hoofd van de afdeling vastgoedinformatie if 146 2000-3 GEODESIA i i Voor de sector Bouwen Vastgoed en Milieu zoekt de gemeente Lelystad kandidaten voor de functie m/v Algemeen profiel: Van de beoogde afdelingshoofden wordt een belangrijke bijdrage verwacht in de sfeer van organisatieont wikkeling. We willen de komende jaren bereiken dat leidinggevenden zich vooral gaan toeleggen op hun stijl van leidinggeven: coachend en inspirerend, waarbij medewerkers de ruimte krijgen om zelfstandig en creatief te handelen. Het afdelingshoofd zorgt voor de inzet, begeleiding en de ontwikkeling van medewer kers. Stelt jaarlijks een afdelingsplan op waarbij integraal management als uitgangspunt geldt. De functie vraagt veel afstemming, planning en het anticiperen op vragen en behoeften van bestuur, klanten en medewerkers. Specifiek voor het beoogd hoofd van de afdeling vastgoedinformatie: De afdeling vastgoedinformatie draagt samen met in- en externe partners zorg voor het mede ontwikkelen van een visie op het strategisch informatiebeleid. Hiertoe worden in een klant/leverancierverhouding in- en externe contacten onderhouden om de ontwikkelingen in de markt via een beleidsvisie te kunnen imple menteren in de vastgoedinformatiesystemen. Daarnaast draagt de afdeling zorg voor het beschikbaar stel len van eenduidige vastgoedinformatie. De hieruit voortvloeiende kerntaken zijn het mede ontwikkelen van een strategisch vastgoedinformatiebeleid en het beheren van de vastgoedinformatiesystemen. Het inwin nen, het verwerken en het beschikbaar stellen van vastgoedinformatie zijn hierin belangrijke taken. Het afdelingshoofd kenmerkt zich door externe gerichtheid, open in- en externe communicatie, projectmatig werken, klantgerichtheid, flexibiliteit, kwaliteit en teamwork .Visie op het gebied van de gemeentelijke vast goedinformatie en gedegen kennis en inzicht in ontwikkelingen binnen het vakgebied zijn een must. Van hem wordt verwacht dat hij een organisatie neerzet zoals in de hoofdstructuur van de sector Bouwen, Vast goed en Milieu is beschreven, waarbij inhoud wordt gegeven aan de bovenstaande bedrijfsfilosofie. Hierbij worden hoge eisen gesteld aan het mede ontwikkelen van het strategisch beleid voor de vakgebieden die aan de sector zijn opgedragen. Informatiemanager: Het hoofd van de afdeling Vastgoedinformatie zal ook de rol van informatiemanager vervullen. Van de informatiemanager wordt verwacht dat hij/zij zicht heeft op de organisatorische processen en doelstellingen van de gemeente en van de sector in het bijzonder en deze kan vertalen in voorstellen tot verbetering van de informatievoorziening. Initiërend vermogen en innovativiteit, ten aanzien van de efficiency, verbetering van de bedrijfsvoering en cultuurveranderingen, zullen op sectoraal niveau vorm dienen te krijgen. Intensieve communicatie met het informatiemanagement binnen de overige gemeentelijke sectoren en de afdeling Informatie Communicatie Technologie (ICT), vormen een essentieel onderdeel van deze functie. Functievereisten: hbo/academisch werk- en denkniveau Generalist, leidinggevende ervaring, kennis van managementtechnie ken Enthousiasmerende persoonlijkheid met gevoel voor verandermanagement Inzicht in en ervaring met beleidsprocessen en politiek-bestuurlijke aspecten Doelgerichte en bedrijfsmatige instelling Pro-actieve, externe gericht en flexibele instelling Kennis op het gebied van vastgoedinformatie/ informatiekunde. Arbeidsvoorwaarden: Schaal verbonden aan de functie: 12, 8.912,- bruto per maand (de functie moet nog worden beschreven en gewaardeerd). Het deelnemen aan een ontwikkelingsassessment kan onderdeel uitmaken van de procedure. Definitieve benoeming tot afdelingshoofd vindt plaats in het kader van de procedure plaatsings plan (voorjaar 2000). Informatie te verkrijgen bij het beoogd sectorhoofd de heer TH. Caldenhoven, telefoon (0320) 27 84 70. Het gemeentelijk personeelsbeleid is gericht op een toename van het aantal vrouwen en leden van etnische minderheidsgroeperingen. Daarom zal bij gelijke geschiktheid de voorkeur worden gegeven aan kandidaten uit deze groeperingen. Sollicitaties kunnen binnen 10 dagen na verschij ningsdatum gericht worden aan burgemeester en wethouders van de gemeente Lelystad. Acquisitie n.a.v. deze advertentie wordt niet op prijs gesteld. De gemeente Lelystad Heeft thans ruim 61.000 inwoners. Op het moment worden plannen ontwikkeld om een versnelde groei naar 80.000 inwoners binnen 10 jaar te realiseren. Hiertoe is een projectbureau ingesteld, dat de gemeentelijke inspanning stimu leert en coördineert. De gemeentelijke organisatie Kent nu nog drie diensten te weten de Bestuursdienst (BD) de dienst Maat schappelijke Zaken (MZ) en de dienst Stadsontwikkeling en Openbare Werken. In de loop van 2000 vindt een herschik king van de organisatie plaats., waarbij het sectorenmodel wordt ingevoerd. De organisatie zal dan zeven sectoren kennen: Sociale Zaken, Samenleving, Bouwen Vastgoed en Milieu, Stadsont wikkeling, Stadswerken, Middelen, Bestuurszaken en een stafafdeling Communnicatie. De hoofdlijnen voor de nieuwe structuur van de gemeentelijke organisatie zijn onlangs vastgesteld. Deze structuur moet nu verder worden uitgewerkt door de beoogde sectorhoofden in nauwe samenhang met de beoogde afdelings hoofden. "Anders werken in een nieuwe structuur betekent dat naast een nieu we ordening van taken van het manage ment ook initiatieven gevraagd worden die leiden tot de gewenste verandering op gebied van cultuur (waarden en nor men), strategie en bestuur, communica tie, controlling, informatievoorziening en human resource management. Afde lingshoofden spelen een cruciale rol in het veranderingsmanagement. Gemeente Lelystad Postbus 91 8200 AB Lelystad t 0320 27 89 n F 0320 27 82 45

(NGT) Geodesia | 2000 | | pagina 48