A Geodesie zonder grenzen Een vakbeurs vol tegenstellingen Het was weer erg mooi allemaal. Erg gezellig ook, mede dankzij de continue reüniesfccr. Daarenboven hadden de standhouders kosten noch moeite gespaard om vooral de aandacht te t{ekken van die vak broeders en zusters die beslissingsbevoegdheid hebben op het gebied van aanschaf, Vernieuwing of ver betering van producten of diensten. De stands waren zo mogelijk nog fraaier en verzorgder dan twee jaar geleden, waardoor in ieder geval de indruk werd gewekt dat het erg goed gaat in de branche. Slechts heel vaag op de achtergrond klonk af en toe een ander geluid door. Omdat een beurs er vooral toe dient producten en diensten aanschouwelijk aan te bieden kan die in spanning hier ook beter in beeld dan in woord worden uitgedrukt. Slechts een kleinb toelichting ben ik u nog verschuldigd over de beweerde tegenstellingen, hoewel die ook uit de foto's moeten blijken. Allereerst zijn er natuurlijk de tegenstellingen in de aard van de bedrijven. We onderscheiden inge nieursbureaus, instrumentenleveranciers, softwarehuizen, fotogrammetriebedrijven, (overheids)diensten en -instituten, en daaromheen de toeleveranciers. Tegenstellingen waren ook te onderkennen in de uit voering van de stands, van heel groot en open tot klein, intiem en besloten. Soms hard wit en licht, of juist stemmig donker van kleur. De ingenieursbureaus probeerden zich van elkaar te onderscheiden door de grootte van de (immer aanwezige) bar en de fotogrammetriebedrijven kon je herkennen aan hun duidelijke huisstijlkleuren respectievelijk geel, groen en blauw. Er waren overheidsdiensten met heel veel klanten en andere waar het publiek alleen ma^r voorbij liep. 25000 Ondanks de verschuiving van werkzaamheden naar de geo-informatie vormen landmeetinstrumenten duidelijk nog steeds een onmisbaar gereedschap om het werk te klaren. Instrumentenleveranciers varen daar jin ieder geval wel bij; de aankleding van die stands straalde dat uit. Al onderscheiden de verschillende soorten instrumenten zich slechts nog door de graad van meet baarheid in onderdelen van millimeters - al of niet reflectorloos en/of servogestuurd - voor een fraaie tegenstelling zorgde de 'Hollandse Cirkel' met zijn heel oude handbediende hoekmeetinstrument. De mensen op de beurs (oud/jong, vrolijk/serieus, vreemd/gewoon) verdeelden de aandacht tussen nieuwe of mooie produc ten, de koffie- of bierschenkerijen of de royaal verstrekte souvenirs die varieerden vin potloden, pennen, blocnotes, bloem bollen en voetballen tot fraai gereproduceerde kaarten. Twee rondtrekkende muzikanten zorgden ervoor dat de stemming erin bleef. Maar alle tegenstellingen maakten aan het einde van de tweede dag plaats voor een indringende demonstratie van saamhorig heid. Door toedoeii van veilingmeester Wim van Pijkeren en zijn assistent Hehk Jongbloed werd met de verkoop van de producten van kunstenaar Urbain Muikers een bedrag van 25 000,- bijeengebracht voor 'Artsen zonder grenzen'. Daarmee werd de tegenstelling met de congrestitel 'Geode sie zonder grenzen' pp ruimhartige wijze overbrugd en werd dit congres tevens gemaakt tot het mooiste en beste van het afgelopen millennium. De volgende pagina's brengen dit alles in beeld. 3 GEODESIA I zooo-i ARTSf ZONDF

(NGT) Geodesia | 2000 | | pagina 5