A mis aan het eenduidig beschikbaar zijn van landsdekkende gemeentelijke geo-informatie. Ging dit initiatief eerst onder de naam GemData door het leven, inmiddels is voor de naam DataLand gekozen. Behoefte aan gemeentelijke geo-informatie (Blaakse Bos te Rotterdam). Een ander feit dat de bijeenkomst opmerkelijk maakte, was dat ook werd gevraagd om een intentieverklaring te onder tekenen en een toezegging te doen om financieel bij te dragen in een op te starten project. Dit was zeker uniek te noemen. In deze bijeenkomst bleek een breed draagvlak te bestaan om een verkennend traject te starten. Initiatieffase Van de deelnemende gemeenten is een aantal bereid gevon den zitting te nemen in een stuurgroep. Onder de stuur groep opereerden een aantal werkgroepen die ieder een specifiek aandachtspunt uitwerkten, te weten: organisatie, financiën, techniek, communicatie en markt. Het bureau Meijer Consult werd gevraagd het initiatief te beoordelen op levensvatbaarheid en mogelijke problemen te benoe men. Meijer adviseerde positief en achtte de levens vatbaarheid goed en het initiatief realistisch. Hij plaatste echter kanttekeningen bij een voldoende aantal deel nemende gemeenten en bij de juridische aspecten. Hij con cludeerde dat er geen onoverkomelijke problemen waren en dat het geen beletsel hoefde te betekenen om verder te gaan. Integendeel, hij adviseerde er snel mee verder te gaan, omdat de kans bestond dat er elders wetgeving ontstaat die van invloed kan zijn op de gemeente lijke gegevensset. Dat zou de gemeen telijke inbreng in deze ontwikkeling aanzienlijk beperken. Door zelf de lei dende rol te nemen kon de grootste invloed worden uitgeoefend. Na het onderzoek van Meijer Consult werd een opdracht verleend aan Torsa om een marktverkenning uit te voe ren. Als volgens Meijer het initiatief levensvatbaar is en er geen onoverko melijke problemen bestaan, blijft de vraag over of er werkelijk behoefte aan is. Wij als vakbroeders dachten van wel, maar wat vindt de markt daar zelf van? Torsa heeft daar een antwoord op gegeven. Er is zeker behoefte aan dit soort informatie en liever zelfs een bre der pakket aan gegevens, zoals uitbrei ding met persoonsinformatie. Ook werd duidelijk dat niet de kwali teit van de gegevens essentieel is, maar dat landelijke dekking en structurele beschikbaarheid voorop staan. Boven dien willen de klanten dat DataLand er snel komt. De vraag welke prijs de klanten ervoor overhebben, kon helaas niet worden beantwoord. Voordat het initiatief kon worden voorgelegd aan gemeentelijk Nederland, was de for mele instemming en ondersteuning van de VNG voor de stuurgroep een voorwaarde. De IBA-commissie van de VNG heeft zich positief uitgespro ken. Zij was blij verrast met een derge lijk initiatief uit 'het veld'. Samen sterk voor anderen Na de eerste resultaten van de werk groepen en de uitgevoerde onderzoe ken door Meijer Consult en Torsa, /ÖqÖ 56 2000-2 GEODESIA Iedereen kwam graag in zijn winkel, want het rook er zo lekker jC, .2 en de taarten zaten vol krenten. Er was eens een oude overjarige bakker het was zijn lust en zijn leven, om hele lekkere taarten te bakken, waar iedereen dol op was. Hij had een zorgzaam karakter, en hield heel veel van de mensen.

(NGT) Geodesia | 2000 | | pagina 6