ersitair Docent Remote Sensing Sectie Fotogrammetrie en Remote Sensing 97 GEODESIA De Technische Universiteit Delft werkt hard aan de brug die wetenschap en maatschappij met elkaar verbindt. Maatschappelijke problemen en ontwikkelingen vragen immers meer dan ooit om een| wetenschappelijke fundering. Hierin vervult de TU Delft een voortrekkersrol. Onderzoek dat aan de TU Delft wordt verricht en het onderwijs dat wordt gegeven, krijgen hierdoor een extra dimensie. Naast de fundamentele kant impliceert dit ook steeds duidelijker de praktische toepassing van kennis en onderzoek. De ideale omgeving voor mensen die zich in deze fascinerende omgeving nog verder willen ontwikkelen. De faculteit Civiele Techniek en Geowetenschappen bestaat uit zeven afdelingen. De afdeling Geodesie verzorgt de universitaire opleiding tot geodetisch ingenieur. Het onderwijs en onderzoek wordt uitgevoerd vanuit de secties Fysische, Meetkundige en Ruimtegeodesie, Mathematische Geodesie en Puntsbepaling, Fotogrammetrie en Remote Sensing, GIS-technologie en Geo-informatie en grondbeleid. U Delft De sectie Fotogrammetrie en Remote Sensing verzorgt drie basisstudievakken, twee eindstudievakken en een servicevak voor studenten Civiele Techniek. In de basisstudie komt de gehele breedte van het vakgebied aan de orde, terwijl in de eindstudie enkele aspecten verdiept worden en aandacht wordt besteed aan nieuwe ontwikkelingen. Op onderzoeksterrein houdt de sectie zich bezig met ontwikkeling van efficiënte methoden voor metingen in digitale beelden en de inwinning van digitale hoogtemodellen. In het bijzonder richt het onder zoek zich op het benutten van objectmodellen bij metingen in de close-range fotogrammetrie, op de ont wikkeling van methoden voor de verwerking en analyse van metingen met laseraltimetrie en op het gebruik van informatie uit grootschalige geografische bestanden (GBKN) en laseraltimetrie ten behoeve van de semi-automatische kartering in digitale lucht foto's. De sectie participeert binnen de onderzoeksschool ASCI (Advanced School for Computing and Imaging). Functie-inhoud U verzorgt een gedeelte van het onder wijs van de sectie en bent met name verantwoordelijk voor de twee colleges op het gebied van de remote sensing. Uw onderzoek ligt op het gebied van de remote sensing, met als zwaartepunt laseraltimetrie. Het zal zich richten op de integratie van hoogtemetingen met geografische informatie ten behoeve van semi-automatische reconstructie van de drie-dimensionele objecten en op de kwaliteit van hoogtemodellen vervaardigd met laseraltimetrie. Integratie met grootschalige remote sensing gegevens zoals vliegtuigopnamen met hyperspectrale sensoren kan ook deel van de onderzoekstaak uitmaken. Daarnaast wordt van u verwacht dat u in voorkomende gevallen voor de sectie, dan wel de faculteit, bestuurlijke, leiding gevende en/of organisatorische taken op u neemt. Persoonlijk profiel U hebt een relevante academische opleiding, bijvoorbeeld in de geodesie, natuurkunde, elektrotechniek of geografie en heeft affiniteit met de verwerking van beeldinformatie en geo-informatie. U heeft ervaring met het verrichten van weten schappelijk onderzoek. U bent gepromo veerd of heeft onderzoeksresultaten vergelijkbaar met een promotie behaald. U beschikt over didactische vaardigheden en u heeft ervaring met het geven van (wetenschappelijk) onderwijs. Daarnaast wilt u graag in teamverband en in een innovatieve, internationale omgeving werken. Een goede mondelinge en schriftelijke uitdrukkingsvaardigheid, ook in het Engels, acht u een vanzelf sprekende eis. De TU Delft biedt De aanstelling is voor vijf jaar. Salariëring geschiedt op grond van opleiding en ervaring en bedraagt maximaal 8.682,00 bruto per maand op basis van een fulltime aanstelling. Directe opname in het pensioenfonds. Uw sollicitatie Uw schriftelijke sollicitatie kunt u, ver gezeld van een curriculum vitae, vóór 10 maart 2000 richten aan de Faculteit der Civiele Techniek en Geowetenschap pen, ter attentie van mevrouw C.J.M. van der Velden, Dienst Personeel Organisatie, Stevinweg 1, 2628 CN Delft. Vermeld in linkerbovenhoek van uw brief het vacaturenummer CiTG/00.06. Voor nadere inlichtingen over de functie kunt u contact opnemen met prof.dr.ir. M.G. Vosselman (tel: 015 278 17 41, e-mail: m.g.vosselman@geo.tudelft.nl). Overige informatie kunt u verkrijgen bij mevrouw C.J.M. van der Velden, Dienst Personeel Organisatie (tel: 015 278 54 67). Meer informatie over de Technische Universiteit Delft vindt u op internet pagina www.tudelft.nl

(NGT) Geodesia | 2000 | | pagina 47