenstemming is met de zwaarte van de functie en afhankelijk is van vooropleiding en ervaring. Daarnaast kent Soest een goed pakket secundaire arbeids voorwaarden. Uw reactie: Herkent u zich in dit profiel en spreekt de functie u aan, dan kunt u uw sollicitatie richten aan: Hoofd van de afdeling personeel, organisatie, veiligheid en openbare orde. Postbus 2000, 3760 CA Soest. Wij stellen het op prijs uw sollicitatie binnen 7 dagen na publicatie te ontvangen. Vermeldt u daarbij vacature 99-18. Wilt u meer informatie over de functie-inhoud, dan kunt u bellen met het hoofd afdeling wegen, grondzaken en verkeer, de heer J. van Gent, telefoon (035) 609 36 00. Raadhuisplein I Corr. adres: Postbus 2000 3760 CA Soest Tel: (035) 609 34 82 a

(NGT) Geodesia | 2000 | | pagina 44