steld voor een GPS-cursus in Zambia, die wordt georganiseerd in nauwe samenwerking met de Zambiaanse zustervereniging van de NVG, het 'Surveyors Institute of Zambia' (SIZ). Het SIZ heeft aangegeven dat in Zambia grote behoefte bestaat aan een praktisch gerichte GPS-training op mbo-/hbo-niveau over de onderwer pen 'GPS voor het nationaal geode tisch netwerk' en 'GPS voor GIS-toe- passingen'. De cursus zal dan ook ge richt zijn op deze twee onderwerpen, en zal worden gegeven door Neder landse geodeten in september van dit jaar, bij voorkeur op basis van be staand lesmateriaal. De Werkgroep Ontwikkelingssamen werking is bezig met het werven van sponsors om deze cursus mogelijk te maken. Diverse bedrijven en over heidsorganisaties in de geodetische branche worden hiervoor benaderd, uiteraard is iedere vrijwillige donatie in de vorm van geldelijke middelen, software, lesmateriaal, apparatuur e.d. bijzonder welkom. Het is de bedoeling de belangrijkste sponsors in een publi catie in Geodesia te noemen. Om het initiatief tot een succes te kunnen ma ken, is tevens behoefte aan deskundi gen die op vrijwillige basis bereid zijn de cursus voor te bereiden en/of uit te voeren. Inlichtingen: ir. P. C. M. van Asperen, telefoon privé (0591) 64 43 28, e-mail pasperen@worldonline.nl) of ir. J. P. H. Chatrou, telefoon privé (0345) 63 04 90, e-mail jpchatrou@capito- lonline.nl). Op 31 januari 2000 hebben Oracle en CRMVision een overeenkomst gete kend, waarmee verder is vormgegeven aan de samenwerking tussen beide be drijven. Het betreft een reseller-con tract dat CRMVision in staat stelt Oracle Customer Relationship Ma- nagement(CRM)-oplossingen te ver kopen in Europa, het Midden-Oosten en Afrika, meer specifiek het product Oracle Mobile Field Service. Met CRM-software kunnen technische buitendiensten worden aangestuurd vanuit hun hoofdkantoor. Toepassing van CRM-software verhoogt de klant tevredenheid door het registreren van klantencontacten en het stroomlijnen van de communicatie met de klant. De overeenkomst bevat tevens een supportcontract, waarin is bepaald dat CRMVision de eerstelijns ondersteu ning zal uitvoeren voor Oracle Mobile Field Service. Hiervoor heeft CRM Vision een eigen callcenter, waar ge bruikers van Oracle Mobile Field Ser vice terecht kunnen met vragen over hun software. CRMVision levert IT-oplossingen op het gebied van serviceprocessen en buitendienst-automatisering, en is in staat om de totale verantwoordelijk heid op zich te nemen van een autor matiseringsproject. Dit betekent dat CRMVision de benodigde software, hardware, netwerkdiensten en imple mentatiekracht kan leveren. CRMVi sion is een zelfstandige business unit van Tensing*SKS en is gevestigd in Zaltbommel. Oracle Corporation le vert databases en applicaties, met de bijbehorende consultancy, opleidin gen en ondersteuning in meer dan 145 landen. Inlichtingen: CRMVision bv, Lucas Schiffeleers, telefoon (0418) 54 08 24, fax (0418) 54 06 06, e-mail: lschiffeleers@tensingsks.com. In de aula van de TU Delft, Mekelweg 5, zal op 27 maart 2000 om 13.30 uur ir. M. Rietdijk promoveren op 'Ge meentelijke vastgoedinformatievoor ziening en regelgeving'. Vastgoedgegevens zijn van groot be lang voor gemeenten. Toch laat de ge meentelijke vastgoedinformatievoor ziening veelal te wensen over. Hier voor zijn verschillende verklaringen gezocht. Eén daarvan is dat een ge brekkige bestuurlijk-juridische grond slag voor de gemeentelijke vastgoedin formatievoorziening zou bijdragen aan een onvoldoende vormgeving hiervan. Dit zou vooral worden veroorzaakt door het onsamenhangende karakter van de bestaande regelgeving. In het nu afgeronde promotieonder zoek staat de vraag centraal welke be stuurlijk-juridische knelpunten voor de ontwikkeling van een integrale ge meentelijke vastgoedinformatievoor ziening voortvloeien uit de daarop be trekking hebbende bestaande wettelij ke regelingen. Op grond van zowel een analyse van het theoretisch kader als een empirisch onderzoek binnen een zevental gemeenten worden de belangrijkste knelpunten getraceerd. Daarbij valt vooral op dat gemeentelij ke medewerkers, die met een concrete aan vastgoed gerelateerde taak zijn be last, nauwelijks knelpunten ondervin den. Burgers die samenhangende vast goedinformatie van de gemeente ver langen, ondervinden daarentegen meerdere knelpunten. Daarnaast is in het onderzoek nage gaan op welke wijze verschillende knelpunten met behulp van regelge ving kunnen worden opgelost. De na druk ligt daarbij op het als taak benoe men van de systematische ontsluiting van de grote hoeveelheid aanwezige vastgoedgegevens. Hiermee wordt een aanzet gegeven voor een bestuurlijk- juridisch kader, dat de basis kan bie den voor een effectieve regelgeving ten aanzien van gemeentelijke vastgoed informatievoorziening. Inlichtingen: Hilda Verwest, telefoon (015) 278 50 94, fax (015) 278 27 45, e-mail: h.verwest@geo.tudelft.nl. Per 1 oktober 1999 heeft ing. H. Blees zijn functie van algemeen direc teur van Fugro-Inpark bv neergelegd. Hij blijft tot 1 juli 2000 als directeur aan het bedrijf ver bonden. Hij wordt opgevolgd door mr. ir. J. C. Anneveld. Drs. J. A. J. van Dongen is benoemd tot directeur belast met de leiding over de divisie Energie, Water en Industrie, als opvolger van mr. ir. J. C. Anneveld. M. J. M. van Wees is bij Fugro-Inpark in dienst getreden als adjunct-directeur Overheid en Bouw. 140 2000-3 GEODESIA BERICHTEN Oracle en CRMVision tekenen reseller-contract voor Oracle CRM-oplossingen Promotie ir. M. Rietdijk PERSONALIA Herplaatsing i.v.m. verwisselen foto's M. J. M. van Wees Drs. J. A. J. v.

(NGT) Geodesia | 2000 | | pagina 42