A Uw doelgroep binnen handbereik! Deze verschillen worden veroorzaakt door de locatie waarin projecten zich binnen de voorfase bevinden. Dit heeft gevolgen voor de benodigde in formatie en gegevens. Per variant wordt een andere informatieset onder scheiden. Genoemde verschillen heb ben ook invloed op de uitvoer. Kenge tallen bij de eerste twee varianten moeten betrekking hebben op de alge mene verkaveling en het algemene landschapsbeeld. Bij de derde variant moeten deze uiting geven aan specifie ke gebiedskenmerken. Tenslotte zijn er twee typen nieuwe toepassingsmo gelijkheden. Het betreft lijnvormige elementen waarbij percelen worden doorsneden. Toedelingsonderzoek kan hier hulpmiddel zijn bij het vin den van locaties voor grondaankoop. Daarnaast betreft het vlakvormige projecten waarbij een geheel gebied geconfronteerd wordt met een nieuwe verkaveling. Toedelingsonderzoek biedt hier ondersteuning bij het ver plaatsen van bedrijven naar elders en het vinden van potentiële kandidaten voor bedrijfsbeëindiging. Marleen Valk (Afstudeerdatum: 29-9-1999) De Meetkundige Dienst van de Rijks waterstaat levert onder andere twee hoogteproducten die op verschillende manieren en tijdstippen zijn ingewon nen. In dit afstudeeronderzoek zijn de hoogteverschillen tussen het lands- dekkend AHN (Actueel Hoogtebe stand Nederland) en het DTB (Digi taal Topografisch Bestand van Rijks objecten) op twee manieren bepaald. De eerste manier, de bepaling van hoogteverschillen op puntniveau, le vert veel waarnemingen, maar deze waarnemingen zijn behept met een onbekende interpolatiefout en punt- ruis. De andere methode is de bepa ling van hoogteverschillen op gebieds- niveau. Hierbij worden de hoogtever schillen berekend door wegvakken van 100 m lengte te selecteren. De weg vakken zijn relatief vlak waardoor de interpolatiefout verwaarloosbaar is en de puntruis wordt gemiddeld. Deze methode maakt een waarheidsgetrou we vergelijking mogelijk. De berekende hoogteverschillen zijn gebruikt om de correcties te bereke nen. Eén toepassing is koppeling van het AHN en het DTB. Hierbij wor den correcties berekend voor combi natie van de twee bestanden. De breuklijnen uit het DTB beschrijven de grenzen van de weg zeer goed en het AHN de hoogte van het maaiveld. Een andere toepassing die tijdens het onderzoek is onderzocht, is het opspo ren van veranderingen die ontstaan zijn gedurende het verschil in op nametijdstip. Per 1 oktober 1999 heeft ing. H. Blees zijn functie van alge meen directeur van Fugro-Inpark bv neergelegd. Hij blijft tot 1 juli 2000 als directeur aan het bedrijf verbonden. Hij wordt opgevolgd door mr. ir. J. C. Anneveld. Drs. J. A. J. van Dongen is benoemd tot directeur belast met de leiding over de divisie Energie, Water en Industrie, als opvolger van mr. ir. J. C. Anneveld. M. J. M. van Wees is bij Fugro-Inpark in dienst getreden als adjunct-directeur Overheid en Bouw. De geodeet dr. ir. R. C. V. Feron is per 1 maart 2000 be noemd tot hoofd van de afdeling Zeeme tingen en Instrumen tatie van de Directie Noordzee van de Rijkswaterstaat. Tot die datum is hij werkzaam bij de hoofdafdeling Topo grafische Geo-informatie van de Meetkundige Dienst van de Rijkswa terstaat. Met Geodesia bereikt u een groot deel van uw doelgroep.FHet actuele maandblad wordt gelezen door stafmedewerkers van overheids- en gemeentediensten, architecten-, ingenieurs-, kartografische en geodetische bureaus, bouwbedrijven en aanverwante branches. Een buitengewoon interessante lezerskring die u relatief goedkoop kunt bereiken met een advertentie in Geodesia! INFORMATIE: WESTERUM PUBLICITEIT Tel. 0499 - 39 86 89 Fax 0499 - 37 44 97 E-mail: westbest@wxs.nl GEODESIA Bepaling en verklaring van hoogteverschillen tussen het Actueel Hoogtebestand Nederland en het Digitaal Topografisch Bestand PERSONALIA Mr. ir. J. C. Anneveld Drs. J. A. J. v. Dongen M. J. M. van Wees 88

(NGT) Geodesia | 2000 | | pagina 38