A Bent u daar nog? De inleverdatum voor kopij voor dit tijdschrift ligt ander halve maand voor verschijning. Ik schrijf dit dus kort na Sinterklaas 1999. Als de ergste voorspelde millenniumpro blemen bewaarheid zullen worden, krijgt niemand deze tekst onder ogen. Gelukkig, u bent er dus nog. Op het mo ment dat u dit leest, weten we in elk geval hoe deze eigen handig door de mens ontworpen natuurramp is afgelopen. Ik zal toch ook wel een beetje teleurgesteld zijn als er hele maal niks mis gaat. We hebben ons het afgelopen jaar toch niet voor niets zo druk gemaakt. Alsof we op 31 december met z'n allen in de tijdmachine van professor Zonnebloem zijn gekropen, bestemming 1900. De klokt tikt naar middernacht, een klap, vuurwerk, rook... Vol verwachting klopt ons hart, we stappen uit en kijken om ons heen... Niets, niks gebeurd, alles ziet er nog net zo laat-twintigste eeuws uit als toen we instapten. Hé Zonnebloem, hij doet het niet! Een klein probleempje dus graag. Liefst veel com motie en geen slachtoffers. Mijn gedachten dwalen af. ...We staan in onze nieuwe, nog geheel kale woning op nummer 20. Achter de deur van ons oude huis op nummer 19 horen we het geroezemoes uit het verleden. Met wee moed denken we terug aan de nostalgische jaren die we daar doorbrachten. De gezelligheid, maar ook de ruzies die we er uitvochten. Terug kunnen we niet, nummer 19 wordt nog slechts aan achterblijvers verhuurd. Kom, we moesten ons nieuwe huis maar eens gaan inrichten. Onze medebewoners van nummer 20 zijn zeker geen achter blijvers, ze hebben frisse ideeën, we moeten het alleen nog even eens worden. Voor geodeten en geo-informatici valt er helemaal veel te doen. De millenniumproblemen bij de verhuizing bleken gelukkig reuze mee te vallen. In de haast is er echter één doos op nummer 19 blijven staan. Er scheen wat verwar ring te zijn geweest of de doos met het opschrift 'geometri sche en geo-informatie infrastructuur Nederland' wel mee moest naar nummer 20. "Wie bedenkt dan ook zo'n inge wikkelde tekst op het etiket", bromt de programmeur die de verhuizing in goede banen moest leiden. Na de eerste opluchting dat er geen slachtoffers waren gevallen, blijkt het ontbreken van geo-informatie toch wel hinderlijk. Geen GBKN, geen Top 10, geen AHN, alles is achtergeble ven. De inrichting van de nieuwe woning is knap lastig nu alle geografische basisinformatie is gereduceerd tot enkele kaartjes achterin de nieuwe Succes-agenda. Een heleboel andere dozen met informatie zweven coördinaatloos door de ruimte. "Zie je wel dat wij belangrijk zijn", roepen de geodeten. "Dat had je dan op die doos moeten zetten suf- fie", kaatsen de anderen. Iemand huilt dat hij de GBKN zo mist, maar vindt geen troost. Landmeters van het Kadaster en de Meetkundige Dienst hebben, ondanks uitdrukkelijk verbod, de oude kaartenbakken van RD en NAP mee ver huisd, waaruit ze nu tegen woekerprijzen coördinaten ver kopen. Het doosje meta-informatie van het Clearinghouse staat doelloos in een hoek. De regering besluit dat maar beter een compleet nieuwe start kan worden gemaakt en stelt een werkgroep in, die nog in februari met een baanbrekend concept voor de nieu we geometrische en geo-informatie infrastructuur in Nederland moet komen. Er mag beslist niet op het verle den worden voortgebouwd. Voor de werkgroep wordt een gedurfde keuze gemaakt. Geen gevestigde namen uit de tijd op nummer 19, maar opkomend talent van nummer 20. Niet geheel tot uw verassing blijkt dat de regering ook aan u heeft gedacht. U had immers vlak voor de verhuizing al een verhelderende visie op het vakgebied geëtaleerd. Nu kunt u uw ideeën waarmaken. Aan uw mede-werkgroep leden zal het niet liggen, dat zijn al net zulke flexibele gees ten als u. U moet het alleen nog even eens worden. Aan de slag dus.Bent u daar nog? Frank Kenselaar, redacteur 2 GEODESIA Redactie-adres Postbus 10390 - 7301 gj Apeldoorn telefoon (055) 576 14 40 (ma., wo. en do. 9-12 uur) fax (055) 576 14 41 e-mail: redactie@geodesia.nl Redactie Geodesia dr. ir. H. Quee, hoofdredacteur, Utrecht G. M. van Osch, plv. hoofdredacteur, Apeldoorn A. M. den Boer, Nieuwerkerk a.d. IJssel ing. 1. van Hunen, Rosmalen W. Kamphorst, Apeldoorn ir. F. Kenselaar, Delft ing. A. J. van der Meer, Diemen ing. K. A. M. Roebert, Utrecht M. J. Scheele, Middelburg Abonnementen/inlichtingen C. Scherpenzeel-v.d. Lei Postbus 10390 - 7301 gj Apeldoorn tel. (055) 576 14 40 (ma., wo. en do. 9-12 uur) fax (055) 576 14 41 e-mail: redactie@geodesia.nl (adreswijzigingen s.v.p. schriftelijk) 2000. Het overnemen evenals het vermenigvuldigen uit dit tijdschrift is slechts toegestaan na schriftelijke toestemming van redactie en auteur. Inzenden kopij Indienen en publiceren van artikelen in overleg met de redactie. Berichten en mededelingen dienen uiterlijk voor het eind van de maand in het bezit van de hoofdredacteur te zijn, om nog in het nummer van de volgende maand te kunnen worden opgenomen. Abonnementsprijzen per jaar Voor leden van de aangesloten verenigingen gratis; persoonlijke abonnees binnenland 74,-; bedrijfs- abonnees binnenland 123,-; persoonlijke abonnees Europa 113,-; bedrijfsabonnees Europa 159,-; persoonlijke abonnees luchtpost 158,-; bedrijfsabonnees luchtpost 200,-. Losse nummers 20,-, inclusief verzendkosten, te bestellen bij mevr. C. Scherpenzeel-v.d. Lei. Opzegging vóór 1 december van het voorgaande jaar. Deelnemende verenigingen Bond voor Kadasterpersoneel (bvk) Vereniging van Landmeetkundigen (wt) Nederlandse Vereniging voor Geodesie (nvg) Vereniging Meetkundige Dienst Rijkswaterstaat (vmdr) Advertentie-exploitatie Westerum Publiciteit bv Wintereik 38 - 5682 hm Best telefoon (0499) 39 86 89 - fax 37 44 97 (mobiel 06 - 51 63 2117) e-mail: westbest@wxs.nl Advertentietarieven op aanvraag. De plaatsing van een advertentie in een bepaald nummer kan alleen worden gegarandeerd, indien de reservering daarvoor uiterlijk de 25e van de voorafgaande maand in ons bezit is. Secretaris Stichting Geodesia ing. H. G. J. Bruins De Nachtpauw 9 - 7609 JJ Almelo tel. (0546) 5414 60/fax (0546) 63 28 89 privé (0546) 63 28 70 e-mail: h.bruins@geodesia.nl Penningmeester Stichting Geodesia ir. R. van Noord A. Thaerlaan 13 - 3571 eb Utrecht tel. (030) 235 84 21/fax (030) 235 76 41 privé (030) 271 87 29 e-mail: r.van_noord@gni.railinfrabeheer.nl Giro 223150; abnAmro 545716195, beide t.n.v. Stichting Geodesia. Geodesia is een uitgave van de Stichting Geodesia.

(NGT) Geodesia | 2000 | | pagina 4