A Een baanbrekend avontuur Winnaar van de Geodesia essay-wedstrijd M. C. Andriesse, JS. J. Oude Elberink en M. Ronteltap, studenten Geodesie, TU-Delft. De voor de speciale december-editie van Geodesia uit geschreven essay-wedstrijd kende helaas een bedroevend lage respons. Een uitzondering hierop vormde een door drie studenten Geodesie van de TU Delft gemaakt foto stripverhaal. Met hun originele toekomstvisie over een heldendood van het Global Positioning System maken zij terecht aanspraak op de prijs 1000,-) voor de beste bijdrage. Om technische redenen kon het artikel niet worden geplaatst in het decembernummer, waarna de redactie heeft besloten hun verhaal integraal op te nemen in deze normale edjtie van het blad. De redactie. 119 GEODESIA I 2000-3 Hollandcity, 13 mei 2030, de metropool gelegen op een eiland voor de kust van het deels ondergelopen Verenigde Europa. De stad waarin 62 miljoen mensen dicht opeen leven. Waar grote internationale handels- en transportondernemingen hun thuisbasis hebben en waar de meest talentvolle ondernemers, wetenschappers en technici de nieuwste ontwikkelingen sturen. Kortomthe place to be. Maar niet overal verlopen de zaken naar wens, want in de kamer van de directrice van Holland Space Projects vallen harde woorden.... Heren, ik heb jullie uiteraard niet voor niets hier bij me laten roepen, ik heb wel iets beters te doen. De G.P.S.- divisie van ons bedrijf wordt vandaag nog ontbonden. Waarschijnlijk begrijpen zelfs jullie het al. Jullie worden ontslagen en

(NGT) Geodesia | 2000 | | pagina 21