en e-mailverkeer. Herman Quee heeft plannen voor een werkgroep deformatie-analyse. Be langstellenden kunnen zich tot hem wenden. Werkgroep marketing in de geodesie Vacant De marketing van ons vakgebied is een belangrijk aandachtspunt. Mede om die reden is het jammer dat de ac tiviteiten van deze werkgroep door een te klein ledenaantal niet echt van de grond komen. De NVG en WL zijn daarom op zoek naar nieuwe leden voor deze werkgroepen. Belangstellen den kunnen zich wenden tot het secre tariaat van de NVG. Werkgroep management in de geodesie Theo Houterman telefoon (055) 355'78 34 In de werkgroep management in de geodesie staat het functioneren van de (geodetische) manager centraal. Aller eerst heeft de werkgroep in kaart ge bracht welke maatschappelijke ont wikkelingen er momenteel gaande zijn. Vervolgens is gekeken hoe de geodesie hierop kan aansluiten. De persoonlijke kwaliteiten van de (geo detische) manager spelen hierin een belangrijke rol. De manager zal alleen dan de veranderende eisen vanuit de omgeving het hoofd kunnen bieden, als deze zijn rol aanpast naar de om standigheden. Op de geodetische ma nager heeft de werkgroep een SWOT- analyse uitgevoerd. Om de resultaten van deze analyse onder de aandacht te brengen van een breder publiek, heeft de werkgroep op 30 maart 2000 's middags een studiemiddag georga niseerd in congrescentrum Orpheus te Apeldoorn. Doelstelling is te komen tot het uitwisselen van ervaringen tus sen ervaren en aankomende, en min der ervaren managers in de geodesie. Aan bod zullen komen de volgende drie sprekers: Theo Houterman (Van Steenis), Joke van de Beek (KAFI) en Margriet Guiver (Tauw). Genoemde sprekers zullen vanuit verschillende in valshoeken ingaan op de vraag waar een manager met een geodetische ach tergrond in de praktijk tegenaan loopt. Dagvoorzitter is Leen Murre (Landelijk Samenwerkingsverband GBKN). Werkgroep POLIS Ruud Katbmann, telefoon (070) 328 68 68 POLIS staat voor Per manente Ontwikkeling in Landinrichting en Stadsinrichting. Doel van de werkgroep is permanente educatie van de werkgroepleden. Half jaarlijks organiseert POLIS expert meetings. Deze expertmeetings bieden de vakgenoten de mogelijkheid met elkaar van gedachten te wisselen over onderwerpen met betrekking tot land inrichting en stadsinrichting. Tijdens deze expertmeetings zijn meer vakge noten aanwezig dan alleen de werk groepleden. Op 16 mei 2000 zal door POLIS de volgende expertmeeting worden georganiseerd. Deze is gewijd aan publiek-private samenwerking bij dubbel grondgebruik t.b.v. infrastruc tuur. De bijeenkomst is bedoeld voor alle Delftse en Utrechtse geodeten werk zaam in het vakgebied rond landin richting, stadsinrichting en - in het verlengde daarvan waardebepaling van onroerend goed. De bijeenkomst is gericht op het door onderlinge dis cussie werken aan verdieping van de vakinhoudelijke kennis. De bijeen komst vindt weer plaats in Stadskas- teel Oudaen te Utrecht. Steeds vaker wordt bij vernieuwing of aanleg van infrastructuur getracht dit ondergronds te realiseren. Dezelfde grond blijft daarmee ook beschikbaar voor andere toepassingen. Dubbel grondgebruik kent weliswaar vaak ho gere kosten, maar kan ook meer op leveren: een stijging van de vastgoed- waarde van de bestaande bebouwing, een reductie van de negatieve aspecten van infrastructuur (geluidshinder, aantasting open ruimte e.d.) en daar mee het voorkomen van waardedaling, ruimte voor de realisatie van nieuwe functies, enzovoort. Het past in nieuw beleid rond zuinig ruimtegebruik (ver gelijk het Stimuleringsprogramma In tensief Ruimtegebruik) en compensa tie bij aantasting van natuur- en land schapswaarden. Daardoor kan het ook extra bijdragemogelijkheden opleve ren. De stijgende waarde van bestaand onroerend goed en de ontwikkelings mogelijkheden van nieuwe functies bieden verder kansen voor vormen van publiek-private samenwerking bij de ontwikkeling van meervoudig ruimte- 139 gebruik rond infrastructuur, in stede lijke situaties, maar mogelijk ook in situaties met groene functies. Maar zijn de voordelen ook te kwanti ficeren en wegen ze op tegen de (extra) kosten? Wie heeft de lusten en wie de lasten bij dubbel grondgebruik, en hoe jzet je een samenwerking op waarbij de lusten ook gebruikt kunnen worden om de lasten te dragen? Hoe schat je de kosten en risico's in, hoe moeten deze worden verdeeld, wat is de waar destijging en hoe kun je daarvan pro fiteren? Hoe kom je aan de relevante informatie, bij wat voor soort projec ten liggen de kansen? Wat is de positie van de bestaande vastgoedeigenaren? Dit soort vragen zullen centraal staan tijdens de bijeenkomst. In een aantal parallelle groepen zullen verschillende aspecten onder de loep worden genomen. Aan het eind van de expertmeeting proberen we de uitge zette lijnen weer bij elkaar te krijgen. Twee inleiders, Joke van de Beek (KAFI-advies) en Catelijn Vencken (DHV), geven een korte aftrap. Sa men met het van tevoren toegezonden materiaal moet dit een goede basis vormen voor een waardevolle bijeen komst. De bijeenkomst wordt infor meel afgesloten. Het programma ziet er als volgt uit: 15:00 - 15:30 ontvangst 15:30 - 19:30 expertmeeting 19:30 - borrel en buffet Deelname aan deze expertmeeting kost, inclusief het gezamenlijke afslui tende buffet 150,- voor leden van NVG of VVL, en 175,- voor niet NVG- of WL-leden (inclusief btw). Voor NVG- of WL-leden zonder werk zijn de kosten 75,-. Deelname is alleen mogelijk, indien men zich tevoren opgeeft. Meer in formatie over de expertmeeting en een aanmeldingsformulier zijn verkrijg baar via Hilda Verwest (afdeling Geodesie TU Delft), telefoon (015) 278 50 94, fax (015) 278 27 45, e-mail h.vetwest@geo.tudelft.nl. Recentelijk is, met instemming van de ledenvergadering, de 'Werkgroep Ontwikkelingssamenwerking' van de NVG opgericht. Deze werkgroep heeft inmiddels een projectplan opge- GEODESIA NVG-werkgroep organiseert GPS-cursus in Zambia

(NGT) Geodesia | 2000 | | pagina 41